Gdzie czyścić łożyska?

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
nami
Posty: 8
Rejestracja: sob października 20, 2012 3:04
Lokalizacja: Kraków

Gdzie czyścić łożyska?

Post autor: nami » pt października 26, 2012 10:50

Przyłapałam dzisiaj brata, jak truchta w moich nowych rolkach po zabłoconym trawniku. Rozumiecie? o_o Talerze latały w powietrzu, oj, latały...
Tak czy siak, wyżycie się na bracie moim rolkom nie pomogło ;p Kółka niby się kręcą, ale jak się przysłucham, to słyszę chrzęst piasku...Uroczo po prostu. POnieważ jakiekolwiek formy majsterkowania są dla mnie największą abstarkcją w galaktyce, zastanawiam się, gdzie ktoś mógłby mi za odpowiednią opłatą rzecz jasna wyczyścić łożyska...zrobią mi to w jakimś sklepie sportowym? o_o nie mam najmniejszego pojęcia...poza tym druga sprawa jest taka, iż z racji, że na moim koncie znajduje si dokładnie 0,oo pln, mogłabym sobie pozwolić na wydatek dopiero za tydzień...czy do tego czasu te rolki mogą sobie lżeć gdzieś w kąciku? Nic gorszego się z tymi łożyskami nie da zrobić...?

Pozdrawiam i całuję.
Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Gdzie czyścić łożyska?

Post autor: Doody » sob października 27, 2012 11:38

Zagoń brata do czyszczenia łożysk, to nic zbytnio trudnego - tylko trochę czasochłonne ;) Część łożysk można rozebrać, a te których nie można, też można :mrgreen: tylko trochę bardziej siłowo. Jak?? Znajdziesz w tym temacie: viewtopic.php?f=34&t=500&hilit=%C5%82o% ... ozbieralne

Wystarczy stara szczoteczka do zębów i np denaturat do czyszczenia ze starego smaru i nowy smar (np. tawot) do kupienia za kilka zł w supermarketach typu OBI, Praktiker itp.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

MichuKr
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 19, 2012 10:41
Moje rolki: Tempest 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2011
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie czyścić łożyska?

Post autor: MichuKr » ndz października 28, 2012 12:32

Hej.
A byłaś w White SPortsie? Tam właśnie jest siedziba naszego Klubu i tam też mogłabyś ładnie poprosić o pomoc w wyczyszczeniu łożysk. Wszystko na miejscu i przy odrobinie czaru i wdzięku i zwykłego 'proszę' ktoś by CI pokazał jak to się robi - warto tego się nauczyć, aby za każdym razem nie kupować nowych łożysk :)
A tak przy okazji, dzisiaj o 16.45 w Hali na Kolnej pierwszy trening - zapraszamy, tam jest realny świat.
pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”