Poznań - szukam instruktora :)

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
matiz123
Posty: 32
Rejestracja: ndz września 17, 2006 7:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Swarzędz

Poznań - szukam instruktora :)

Post autor: matiz123 » pn września 18, 2006 4:48

Witam wszystkich. :)

Zacząłem jeździć na rolkach cztery tygodnie temu, więc jestem jeszcze nowicjuszem. :) I mam pytanie: czy jest ktoś chętny, żeby mnie trochę poduczyć? Szczególnie mi zależy na opanowaniu jakiejkolwiek techniki hamowania, bo jakoś od początku mam z tym problem. :) Poza tym chciałbym mieć na maratonie czas poniżej dwóch godzin, więc przydałyby mi się jakieś porady, np. jak trenować. :)

Ja w każdy weekend jestem nad Maltą, więc jak ktoś chciałby mi pomóc, to proszę pisać w tym temacie, wysłać prywatna wiadomośc lub maila (matiz123@o2.pl)

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pn września 18, 2006 5:32

Poszedł @ z informacjami.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

CZEKO
Posty: 1
Rejestracja: śr sierpnia 16, 2006 3:44

Post autor: CZEKO » sob września 23, 2006 3:04

Hej Ludki!

Mam podobny problem jak Matiz - szukam instruktora w Poznaniu (może być też instruktorka :lol: ). Rolki kupilem jeszcze przed wakacjami, ale niestety jeździłem tylko kilka razy - nie umiem hamować, skręcać właściwie też nie :cry: - potrzebuję kogoś kto pokaże mi podstawy i skoryguje gdy będę próbował.
Prosze o kontakt na gg: 7249784 lub maila czekoladoholik@o2.pl

Czekam na pomoc
Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » ndz września 24, 2006 1:36

Poszło info na @.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Joasia na rolkach
Posty: 3
Rejestracja: ndz września 24, 2006 12:40

Ja też...

Post autor: Joasia na rolkach » ndz września 24, 2006 8:21

Od czwartku będę w Poznaniu i szukam wsparcia, może nie tyle instruktora ale jakiegoś towarzystwa co by sobie pojeździć... marzę o tym by wreszcie porządnie zahamować, ale poza tym jak na cztery jazdy w życiu chyba nieźle, jutro szykuję się na górkę w moim miasteczku, no cóż trzeba próbować, może akurat, a jak na razie omijam umiejetnie możliwość hamowania. To niesamowita sprawa te rolki, tylko gdzie w Poznaniu można pojeżdzić tak konkretnie? Mam nadzieję że październik będzie słoneczny i bezdeszczowy... czekam na rady i wskazówki? jak nie bać się górek??? :P

Awatar użytkownika
malczan85
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 457
Rejestracja: wt sierpnia 08, 2006 1:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malczan85 » ndz września 24, 2006 9:03

Nauczycie się sami bez instruktora, tylko odrobina cierpliwości. Tak jak ja jeździłem rekreacyjnie 8 lat a 2 kolejne lata jazda szybka sam dochodziłem nikt mnie nie uczył... Wystarczy mieć dobre oko, przygladać się filmów zdjęć itp. (w 100 % znajdziecie w forum)
Pozdrawiam :)
"Google moim przyjacielem" ;P

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ja też...

Post autor: zico » ndz września 24, 2006 10:16

Joasia na rolkach pisze:Od czwartku będę w Poznaniu i szukam wsparcia, może nie tyle instruktora ale jakiegoś towarzystwa co by sobie pojeździć... marzę o tym by wreszcie porządnie zahamować, ale poza tym jak na cztery jazdy w życiu chyba nieźle, jutro szykuję się na górkę w moim miasteczku, no cóż trzeba próbować, może akurat, a jak na razie omijam umiejetnie możliwość hamowania. To niesamowita sprawa te rolki, tylko gdzie w Poznaniu można pojeżdzić tak konkretnie? Mam nadzieję że październik będzie słoneczny i bezdeszczowy... czekam na rady i wskazówki? jak nie bać się górek??? :P

W Poznaniu nad Maltę i już - tam jest wszystko do nauki. Kontrolować prędkość to najważniejsze i zachować zimną krew do końca :) A tak na serio są ćwiczenia, które pomogą Tobie szybciej się nauczyć dobrze jeździć i panować nad rolkami, gwarantuje Tobie, że zajmię to DUŻO krócej niż nauka samemu :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Joasia na rolkach
Posty: 3
Rejestracja: ndz września 24, 2006 12:40

sukces?!

