ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: zico » czw kwietnia 05, 2012 7:49

Tutaj piszemy o wrotkarstwie, a nie o snowboardzie, na tym drugim się nie znam, a lubię film "The Art of Flight".

Ważysz tyle, że Spiritblade nie są modelem dla Ciebie, tak jakbyś próbował snowboardu na desce do prasowania albo jak do skoków ktoś by Tobie doradził deskę Renntiger, ale co ja tam wiem o snowboardzie.

Poszukaj sobie na forum dlaczego te rolki są minimum, wałkowane to było mnóstwo razy. Jazda na sprzęcie dedykowanym daje większe szanse na to, że zarazisz się tym sportem jeszcze bardziej.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

kiler129
Posty: 10
Rejestracja: czw kwietnia 05, 2012 12:36

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: kiler129 » czw kwietnia 05, 2012 8:06

Nie kwestionuje Twojej rady a raczej pytam co masz na myśli mówiąc minimum spark 84 - jest od groma modeli i do tego każdy producent stosuje oznaczenia kół wg własnego widzimisia z tego co znalazłem ;)
Czy jako osoba z doświadczeniem, mógłbyś polecić coś, co zmieściłoby w moim budżecie? Czy np takim złym wyborem byłyby sparki 80 zakładając, że muszę liczyć sie z wcześniejsza wymiana kół? (jak znalazłem koszta ok 200zl czyli prawie tyle ile musiałbym dołożyć teraz do 84)

p.s. Tez lubię ten film a moje odniesienie do snowboardu było przykładem - w każdej dziedzinie jest sporo pułapek dla początkujących ;)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: zico » czw kwietnia 05, 2012 8:13

kiler129 pisze:Czy jako osoba z doświadczeniem, mógłbyś polecić coś, co zmieściłoby w moim budżecie? Czy np takim złym wyborem byłyby sparki 80 zakładając, że muszę liczyć sie z wcześniejsza wymiana kół? (jak znalazłem koszta ok 200zl czyli prawie tyle ile musiałbym dołożyć teraz do 84)
Właśnie jako osoba z doświadczeniem nie mogę polecić, bo barierą jest kwota do dobrego sprzętu. W tej cenie używane na allegro albo tutaj na forum. Dobrze poszukałeś na temat kółek. Teraz wiesz dlaczego Spark 84, a nie 80, a tym bardziej nie Spiritblade.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

kiler129
Posty: 10
Rejestracja: czw kwietnia 05, 2012 12:36

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: kiler129 » czw kwietnia 05, 2012 9:56

Czyli reasumując nic poniżej 650zl nie jest godne uwagi nawet licząc wcześnejszą wymianę kół?
Patrzyłem że polecane są także Fila NRK BX lecz nie widzę dla siebie rozmiaru.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: zico » czw kwietnia 05, 2012 10:43

kiler129 pisze:Czyli reasumując nic poniżej 650zl nie jest godne uwagi nawet licząc wcześnejszą wymianę kół?
Patrzyłem że polecane są także Fila NRK BX lecz nie widzę dla siebie rozmiaru.
Są też Sparki 84 (mam je u siebie) z 2011 roku, mogę puścić po 500pln. Jednak oczywiście rozmiary: 42 i 47 na wykończeniu.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

kiler129
Posty: 10
Rejestracja: czw kwietnia 05, 2012 12:36

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: kiler129 » czw kwietnia 05, 2012 12:09

Chyba jednak mnie przekonałeś i bede musiał zainwestować w sparki 84 (w sumie wychodzi taniej niż snowboard i tak ;)).
Cos po za sparkami w 44.5 mozna dostać sensownego jeszcze w tej cenie czy brać i jeździć? ;)

Edit:
Widziałem @Zico, że polecałeś także fusiony x3 ale dość dawno - są w podobnej cenie lecz koła zaledwie 80a - zgaduje ze zbyt miękkie dla mnie ;>

FFWD
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: pt lipca 03, 2009 5:42
Jeżdżę od: 28 cze 2007
Lokalizacja: Częstochowa

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: FFWD » czw kwietnia 05, 2012 1:04

kiler129 pisze:Chyba jednak mnie przekonałeś i bede musiał zainwestować w sparki 84 (w sumie wychodzi taniej niż snowboard i tak ;)).
Rozsądne myślenie. Na snowboardzie większość ludzi jeździ kilka-kilkanaście dni w roku (wydając tysiące złotych) a na rolkach będziesz śmigał miesiącami - więc czemu nie kupić komfortowego i bezpiecznego sprzętu.

Pozdrawiam
Rafał Wielgat
Jura Skating Częstochowa

kiler129
Posty: 10
Rejestracja: czw kwietnia 05, 2012 12:36

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: kiler129 » czw kwietnia 05, 2012 1:10

FFWD pisze:więc czemu nie kupić komfortowego i bezpiecznego sprzętu.
Dlatego też dałem się w sumie przekonać po chwili rozsądku i podliczeniu, że na sam komplet deska+wiązania+buty wydałem ponad 3 tys (już reszte jak ochraniacze czy inne nawet boję się liczyć...) - w tej perspektywnie 650zł nie wydaje się już takie straszne, tym bardziej, że faktycznie na rolkach można jeździć dużo dłużej (a w moim mieście jest sporo terenów - tutaj ukłon w stronę UE za pieniądze :wink:).

Edit:
Jako, że wzbogaciłem się w sporą ilość nowych informacji i z lekka wątek zaczyna iść w innym kierunku założyłem drugi: viewtopic.php?t=5929

Awatar użytkownika
kondraxk
Posty: 48
Rejestracja: czw marca 15, 2012 8:30
Moje rolki: Fusy 84
Jeżdżę od: 0- 0-2003

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: kondraxk » śr kwietnia 11, 2012 7:56

kiler129 pisze:@zico za innych nie świadczę ale jak najbardziej przejrzałem sporo postów tu na forum lecz dalej jestem zdezorientowany ;)
Piszesz minimum spark 84 - dla osoby bez doświadczenia niewiele to znaczy ;) To tak jak teraz ja bym napisał ze dla dobrze zbudowanej osoby snowboard to minimum jakiś bataleon z wysokim flexem i wiązania fluxy - osoba zorientowana znajdzie na tej podstawie dziesiątki modeli, początkujący popatrzy i opuści ręce :)

Spark 84 marki Rollerblade - to nazwa konkretnego modelu rolek.

kiler129
Posty: 10
Rejestracja: czw kwietnia 05, 2012 12:36

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: kiler129 » śr kwietnia 11, 2012 8:44

@kondraxk - nie do końca chyba zrozumiałeś co miałem na myśli. Oczywiście znalazłem owe spark'i 84 bez problemu lecz określenie "minimum [model]" to wartość nieskalarna dla osoby początkującej :wink:

Awatar użytkownika
kondraxk
Posty: 48
Rejestracja: czw marca 15, 2012 8:30
Moje rolki: Fusy 84
Jeżdżę od: 0- 0-2003

Re: ROLKI ROLLERBLADE SPIRITBLADE opinie

Post autor: kondraxk » śr kwietnia 11, 2012 10:47

O ile dobrze zico zrozumiałem, słowo minimum dotyczyło najtańszych rolek, które wytrzymałyby Twój ciężar, a że przy tym budżecie i planowanym przeznaczeniu jest to jedyna sensowna opcja, nie zagłębiał się dalej.
Ale widzę że temat i tak nieaktualny, Fusion wzięły górę :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”