Zmiana rolek - prośba o pomoc

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Pioto
Posty: 1
Rejestracja: ndz lutego 26, 2012 10:40
Moje rolki: FILA
Jeżdżę od: 01 lip 2010

Zmiana rolek - prośba o pomoc

Post autor: Pioto » ndz lutego 26, 2012 10:57

Witam serdeczenie,
Właśnie mierzę się z zakupem nowego sprzętu no i mam mały dylemat z wyborem stąd niniejszy wątek. Na rolkach bawię sie od około dwóch lat, jeżdzę na marketowych Fila-ch , waże około 75 kg. Generalnie jako dość zaawansowany łyżwiarz i na rolkach radzę sobie całkiem znośnie lecz mam wrażenie że sprzęt już lekko mnie ogranicza. Szukam rolek dość uniwersalnych tzn, sporo pogrywamy w hokeja lecz z drugiej strony lubię się pobawić w skoki, jazdę po bruku itp. Żadnej naprawdę agresywnej jazdy lecz taki typowy "urban". Jak już wkładam rolki to spędzam na nich jakieś 2-3godz, więcej się nie da w moim obecnym sprzęcie. Rolki hokejowe wydają mi się nienajlepszym wyborem przy charakterystyce mojej jazdy a nie chce inwestować w dwie pary z powodów finansowych. Myślałem o jakiś freeridach ale kto pyta nie błądzie. Bardzo proszę o rady lub sugestie odnośnie modeli. Oczywiście cena jak najniższa :) ale na dobre rolki jestem w stanie wydać max. 800-900PLN.
Dzięki z góry,

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zmiana rolek - prośba o pomoc

Post autor: zico » ndz lutego 26, 2012 11:09

Witaj,

dużo osób, które miały takie rzeczy w głowie wybierało Twistery oraz Fusiony.
Sam gram raz po raz w hokeja właśnie na Twisterach oraz ostatnio na Fila NRK Black.

Oczywiście wszystkie wymienione modele nadają się do skoków oraz jazdy po mieście.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”