Rady na początek

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Darko1
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 11, 2007 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Mysłowice

Rady na początek

Post autor: Darko1 » śr lipca 24, 2013 6:25

Cześć,
kilka lat temu pozyczyłem rolki zalogowałem się na forum, poczytałem i zacząłem uczyć się jeździć. po trzech wypadach musiałem oddać rokli i skończyła się moja przygoda z 8 kółkami :(
Przez ten czas aż do dzisiaj marudziłem przyjaciołom że może bym jednak się nauczył i w tym roku w prezencie podarowali mi rolki. I tu mam mały problem. Choć darowanym rolkom nie zagląda się w kółka :D to jednak mam pewne obawy. Rolki które dostalem to K2 IlCapo(poprosili o rolki które przetrwają romans z facetem 190cm/130kg wagi). Ja jako tako potrafie utrzymać równowagę jakoś do przodu przejechać kilka metrów ale mam pewne obawy ponieważte onkretne rolki są bez hamulca. W związku z tym proszę o rady jak się zabrać do nauki na takich rolkach? Modlitwa? Zgłoszenie usiłowania zabójstwa? Karnet na chirurgię urazową? Wszelkie rady nile widziane.

Dzięki

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Rady na początek

Post autor: Pedro » śr lipca 24, 2013 7:57

1) nauczyć się upadać do przodu - w komplecie ochraniaczy - potrenować w domu na dywanie (serio !), żeby przełamać obawy przed upadkiem - celowo upadać sobie na kolana, potem łokcie, nadgarstki ... lepiej 20 razy upaść kontrolowanie do przodu, niż raz do tyłu !
2) opanować jazdę na jednej nodze (na początek jako tako - potrzebne do kroku 3)
3) nauczyć się hamować T-stopem (poradniki można znaleźć na forach, YT, wszędzie)
- potem już jakoś pójdzie (przeplatanki, jazda tyłem itp.)

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Rady na początek

Post autor: GiS » śr lipca 24, 2013 2:10

to ja tylko dodam od siebie (też mało nie ważę) do tego co napisał Pedro, że jak będziesz kompletował ochraniacze to nie kupuj najtańszych z marketu sportowego po 30PLN za zestaw, tylko zainwestuj w coś porządnego, bo przy Twojej wadze kiepskie ochraniacze to jakbyś ich wogólę nie miał.
Pomyśl też o kasku, i to jakimś lepszym. Żaden obciach, a cała głowa ważniejsza jest, niż kończyny:)
Ja sam używam Pro-tec'a (nakolanniki street i helmet classic).

A druga sprawa jeśli kompletnie nie czujesz jeszcze rolek to do nauki (do momentu opanowania T-Stop), trenuj w jakimś bezpiecznym miejscu tj. jakieś boisko asfaltowe, albo parking marketu po godzinach. Unikaj raczej chodników, czy parkowych alejek, bo ja osobiśćie nie chciałbym się z Tobą spotkać na jakimś zakręcie:P i podejrzewam, że ogół społeczeństwa będzie myślał podobnie:)
Pozdro!
GiS

Darko1
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 11, 2007 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Rady na początek

Post autor: Darko1 » czw lipca 25, 2013 3:27

Dzięki Panowie :)
Co do ochraniaczy to zaopatrzyłem sięw zestaw Fila ale niestety tylko nadgarstki leżą jak ulał reszta jest ciut za mała i przez to niewygodna więc kompletuję z innych zestawów dzisiaj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”