Przesiadka z Rollerbalde Tempest 110 na...?

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

MaszaMadafaka
Posty: 7
Rejestracja: ndz marca 25, 2012 2:00
Moje rolki: Rollerblade Tempest 100
Jeżdżę od: 15 kwie 2005

Przesiadka z Rollerbalde Tempest 110 na...?

Post autor: MaszaMadafaka » ndz kwietnia 06, 2014 4:00

Hej. Przez 3 lata ujeżdzałem rolki Rollerblade Tempest, rok temu byłem zmuszony je sprzedać :( (długa historia nie związana ze zdrowiem) Lubię szybko pośmigać na rolkach i zastanawiam się już nad niskim butem. Pytania brzmią:
1. Czy dając sobie radę na Tempestach dam sobie radę na niskim bucie?
2. Mam zamiar jeździć tylko i wyłącznie po asfaltowych drogach, mam takie trasy wzdłuż autostrady (tzw droga awaryjna), zastanawiam się jaka jest różnica w odczuciu przejazdu przez nierówności, dołki na rolkach z wysokim butem a niskim? (o ile w ogóle jest) Chodzi mi o to czy do niskich butów musi być w miarę idealna powierzchnia. Tak to sobie jakoś wyedukowałem że pewnie tak.
3. U mnie na karku "czterdziecha" tuż tuż, mierzę 175cm i ważę 85kg - czy ta moja lekkka nadwaga może stwarzać ryzyko urazu kostki? Mam dość mocne nogi (uprawiam różne sporty snowboard,narty, windsurfing etc etc) ale wysoki but to wysoki but - stabilizacja pewnie lepsza?
4.Pewnie głupie pytanie ale czy niskie rolki mają ...hamulec?Pytam serio :)
Pozdrawiam Tomek Tarnów

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Przesiadka z Rollerbalde Tempest 110 na...?

Post autor: zico » ndz kwietnia 06, 2014 5:06

MaszaMadafaka pisze:Hej. Przez 3 lata ujeżdzałem rolki Rollerblade Tempest, rok temu byłem zmuszony je sprzedać :( (długa historia nie związana ze zdrowiem) Lubię szybko pośmigać na rolkach i zastanawiam się już nad niskim butem. Pytania brzmią:
1. Czy dając sobie radę na Tempestach dam sobie radę na niskim bucie?
2. Mam zamiar jeździć tylko i wyłącznie po asfaltowych drogach, mam takie trasy wzdłuż autostrady (tzw droga awaryjna), zastanawiam się jaka jest różnica w odczuciu przejazdu przez nierówności, dołki na rolkach z wysokim butem a niskim? (o ile w ogóle jest) Chodzi mi o to czy do niskich butów musi być w miarę idealna powierzchnia. Tak to sobie jakoś wyedukowałem że pewnie tak.
3. U mnie na karku "czterdziecha" tuż tuż, mierzę 175cm i ważę 85kg - czy ta moja lekkka nadwaga może stwarzać ryzyko urazu kostki? Mam dość mocne nogi (uprawiam różne sporty snowboard,narty, windsurfing etc etc) ale wysoki but to wysoki but - stabilizacja pewnie lepsza?
4.Pewnie głupie pytanie ale czy niskie rolki mają ...hamulec?Pytam serio :)
Pozdrawiam Tomek Tarnów
1. Jak jest dobra technika, to dasz radę.
2. Lepiej, żeby była gładka nawierzchnia.
3. Dobrze dopasowany i sztywny niski but to też pewna stabilizacja.
4. Hamulec uniwersalny np. Powerslide czy Cadomotus można dokupić do prawie każdej szyny do jazdy szybkiej.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”