Czyszczenie rolek - Liner

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
maciejsmolar
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 16, 2011 1:13
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 23 cze 2005

Czyszczenie rolek - Liner

Post autor: maciejsmolar » śr kwietnia 18, 2012 9:55

Witam wszystkich forumowiczów. Po mojej wyczerpującej pracy przeszukiwania różnych forów nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie od dłuższego czasu pytanie , a więc zwracam się do was ;]
Poprzez kilkugodzinne codzienne jazdy na moich twisterach liner przeszedł (lekko ujmując) nieprzyjemnym zapachem . I tu pada moje pytanie w waszą stronę.
W jaki sposób wyprać liner ? Czy w pralce, a może ręcznie? Jakiego detergentu użyć aby nie zniszczyć materiału linera i w jakiej temperaturze go wyprać ? ( piorę go 1 raz od nowości, więc nie chciał bym go zbyt zniszczyć czy cóś :D) Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam Maciej ;)

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czyszczenie rolek - Liner

Post autor: worrmss » śr kwietnia 18, 2012 10:45

Prałem liner z Twistera na 40 stopni, bez wirowanie z płynem do prania. Nie uszkodził się, odświeżył wręcz.

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Czyszczenie rolek - Liner

Post autor: Pedro » czw kwietnia 19, 2012 11:03

Jeżeli masz jakiś program do tkanin delikatnych, możesz go użyć. Tak samo piore ochroniacze na nadgarstki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”