nazwa wrotkarstwo, dlaczego?

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: nazwa wrotkarstwo, dlaczego?

Post autor: Adi01 » wt października 23, 2012 2:47

"Wszystkie opisywane dotychczas łyżworolki posiadały drewniane kółka. Dopiero amerykański wynalazca - Richardson w 1980 roku zastosował łożyska kulkowe, a kółka pokrył gumą, którą po kilku latach zastąpiono poliuretanem, "
W tym opisie w Wikipedii są jakieś błędy. Nie wierzę, że dopiero w 1980r. użyto łożysk kulkowych i gumy, skoro moje wrotki w latach 70-tych miały koła z twardej gumy na łożyskach kulkowych (niestety otwartych). Skoro związek sportowy ma w nazwie "sportów wrotkarskich" to nie widzę sensu kruszyć kopii o takie czy inne nazewnictwo. Osobiście nie widzę różnicy, czy ktoś będzie mnie nazywał wrotkarzem czy rolkarzem - jeździ mi się tak samo :)
Zamiast rozwodzić się nad nazewnictwem, proponuję przestawić się na łyżwy i trenować do czasu nadejścia wiosny :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”