[Kraków] Cracovia Maraton na Rolkach!

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: [Kraków] Cracovia Maraton na Rolkach!

Post autor: WFH » czw kwietnia 23, 2009 9:26

Agent_L pisze:Konflikt jest taki że startujemy razem i wzajemnie się sobie plączemy pod nogami. Na pewno jadący szybko nie zauważają tego aż tak bardzo (za wyjątkiem wychodzących z toitoia wprost pod koła) ale ja ostatnio pojechałem na 3 godziny i odczułem że bardzo przeszkadzaliśmy biegaczom (jak równiez oni nam). Owszem, były fajne chwile na wspólne pogawędki, ale np. wpadnięcie na niewidomego biegacza nie było.

Jest to pomimo wszystko impreza biegaczy i nie lubię komuś przeszkadzać na jego poletku.

Odbieram to tak że orgowie mają do nas stosunek "Fajnie że jesteście. Ustawcie się z tyłu." Oczywiście wykazują minimum dobrej woli, ale nie mają zamiaru ponieść najmniejszych kosztów, jak np. wydłużenie imprezy o 30 minut, dopuszczenie nieletnich, udostępnienie objazdu najtrudniejszych odcinków, czy woda w butelkach. Zjazd na trąbkę to JEST niezbędna rzecz, ale nie ułatwiają nam zejścia z drogi, a każą ustępować.

Poza tym ogólnie czuję że odbieram maratończykom radość zwycięstwa, bo skoro można było pojechać zamiast biec to oni wychodzą na frajerów tylko.
A ja uważam, że wszystko da się pogodzic i ciesze się, że organizatorzy także wrotkarzy doceniają i dają im możliwość startu. Myślę, że w przypadku wzrastajacej liczby rolkarzy będzie szansa na negocjowanie coraz lepszych warunków. Podejście organizatorów jest w Krakowie pozytywne i nie ma nic wspólnego ze słynnym Panem Zimnym z Gdańska. Wydłużenie imprezy o 30 minut wcale nie jest taką łatwą sprawą jak by się mogło wydawać. Niepełnoletni są dopuszczeni do startu za zgoda rodziców ( już nie pierwszy raz). Co do objazdów - nie wiem jak wygląda sytuacja, ale na większosci tras trafiają się lepsze i gorsze fragmenty trasy. A wodę w butelce zawsze można zabrać ze soba.
No ale skoro czujesz, że odbierasz biegaczom radość zwycięstwa to sugeruje maratony biegowe. I nie podejrzewam, żeby biegacze uważali siebie za frajerów.

olliwka
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 154
Rejestracja: ndz kwietnia 27, 2008 11:29
Moje rolki: Twisterki z zielonymi kółkami
Jeżdżę od: 01 maja 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kraków] Cracovia Maraton na Rolkach!

Post autor: olliwka » czw maja 07, 2009 2:56

kompletnie nie rozumiem takiego malkontenctwa (ojjj jakie trudne słowo ;) )
nie ma maratonu czy moźliwości śmignąć na zamkniętej trasie - jest foch a jak nie foch to moherowe biadolenie
jest maraton moźliwość i przychylność organizatorów foch jeszcze większy i gderanie a bo to nam płatków róż pod koła nie sypią a i asfalt jakis chropowaty bardziej niź zwykle
więc po co w ogóle jeżdzić na rolach?
proponuję kajakarstwo może albo bilard?
ja się cieszę jak ch.... oj jak ja się cieszę 8) że pozwolą mi wleźć na trasę i pojechać sobie :) ot tak zwyczajnie po prostu! 8)
i takiego podejścia życzę bo o to przecież w tym chodzi a może się mylę?
A.

p.s. co do plątania się sobie na wzajem? hmm w Poznaniu jechałam razem z Panem na wózku co rusz jedno drugie wyprzedzało - zdrowa rywalizacja trochę śmiechu i na koniec miłe słowa i wzajemne gratulacje - nie odczułam tego jakobyśmy na wzajem sobie przeszkadzali
więc o czym w ogóle mowa?

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Kraków] Cracovia Maraton na Rolkach!

Post autor: Agent_L » czw maja 07, 2009 4:38

Nie ma żadnego focha. Czuję że przeszkadzam, więc nie pcham się na siłę. Fajnie jest mieć radochę, ale większą mam nie przeszkadzając biegaczom.

Nie mówię o wózkarzach, którzy jadą podobnie jak my, tylko o biegaczach. Widziałem jak rolkarz podciął niewidomego biegacza. Niefajne. Tak samo na górkach - z góry biegacze blokowali nas, a pod górę my ich.

Co do ustępst orgów w kwestii niepełnoletnich, przypominam że na obietnicach się skończyło - od 16 lat za zgodą rodziców, nic więcej. Jak również przesunięcie startu o 2 min bez ostrzeżenia nie było przyjaznym gestem.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: [Kraków] Cracovia Maraton na Rolkach!

Post autor: WFH » pt maja 08, 2009 11:28

Agent_L pisze:Co do ustępst orgów w kwestii niepełnoletnich, przypominam że na obietnicach się skończyło - od 16 lat za zgodą rodziców, nic więcej. Jak również przesunięcie startu o 2 min bez ostrzeżenia nie było przyjaznym gestem.
A ja przypominam, że na obietnicach się nie skończyło, bo 16 lat to niepełnoletni.
Nie wiem o co ci chodzi z przesunięciem startu - jakbys był to byś widział, że startodbył się nawet kilka minut po czasie, więc nie widzę żadnego problemu.

olliwka
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 154
Rejestracja: ndz kwietnia 27, 2008 11:29
Moje rolki: Twisterki z zielonymi kółkami
Jeżdżę od: 01 maja 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kraków] Cracovia Maraton na Rolkach!

Post autor: olliwka » pt maja 08, 2009 3:54

czuje że przeszkadzam? a ja czuje nadinterpretację! obraźmy się weźmy wszyscy na samochody bo pewnie jeżdżąc po mieście im przeszkadzamy a pieszym bo depczemy znaczy jeździmy po ich chodniku i rownież przeszkadzamy
w ogole piszac na tym forum pewnie komus przeszkadzam
juz nic nie pisze. o!
foch w ogole! :P

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Kraków] Cracovia Maraton na Rolkach!

Post autor: Agent_L » pt maja 08, 2009 10:35

WFH pisze:
Agent_L pisze:Co do ustępst orgów w kwestii niepełnoletnich, przypominam że na obietnicach się skończyło - od 16 lat za zgodą rodziców, nic więcej. Jak również przesunięcie startu o 2 min bez ostrzeżenia nie było przyjaznym gestem.
A ja przypominam, że na obietnicach się nie skończyło, bo 16 lat to niepełnoletni.
_Byłem_ na rozmowie z orgami w 2007 i _wiem_ co obiecywano a co się znalazło w regulaminie. Miało być powyżej 15 za zgodą, z rodzicami bez ograniczeń. Ale kiedy wyszliśmy to doszli do wniosku że jednak się boją.

Przestań fochować, oliwka, to nie ty podcięłaś niewidomego, nie ty wpadałaś ludziom na plecy i nie ty musiałaś jeździć im po palcach. W pełni rozumiem że nie czujesz mojej bajki jadąc daleko przed peletonem biegaczy. Nie masz najmniejszego pojęcia jak się jedzie w tłumie biegnących resztką sił, więc nie oceniaj mnie i mojej postawy, bardzo proszę. Przebiegnij ostatni kilometr towarzysząc biegaczom na finiszu to może docenisz skalę ich wysiłku i zrozumiesz że jesteś NI-CZYM.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: [Kraków] Cracovia Maraton na Rolkach!

Post autor: WFH » ndz maja 10, 2009 12:22

A ja uważam, że dopuszczenie osób od 16 lat jest ok, bo osobiście nie jestem zwolennikiem, zeby 10 letnie dzieci jeździły maraton. Lepsze jest zorganizowanie dla nich imprezy towarzyszącej, ale niestety póki co nie jest to możliwe.

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Kraków] Cracovia Maraton na Rolkach!

Post autor: WOJTEK45 » ndz maja 10, 2009 6:36

W gdańsku jest to możliwe i będzie to możliwe
Zapraszamy całe rodziny do Gdańska na 29.08.2009

olliwka
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 154
Rejestracja: ndz kwietnia 27, 2008 11:29
Moje rolki: Twisterki z zielonymi kółkami
Jeżdżę od: 01 maja 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kraków] Cracovia Maraton na Rolkach!

Post autor: olliwka » pn maja 11, 2009 2:17

Agent_L pisze:
WFH pisze:
Agent_L pisze:Co do ustępst orgów w kwestii niepełnoletnich, przypominam że na obietnicach się skończyło - od 16 lat za zgodą rodziców, nic więcej. Jak również przesunięcie startu o 2 min bez ostrzeżenia nie było przyjaznym gestem.
A ja przypominam, że na obietnicach się nie skończyło, bo 16 lat to niepełnoletni.
_Byłem_ na rozmowie z orgami w 2007 i _wiem_ co obiecywano a co się znalazło w regulaminie. Miało być powyżej 15 za zgodą, z rodzicami bez ograniczeń. Ale kiedy wyszliśmy to doszli do wniosku że jednak się boją.

Przestań fochować, oliwka, to nie ty podcięłaś niewidomego, nie ty wpadałaś ludziom na plecy i nie ty musiałaś jeździć im po palcach. W pełni rozumiem że nie czujesz mojej bajki jadąc daleko przed peletonem biegaczy. Nie masz najmniejszego pojęcia jak się jedzie w tłumie biegnących resztką sił, więc nie oceniaj mnie i mojej postawy, bardzo proszę. Przebiegnij ostatni kilometr towarzysząc biegaczom na finiszu to może docenisz skalę ich wysiłku i zrozumiesz że jesteś NI-CZYM.

to był żart :roll:
osobiście uważam że dyskusja nie ma najmniejszego sensu bo widzę że twoje argumenty przybierają ton personalny (sic!) to raz
dwa zmieniasz niejako kierunek dyskusji
trzy zdecydowanie nie kumasz żartu
aby sytuacja była jasna szanuję biegaczy i podziwiam ich
nie ich się czepiam a twojego narzekania marudzenia co nie jest jednoznaczne z twoja osoba i POSTAWĄ (?)
personalnie nic do Ciebie drogi Agnecie nie mam choć widzę że calą dyskusję traktujesz mocno osobiscie
dyskusje uwazam za zamknieta

w kwestii startu niepelnoletnich zgodze sie z WFH:) mocno kibicowac bede jesli przy okazji maratonow uda sie zorganizowac imprezy dla dzieci
tak jak to sie stalo na pikniku w Poznaniu ogranizowanym przez Zica :) dzieci bawily sie wspaniale i bylo to widac i slychac ;)

pozdrawiam
olliwka

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Kraków] Cracovia Maraton na Rolkach!

Post autor: Agent_L » wt maja 12, 2009 7:02

Oliwka, wyjeżdżasz mi od malkontentów i moherów, piszesz że foch, a teraz na mnie zwalasz "ton personalny"?
Na nic nie narzekam ani nie marudzę, nie chciałem jechać i nie pojechałem. Mowa była o tym co motywuje, napisałem co mnie zmotywało do takiej decyzji. Nie macie pojęcia co się dzieje za peletonem biegaczy (sam po dwóch Poznaniach nie miałem), więc opowiadam jak tam jest.

Dyskusja zamknięta? Wypowiadzasz się o rzeczach o jakich nic nie wiesz a teraz co, rzucisz że nie kumam żartu i uciekasz?
Nie masz kwalifikacji by kwestionować mój punkt widzenia, bo nigdy tam nie byłaś. I to jednoznacznie świadczy o twojej osobie i postawie.

A ja mogę dodać Cię do ignora by darować sobie przyszłe twoje "żarty" i święte oburzenie że ktoś śmie mieć inne doświadczenia i inne zdanie.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Małopolskie”