co i za ile?

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

mac1us
Posty: 3
Rejestracja: czw marca 04, 2010 2:59
Jeżdżę od: 02 sty 2010

co i za ile?

Post autor: mac1us » czw marca 04, 2010 3:20

Witam
Na wstępie przepraszam za wtórność, wiem że temat był wałkowany n! razy.
Moje doświadczenia z rolkami ograniczyły się do czasów dzieciństwa. Teraz, w 3 dziesiątce życia od jakichś 2 lat strasznie korciła mnie powtórka, ostatnio podjąłem ostateczną decyzję i oto jestem :)
Świadom słabości swojej techniki jazdy ale z mocnym postanowieniem ostrego codziennego trenowania mam do wydania kwotę w wysokości ok. 500 PLN. Po przeczytaniu kilkunastu tematów "w oko" wpadły mi Rollerblade'y X5 (nie ukrywam, że te kolorowe :) ). I tak:
1. czy można ten wybór uznać za trafny?
2. gdzie mogę je dostać w rozsądnej cenie? przed kupnem chciałbym je, nie ukrywam, przymierzyć (rozmiar stopy, w zależności od buta 45-46), tak więc prosiłbym o info o sklepach na Śląsku (sam na razie nic nie znalazłem)

z góry dziękuję za odpowiedzi

Maciek

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: co i za ile?

Post autor: Praga » pt marca 05, 2010 8:07

Rollerblade'y X5 kosztują 800 zł to sporo więcej niż masz do wydania
Za mniejsze pieniądze masz model X3 i Powerslide Metro
Wszystkie wymienione rolki powinny spełnić Twoje oczekiwania i powinieneś być z nich zadowolony.
Spokojnie starczą na wiele sezonów jazdy.
Taniej niż u Zico pewnie się nie da kupić nowego sprzętu, chyba że na allegro.

mac1us
Posty: 3
Rejestracja: czw marca 04, 2010 2:59
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: co i za ile?

Post autor: mac1us » pt marca 05, 2010 8:54

Fakt, z 500 przesadziłem ale za 650 można je dostać w sklepach internetowych. Co do powyższych propozycji to dziękuję za podpowiedź. I jeszcze pytanko: klamry czy rzepy? Jak żywotność tych drugich?

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: co i za ile?

Post autor: Praga » pt marca 05, 2010 9:38

Osobiście jestem za klamrami. Rzepy zwłaszcza trzymające piętę mogą nie trzymać dobrze i luzować się w trakcie jazdy (mój brat jeździ w rolkach Fila z takim rzepem i narzeka na to). Rollerblade to jednak poważniejsza firma i w swoich produktach umieszcza raczej sprawdzone rozwiązania, choć mam ochraniacze tej firmy i jeden rzep od kilku miesięcy odmawia współpracy... Są to tylko moje doświadczenia, a ja mam specyficzne szczęście. Sprzedawcy w sklepach są dobrego zdania o rzepach (prowizja robi swoje ;) )

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: co i za ile?

Post autor: zico » pt marca 05, 2010 9:47

Nie tylko sprzedawcy mają dobrą opinię o rzepach, użytkownicy również - ten temat już był mocno wałkowany na forum. Wszystko zależy dla kogo i po co oraz o jakim sprzęcie mówimy.

A propo Fila - rolki z kółkami 100mm na wysokim bucie vs Speedmachine 100mm. W Speedmachine rzep stabilizujący pięty, prędkości i kontrola jazdy niebo, a ziemia w stosunku do rolek Fila, a to samo podwozie. To jest opinia użytkowników, którzy zmienili rolki właśnie z Fila na model Speedmachine, choć sceptycznie podchodzili do "nowego" sprzętu, "wyglądającego" tak samo.

Rzep rzepowi nie równy, wszystko zależy też od samej konstrukcji rolki.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

mac1us
Posty: 3
Rejestracja: czw marca 04, 2010 2:59
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: co i za ile?

Post autor: mac1us » pt marca 05, 2010 5:37

i ostatnia sprawa - czy moja waga (100+) cos zmienia czy powyzsze propozycje wciaz pozostaja aktualne?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: co i za ile?

Post autor: zico » pt marca 05, 2010 7:25

mac1us pisze:i ostatnia sprawa - czy moja waga (100+) cos zmienia czy powyzsze propozycje wciaz pozostaja aktualne?
Zmienia na tyle, że lepsza szyna aluminiowa oraz już szukaj sprzętu z kółkami o twardości 84a, bo te, które są w Fusion Xx zetrzesz szybko.
Obawiam się, że limit 500 będzie mały.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”