Post autor: Joasia na rolkach » pn września 25, 2006 8:31

Udalo się:) Pokonałam górkę nr 1. nie wiem jak, ale zjechałam, najpierw poczekałam aż wszyscy ludzie znikną z mojego toru i zaczęłam jechać, próbowałam zwalniać i machałam rękami, co poprawne chyba nie było, ale nawet skuteczne:))) żyję, było odlotowo:) nawet siostrzeniec był pod wrażeniem i powiedział ze zdziwieniem, że umiem jeżdzić i momentamia nawet szybko:) A na Maltę się wybiorę, niewątpliwie :)

Awatar użytkownika
Kamila.
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwietnia 01, 2012 7:58
Moje rolki: Rollerblade Spark 80 ST W
Jeżdżę od: 0- 0-2012
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań - szukam instruktora :)

Post autor: Kamila. » ndz kwietnia 01, 2012 8:18

Witam Wszystkich serdecznie :)
nie chciałam tworzyć nowego wątku, więc napiszę tutaj. Poszukuję instruktora, bądź instruktorki (nieistotne), który/a za drobną opłatą nauczy mnie jeździć na rolkach od podstaw. Profesjonalny instruktor niestety trochę kosztuje, więc proszę nie kierować mnie na naukę do Zico Racing :mrgreen: . Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW w celu ustalenia szczegółów. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam serdecznie, Kamila :)

Awatar użytkownika
bastek1989
Posty: 19
Rejestracja: sob lipca 02, 2011 11:09
Moje rolki: Schankel Gigue EX
Jeżdżę od: 24 kwie 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Poznań - szukam instruktora :)

Post autor: bastek1989 » ndz kwietnia 01, 2012 9:30

jak bys była w Bydgoszczy to zrobilbym to za friko;)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poznań - szukam instruktora :)

Post autor: zico » ndz kwietnia 01, 2012 10:18

Kosztuje, bo wie doskonale JAK nauczać - tzw. metodyka nauczania. :mrgreen:
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Kamila.
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwietnia 01, 2012 7:58
Moje rolki: Rollerblade Spark 80 ST W
Jeżdżę od: 0- 0-2012
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań - szukam instruktora :)

Post autor: Kamila. » czw kwietnia 05, 2012 8:05

Zico - przekonałeś mnie dzisiaj :wink: . Niedługo się odezwę w celu ustalenia terminu i miejsca spotkania. Pozdrawiam :D
Pozdrawiam serdecznie, Kamila :)

8Azi8
Posty: 7
Rejestracja: wt sierpnia 17, 2010 10:20
Moje rolki: Twistery;P
Jeżdżę od: 02 sty 2000

Re: Poznań - szukam instruktora :)

Post autor: 8Azi8 » pt kwietnia 06, 2012 4:07

Nauka pod okiem profesjonalisty musi kosztować :)
U Zico tak właśnie jest. Profesjonalizm w 100%

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań - szukam instruktora :)

Post autor: Krzysztof » sob kwietnia 07, 2012 12:21

Lepiej zapłacić teraz za szkolenie niż później za ...

72 tysiące euro odszkodowania muszą zapłacić rodzice 10-letniej Włoszki mężczyźnie, który został przez nią przewrócony na ulicy, gdy jechała na wrotkach. W rezultacie upadku doznał on złamania ręki . Sumę odszkodowania zasądził sąd cywilny w Mediolanie.
Włoskie media podały, że kiedy dziewczynka jechała na wrotkach, straciła nad nimi panowanie. Chcąc uniknąć upadku złapała się przechodnia. Siła, z jaką najechała na niego była tak duża, że mężczyzna przewrócił się na ulicy i złamał kość ramienną.
Poszkodowany postanowił na drodze sądowej domagać się zadośćuczynienia za ten wypadek od rodziców dziewczynki. Sąd zdecydował, że muszą oni nie tylko wypłacić odszkodowanie w wysokości 72 tysięcy euro wraz z należnymi odsetkami, ale ponieść także koszty sądowe, oszacowane na 8,5 tysiąca euro.

Jazda córki na wrotkach może ich zatem kosztować ponad 80 tysięcy euro. Przypuszcza się, że rodzice odwołają się od tego wyroku.


Oczywiście jeszcze bardziej opłaca się szkolić w zakresie prawa, ale to temat na inne forum.



Podane za http://fakty.interia.pl/swiat/news/10-l ... ys,1782232
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamila.
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwietnia 01, 2012 7:58
Moje rolki: Rollerblade Spark 80 ST W
Jeżdżę od: 0- 0-2012
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań - szukam instruktora :)

Post autor: Kamila. » sob kwietnia 14, 2012 11:06

Witam Wszystkich ponownie :)
Zdecydowałam się jednak na naukę u Zico i nie żałuję, więc jeśli ktoś chciałby nauczyć się jeździć porządnie i bezpiecznie na rolkach, bądź doszkolić się i swoje techniki jazdy, to gorąco polecam Zico Racing. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam serdecznie, Kamila :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkopolskie”