(poznan) maras

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
maras
Posty: 3
Rejestracja: wt lutego 19, 2008 10:55

(poznan) maras

Post autor: maras » pn lutego 25, 2008 10:43

czy ktos potrafi opisac w kilku slowach technike jazdy na rolkach ( jazda szybka ) . chodzi mi o podjazdy,zjazdy, dlugosc ,,kroku'' itp. nie mam doswiadczenia na rolkach wiec szukam pomocy u Was. moglbym podjechac np. na malte i sie czegos nauczyc. jak ktos ma doswiadczenie i jezdzi w poznaniu chetnie sie przylacze .

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: (poznan) maras

Post autor: Toudi » pn lutego 25, 2008 11:46

No ja chyba mogę... :oops:
Trzeba się odpychać na boki. Nogami. Tak, żeby szybko jechać. Możliwie długim krokiem. Na podjazdach krótszym, na zjazdach dłuższym albo w ogóle. Warto jeździć nad Maltę, żeby się czegoś nauczyć. Tam można spotkać tych, którzy mogą pomóc. Trzeba ich dogonić albo poczekać aż oni Ciebie dogonią i zapytać. Ten, który jedzie pierwszy to raczej nie ale któryś z grupki na pewno chętnie wytłumaczy. Zasadniczo jest dość wąsko ale na tych szerszych odcinkach można jechać obok i pogadać, popatrzeć, nawet przedyskutować niektóre sprawy, pogadać o treningu, odżywkach, progach mleczanowych, pulsie, no i o życiu wreszcie. Myślę że po kilku, no maksymalnie 50 okrążeniach (w kilku podejściach) będziesz już mniej-więcej wiedział, od czego zacząć. Powodzenia.
Poza tym, tak jak w innych dyscyplinach sportu a także zdobywania wiedzy w ogóle, generalnie sprawdzają się techniki, można powiedzieć, oldskulowe. Np. czytanie, oglądanie, można też próbować. :bom:
Pozdrawiam
Piotr

maras
Posty: 3
Rejestracja: wt lutego 19, 2008 10:55

Re: (poznan) maras

Post autor: maras » pn lutego 25, 2008 1:32

no i wszystko jasne -dzieki . a tak przy okazji to na jakim pulsie rolkarze trenuja - ok. 130 czy mniej? bo jak smignalem pierwszy raz w zyciu na rolkach to mi cos za latwo to przychodzi - male zmeczenie w porownaniu z biegiem czy np. mocniejszym plywaniem...moze powinienem pod wiatr?;)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: (poznan) maras

Post autor: Toudi » pn lutego 25, 2008 2:37

To jest trudne pytanie. :? Na pewno warto trenować w odpowiednim przedziale tętna. Ale tego też można się dowiedzieć od tych kolesi z Malty. Powiedzą Ci dokładnie, jakie to tętno powinno być. A jak łatwo przychodzi to chyba nie ma powodów do narzekań. Czy powinieneś pod wiatr? No sam nie wiem, ja zawsze jeżdżę z wiatrem.
Pozdrawiam
Piotr

maras
Posty: 3
Rejestracja: wt lutego 19, 2008 10:55

Re: (poznan) maras

Post autor: maras » pn lutego 25, 2008 2:50

tak wiec bede musial pogadac z rolkarzami maltanskimi( a jak odmieni sie panie ? rolety? hihi )
dzieki za pomoc i do zobaczenia na trasie

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: (poznan) maras

Post autor: Agent_L » wt lutego 26, 2008 12:08

maras pisze:to mi cos za latwo to przychodzi - male zmeczenie w porownaniu z biegiem
No wiesz, po to są kółka żeby się mniej męczyć : D
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: (poznan) maras

Post autor: Krzysztof » wt lutego 26, 2008 9:26

Toudi pisze:To jest trudne pytanie. :? Na pewno warto trenować w odpowiednim przedziale tętna. Ale tego też można się dowiedzieć od tych kolesi z Malty. Powiedzą Ci dokładnie, jakie to tętno powinno być. A jak łatwo przychodzi to chyba nie ma powodów do narzekań. Czy powinieneś pod wiatr? No sam nie wiem, ja zawsze jeżdżę z wiatrem.
To ja chyba jeżdżę w drugą stronę, bo mam zawsze pod górkę i pod wiatr .... :cenzura:
A rolkarz maltański to ciekawe określenie - trzeba sobie strzelić taką pelerynkę z krzyżem (maltańskim oczywiście).
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: (poznan) maras

Post autor: Toudi » śr lutego 27, 2008 9:42

Krzysztof pisze: A rolkarz maltański to ciekawe określenie - trzeba sobie strzelić taką pelerynkę z krzyżem (maltańskim oczywiście).
Kurde, nie mogłeś wcześniej z tym pomysłem? Tyle krzyku o stroje ostatnio a to jest opcja, która mogła wszystkich pogodzić i zrobić furorę w Berlinie.
Krzysztof pisze:To ja chyba jeżdżę w drugą stronę, bo mam zawsze pod górkę i pod wiatr .... :cenzura:
Serio?!?! Przecież tam jest wyciąg :!:
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: (poznan) maras

Post autor: Marek » czw lutego 28, 2008 9:13

maras pisze:no i wszystko jasne -dzieki . a tak przy okazji to na jakim pulsie rolkarze trenuja - ok. 130 czy mniej? bo jak smignalem pierwszy raz w zyciu na rolkach to mi cos za latwo to przychodzi - male zmeczenie w porownaniu z biegiem czy np. mocniejszym plywaniem...moze powinienem pod wiatr?;)
tak tak pod wiatr i po wodzie :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: (poznan) maras

Post autor: Marek » czw lutego 28, 2008 9:17

Krzysztof pisze:
Toudi pisze:To jest trudne pytanie. :? Na pewno warto trenować w odpowiednim przedziale tętna. Ale tego też można się dowiedzieć od tych kolesi z Malty. Powiedzą Ci dokładnie, jakie to tętno powinno być. A jak łatwo przychodzi to chyba nie ma powodów do narzekań. Czy powinieneś pod wiatr? No sam nie wiem, ja zawsze jeżdżę z wiatrem.
To ja chyba jeżdżę w drugą stronę, bo mam zawsze pod górkę i pod wiatr .... :cenzura:
A rolkarz maltański to ciekawe określenie - trzeba sobie strzelić taką pelerynkę z krzyżem (maltańskim oczywiście).
w Malborku mają prawie podobne krzyze tylko czarne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkopolskie”