ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

fenix
Posty: 6
Rejestracja: pn marca 26, 2012 10:17

ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: fenix » pn marca 26, 2012 11:02

Witam. Jestem kompletnie świeży w kwesti rolek , zapewne jak nie jedna tutaj osoba dlatego z góry przepraszam za wszystkie "powtórzone" i "durne" pytania pewnie za jakiś czas sam sie będę z nich śmiał.

Zamierzam kupic rolki jak w temacie tylko dlatego ,że podobają mi się wizualnie :) czy ktoś może polecic coś w podobnych finansach(400-500pln) a lepszych parametrach ? dodam ,że mam 190cm wzrostu i 95kg wagi...

Zapał do jazdy jest duży dlatego najbardziej odpowiadał bym mi jakiś model Rollerblade... Jazda oczywiście rekreacyjna naraziE.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: zico » pn marca 26, 2012 11:03

Przy Twoich gabarytach zapomnij o tym sprzęcie. Spark 84 MINIMUM.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

fenix
Posty: 6
Rejestracja: pn marca 26, 2012 10:17

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: fenix » pn marca 26, 2012 11:21

Duża różnica w konstrukcji ? spiritblade za słabe dla takiego słonia jak ja ? Dodam iz nie zamierzam jeździc codziennie po 4h :)
na co najbardziej zwrócić uwagę ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: zico » wt marca 27, 2012 7:09

Poszukaj na forum, jesteś ciężki (silne nogi), więc musisz mieć wsparcie, żeby rolki dobrze trzymały w nogach. Kółka zetrzesz szybko w tych rolkach.

Napisałem powyżej: MINIMUM Spark 84.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

fenix
Posty: 6
Rejestracja: pn marca 26, 2012 10:17

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: fenix » wt marca 27, 2012 8:47

OK to minimum już wytyczone :) a co zalecasz ? Generalnie jak rolki to tylko Rollerblade ? W tych sparkach sa kółka wielkości 84mm... a ja na początku nie chcę rozwijac kosmicznych prędkości :) czy nie ma aż tak dużej różnicy pomiędzy 80 a 84mm ?

Awatar użytkownika
5en5i
Posty: 36
Rejestracja: pt marca 09, 2012 8:17
Moje rolki: RB Spark 84 LX
Jeżdżę od: 16 mar 2012

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: 5en5i » wt marca 27, 2012 11:15

Miałem przyjemność jeździć na 80mm i 84mm od rellerblade. Różnica jest ale nie duża.

Szybko się nauczysz jeżdzić i gdy zapragniesz zmienić kółka na większe to kupisz właśnie 84mm ( to max jaki włożysz do tych rolek ).

Pomyśl czy to się opłaca, dać 400-500 zł za rolki z 80mm i potem kupić kółeczka 84mm za min 200 zł.

Kup rolki z 84mm, tak jak kolega pisał, Spark 84 czy 84 LX.
ja na początku nie chcę rozwijac kosmicznych prędkości
Na Sparkach 84 można jechać czybko ale i tak nie będziesz rozwijał "kosmicznych prędkości".

fenix
Posty: 6
Rejestracja: pn marca 26, 2012 10:17

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: fenix » wt marca 27, 2012 12:06

Dzisiaj zamierzam kupić te rolki I chyba zdecyduję sie na te sparki 84 po waszej namowie... dlatego tak pilę temat. Bo już więcej nie chce słuchac tylko jeżdzić. Jakieś szczególne porady eksploatacyjne dla nowicjusza? tzn czego absolutnie nie robić rolkom itd... ?

Czym się różnią sparki 84 od sparków 84 LX ?

Awatar użytkownika
5en5i
Posty: 36
Rejestracja: pt marca 09, 2012 8:17
Moje rolki: RB Spark 84 LX
Jeżdżę od: 16 mar 2012

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: 5en5i » wt marca 27, 2012 12:46

czego absolutnie nie robić rolkom itd...
Jeździć po piachu ;]
Czym się różnią sparki 84 od sparków 84 LX
Szyną/płozą ( jak się mylę proszę minie poprawić ), w 84 jest magnezowa a w LX jest aluminiowa.

MalholM
Posty: 11
Rejestracja: czw marca 15, 2012 3:46
Moje rolki: Rollerblade Astro 6
Jeżdżę od: 02 paź 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: MalholM » wt marca 27, 2012 12:50

fenix pisze:Dzisiaj zamierzam kupić te rolki I chyba zdecyduję sie na te sparki 84 po waszej namowie... dlatego tak pilę temat. Bo już więcej nie chce słuchac tylko jeżdzić. Jakieś szczególne porady eksploatacyjne dla nowicjusza?
Starać się nie jeździć po piasku, unikać trawy szczególnie rano lub wieczorem gdy może się pojawić rosa i nie jeździć w czasie deszczu. Wiadomo że nie unikniesz zabrudzeń łożysk , dla tego od czasu do czasu trzeba je przetrzeć chociaż z wierzchu.
fenix pisze:tzn czego absolutnie nie robić rolkom itd... ?
nie rzucaj nimi o ścianę/ziemię gdy nie będzie Ci coś wychodziło, cierpliwość przede wszystkim :]

fenix
Posty: 6
Rejestracja: pn marca 26, 2012 10:17

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: fenix » wt marca 27, 2012 12:58

Dzięki Chłopaki za podpowiedzi :) co do różnicy pomiędzy szyną magnezową a aluminiową to rodzi sie pytanie , która lepsza ? i którą wybrać ? wersje LX czy zwykłe spark 84 ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: zico » wt marca 27, 2012 1:14

Jak rekreacja, to bez różnicy. LX miał "blaszkę", wytłoczoną, a nowy, magnezową - frezowaną (to też aluminium, ale sztywniejsze od LX).
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

fenix
Posty: 6
Rejestracja: pn marca 26, 2012 10:17

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: fenix » wt marca 27, 2012 9:52

Dzieki wszytskim za uwagę - Jestem posiadaczem spark 84.

kiler129
Posty: 10
Rejestracja: czw kwietnia 05, 2012 12:36

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: kiler129 » czw kwietnia 05, 2012 12:42

Primo witam na forum ;)
Secondo przypinam się do tematu bo jest dość świeży a kolega @fenix ma praktycznie identycznie parametry do mnie (no... urosło mi się 2cm więcej :wink:). Sam miałem ochotę kupić Spiritblady ale po tym temacie wstrzymałem się z zakupem.
Szukałem omawianych sparków, lecz są one po za moim zasięgiem (najtaniej jak znalazłem w swoim rozmiarze - 44.5 - to 650zł) - nie chciałbym przekraczać 450zł gdyż i tak wiem, że może powtórzyć się historia ze snowboardem gdzie dość szybko przeskoczyłem na sprzęt typowo fs.

Co w moim budżecie można kupić dla skrzyżowania słonia z żyrafą? ;)
Jedyne co sensownego w moim budżecie znalazłem to owe Spiritblade oraz ew naginając do granic portfel (ehh i za co ja zatankuję :mrgreen:) - Sparki 80.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: zico » czw kwietnia 05, 2012 7:11

W ogóle czytacie ze zrozumieniem powyższe posty czy po prostu czekacie, aż ktokolwiek tutaj powie "bierzcie, warto"? :mrgreen:
zico pisze:Poszukaj na forum, jesteś ciężki (silne nogi), więc musisz mieć wsparcie, żeby rolki dobrze trzymały w nogach. Kółka zetrzesz szybko w tych rolkach.

Napisałem powyżej: MINIMUM Spark 84.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

kiler129
Posty: 10
Rejestracja: czw kwietnia 05, 2012 12:36

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: kiler129 » czw kwietnia 05, 2012 7:41

@zico za innych nie świadczę ale jak najbardziej przejrzałem sporo postów tu na forum lecz dalej jestem zdezorientowany ;)
Piszesz minimum spark 84 - dla osoby bez doświadczenia niewiele to znaczy ;) To tak jak teraz ja bym napisał ze dla dobrze zbudowanej osoby snowboard to minimum jakiś bataleon z wysokim flexem i wiązania fluxy - osoba zorientowana znajdzie na tej podstawie dziesiątki modeli, początkujący popatrzy i opuści ręce :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”