Śruby w rolkach- Pomocy

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
maciejsmolar
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 16, 2011 1:13
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 23 cze 2005

Śruby w rolkach- Pomocy

Post autor: maciejsmolar » sob kwietnia 28, 2012 5:27

Witam wszystkich forumowiczow ;) Od jakiegoś czasu (ok 1.5 miesiaca) posiadam rolki RB Twister 80. Kilkakrotnie przekładalem w nich kola i wszystko było ok, az do wczoraj. Sruba przy jednym z kół jest tak dociśnieta ze nie da sie jej ruszyć. Podczas próby odkrecania koła zlamalem 3 imbusy. Czy jest jakis sposob żeby je odkrecic ? Prosze o rade i pomoc :) Pozdrawiam Maciej

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Śruby w rolkach- Pomocy

Post autor: Doody » sob kwietnia 28, 2012 7:01

Użyj porządniejszego imbusa np. czegoś takiego:
Obrazek
na pewno się nie złamie, a jak ukręcisz śrubę to można ją dokupić.

PS chyba Ci ten problem spać nie daje - post o 5 ran w sobotę ;P
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
maciejsmolar
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 16, 2011 1:13
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 23 cze 2005

Re: Śruby w rolkach- Pomocy

Post autor: maciejsmolar » sob kwietnia 28, 2012 12:31

No troszke :D ^^ A mniejwiecej ile kosztuje 1 taki imbus ?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Śruby w rolkach- Pomocy

Post autor: Doody » sob kwietnia 28, 2012 2:26

W każdym sklepie z narzędziami dostaniesz. sam pin imbusowy jeśli masz już jakiś klucz kosztuje w granicach 5zł, na pewno da też rade klucz z zestawu Powerslide Care Set - wpisz w google, a znajdziesz :)
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Śruby w rolkach- Pomocy

Post autor: Pedro » pn kwietnia 30, 2012 8:45

Możesz też zaopatrzyć się w wykrętak - przyda się na przyszłość ! Mi pomógł już niejeden raz, jak mi się śruba w szynie zapiekła
... ew. ostrożne rozwiercanie śruby (też mi kiedyś pomogło)

szczypior_izka
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 22, 2012 9:21
Moje rolki: obecnie Nils
Jeżdżę od: 02 maja 1998

Re: Śruby w rolkach- Pomocy

Post autor: szczypior_izka » wt maja 22, 2012 9:41

Witam, mam nadzieję, że w dobrym temacie piszę (z góry przepraszam, jeśli nie znalazłam odpowiedniego działu i tematu).
Otóż ja również mam problem tyle nie ze śrubami ale z jedną śrubą.
Mam Nilsy Extreme (tak wiem, zapewne nie są to dla większości z Was dobre rolki, lecz nie mam możliwości zakupu za 300 zł czegoś innego, nieważne :P), są to rolki regulowane i posiadają na podeszwie buta śrubę, która jak podejrzewam jest związana właśnie z ową regulacją. Śruba ta, jest luźna na tyle luźna że mi bardzo hałasuje. Nie potrafię jej jednak zakręcić (podejrzewam także, że wiązałoby się to z utratą możliwości szybkiej zmiany rozmiaru buta, ale to nie szkodzi). Czy ma ktoś coś podobnego i czy mu tak paskudnie brzęczy podczas jazdy? Jak ów problem można rozwiązać?
Poniżej wklejam linka ze zdjęciem gdzie ta śruba
http://imageshack.us/photo/my-images/14 ... 010uu.jpg/

z góry za jakąkolwiek pomoc dziękuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”