[Poznań] [04-03-2014] Stan miejscówek po zimie?

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
Hell'O'Kitty
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz czerwca 30, 2013 8:11
Moje rolki: Rollerblade Spark TR 80
Jeżdżę od: 13 kwie 2012
Lokalizacja: Poznań

[Poznań] [04-03-2014] Stan miejscówek po zimie?

Post autor: Hell'O'Kitty » wt marca 04, 2014 7:32

Witam.

Tydzień temu w piątek (28-02-2014) przed południem widziałem ekipę sprzątającą Park Sołacki (maszynowa zamiatarka + pan z ręczną dmuchawą).
Kilka godzin później przechodziłem tamtędy ponownie i na odcinkach widocznych od strony Małopolskiej park IMO nadawał się do jazdy (czysty asfalt bez piachu, kamyków i patyków).

Czy ma ktoś info na temat przygotowania innych miejsc do jazdy?
Malta, Cytadela, Park JP II?
Ten ostatni mijałem z dwa tygodnie temu i na odcinku od strony Drogi Dębińskiej była masa piachu.

Z pozdrowieniami,
H'O'K

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Poznań] [04-03-2014] Stan miejscówek po zimie?

Post autor: zico » wt marca 04, 2014 10:49

Malta po części też zrobiona, tak na 50% - dane z soboty :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: [Poznań] [04-03-2014] Stan miejscówek po zimie?

Post autor: doc_strus » śr marca 05, 2014 9:02

W sobotę zrobiłem trasę ścieżkami rowerowymi Junikowo - Bukowska - Most Dworcowy - Fredry - Plac Wolności i potem z powrotem, trochę piachu jest miejscami jednak spokojnie można jeździć :)

Awatar użytkownika
Hell'O'Kitty
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz czerwca 30, 2013 8:11
Moje rolki: Rollerblade Spark TR 80
Jeżdżę od: 13 kwie 2012
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] [04-03-2014] Stan miejscówek po zimie?

Post autor: Hell'O'Kitty » śr marca 05, 2014 9:43

Witam.

@doc_strus
Dzięki za info.
Napisz, proszę, coś więcej o tej trasie.
"Nowe" Junikowo i "nowa" Bukowska kojarzę że są ścieżki asfaltowe (choć na Bukowskiej chyba bardzo wąskie).
Fredry i Plac Wolności też mniej więcej wiem po czym można jeździć.
A jak wyglądają łączniki pomiędzy?
Bukowska - Most Dworcowy (Rosevelta), Most Dworcowy - Fredry (no właśnie, którędy?).
Dużo jest trasy nieprzystosowanej do rolek, wiesz - bruk, chodniki, krawężniki, jezdnia, schody (mam fitnessy, na dodatek z dość miękką cholewką).

Z pozdrowieniami,
H'O'K

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: [Poznań] [04-03-2014] Stan miejscówek po zimie?

Post autor: doc_strus » śr marca 05, 2014 3:39

Hej, od Junikowa od pętli koło cmentarza jest dość szeroka ścieżka asfaltowa do ul. Węgorka (stara Polfa) potem 300-400 m chropowatego asfaltu i kawałek znośnego chodnika i wbijasz na Bułgarską tu znowu jest ścieżka albo prosto do Bukowskiej w okolice King Cross, albo można skręcic za stadionem i pojechać tyłem gdzie tez dotrzemy do Bukowskiej w pobliżu lotniska. Na Bukowskiej jest ścieżka od ronda w Przeźmierowie aż do MTP, praktycznie cały ten odcinek nawierzchnia jest idealna, ścieżki na Bukowskiej faktycznie są węższe ale jak się potrafi jeździć i się zachowa trochę kultury to rowerzyści nie robią problemów:). Potem od MTP już trochę gorzej ale i tak jest spoko, tyle że więcej mieszanej nawierzchni... Zrobię trasę w Endomondo i wrzucę linka, jakby co zapraszam do śmigania.

Awatar użytkownika
Hell'O'Kitty
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz czerwca 30, 2013 8:11
Moje rolki: Rollerblade Spark TR 80
Jeżdżę od: 13 kwie 2012
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] [04-03-2014] Stan miejscówek po zimie?

Post autor: Hell'O'Kitty » śr marca 05, 2014 4:11

Witam.

@doc_strus
Super!!!

Czekam na traskę w Endomondo, wtedy pewnie będę miał (jeszcze) więcej pytań :)

Co do wspólnego śmigania, to u mnie wchodzą w grę tylko weekendy.
Muszę przy tym dodać że jeżdżę dużo ale słabo :lol:
Częściowo z powodu lenistwa, częściowo obiektywnych ograniczeń.
Ale, w końcu trzeba zacząć jeździć dużo i dobrze :D

Z pozdrowieniami,
H'O'K

Awatar użytkownika
Hell'O'Kitty
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz czerwca 30, 2013 8:11
Moje rolki: Rollerblade Spark TR 80
Jeżdżę od: 13 kwie 2012
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] [04-03-2014] Stan miejscówek po zimie?

Post autor: Hell'O'Kitty » ndz marca 09, 2014 3:58

Witam.

W cyklu "dziś pytanie, dziś odpowiedź" ;) udałem się w sobotę na rekonesans pozimowy do Parku JPII (zwanego też Parkiem Dębińskim).
Gdy dotarłem na miejsce, było jeszcze zimno (circa 5 stopni) i pochmurnie, więc w parku było kilkoro biegaczy i trzech rolkarzy (wliczając mnie :)
Ale gdy się ociepliło, zaczęło się zagęszczać , a gdy kończyłem około 13 w parku było już circa 20-30 rolkarzy. Jednocześnie :)
Oprócz tego oczywiście biegacze, spacerowicze, dzieci, psy, rowerzyści :)

Park został wysprzątany jakieś 2 tygodnie temu, można więc tam jechać bez obaw.
Wcześniej podobno były tam masy piachu (jak zeznało dwóch indagowanych Kolegów).

Trochę piachu zostało na Patelni :), szczególnie w okolicach rampy od strony Drogi Dębińskiej.
Nie postarali się też na odcinku wzdłuż ulicy Żelazka, pomiędzy ścieżką rowerową a pieszą miejscami jest usypana kreska ;) z piachu.
Trochę piachu jest też na styku Żelazka / Drogi Dębińskiej oraz na tej drugiej około 100 metrów od wiaduktu na Hetmańskiej.
Ale, we wszystkich przypadkach da się tam spokojnie jeździć, a przy wczorajszym (i jak mniemam) dzisiejszym ruchy pewnie wszystko zostanie rozjeżdżone w mig.

W piątek być może uda mi się obejrzeć stan Cytadeli, choć ze względu na tragiczną miejscami nawierzchnię, nie jest to moja ulubiona miejscówka :)

Z pozdrowieniami,
H'O'K

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: [Poznań] [04-03-2014] Stan miejscówek po zimie?

Post autor: doc_strus » ndz marca 09, 2014 5:05

No to się minęliśmy o jakąś godzinę, polatałem trochę po parku a potem do miasta na Placu Wolności spotkałem kilku chłopaków którzy kusili aby zrobić rundkę na os. Tysiąclecia jednak odpuściłem i wróciłem do chaty bo się jeszcze stopy z linerem nie dogadały i dają troszkę popalić ;). Ogólnie można przyjąć że wszędzie a na pewno w większości przypadków trasy są przejezdne a za kilka dni nie będzie już nawet tych resztek piasku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkopolskie”