Suplemetny podczas treningu.

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
malczan85
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 457
Rejestracja: wt sierpnia 08, 2006 1:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malczan85 » sob września 23, 2006 11:20

Rolfan pisze:A co powiecie na piwo? Oczywiście nisko procentowe(max 5%).
Babskie piffffko :lol: poprostu najlepsze.... :oops:
"Google moim przyjacielem" ;P

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pn września 25, 2006 9:06

pnw22 pisze:http://www.kulturystyka.sklep.pl/index. ... targo.html
Ja bym ten produkt proponowal,jest troche drozszy od innych ale warto zainwestowac uzywam go juz przez pare lat i jestem bardzo zadowolony.
Potwiedzam, jest to bardzo dobry, sprawdzony środek. Jedynym minusem jest cena...

pnw22
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 238
Rejestracja: śr lutego 08, 2006 6:51

Post autor: pnw22 » wt września 26, 2006 4:52

Zgadzam sie cena jest troche wysoka ale mi sie wydaje przy wiekszej ilisci zamowienia mozna jakis rabat uzyskac bynajmniej ja tak kupuje.

junior144
Posty: 7
Rejestracja: wt marca 20, 2007 9:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: istebna

Post autor: junior144 » śr marca 21, 2007 12:00

najlepiej naturalnie byle zdrowo.ale czy tak sie da.?to co musi zjeśc i nie tylko czołówka światowa żeby sie nie zniszczyć zabujczym treningiem.to by niektórym rece opadły.
Mariusz M

Awatar użytkownika
sanczol
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 216
Rejestracja: śr czerwca 14, 2006 7:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: capital

Post autor: sanczol » pn lipca 02, 2007 11:25

zico pisze:
admiral pisze:
Marek pisze:I maslanka :twisted: :twisted: :twisted:
Mam jeszcze kilka pytań dotyczących maślanki.
- ile litrów dziennie pić ?
- pić przed treningiem, w czasie treningu, czy może po treningu ?
- mieszać z izotonikiem, czy może wyeliminować izotonik ?
- jaką maślankę pić, w kartonie, w woreczku, czy może w butelce ?
:twisted: :twisted: :twisted:

- ile litrów dziennie pić ? - można dużo, organizm musi być nawodniony, sikać przezroczystym moczem
Przy porządnej dawce jeżdżenia raczej nie wykonalne. Toksyny jakie powstają w organizmie podczas wysiłku, są usuwane właśnie przez mocz i pot, co sprawia, że siuśki nie są jak kryształ. ;-)
zico pisze: - pić przed treningiem, w czasie treningu, czy może po treningu ?

przed treningiem do 1,5 godziny możesz wypić nawet sok pomarańczowy, w czasie treningu izotonik małymi łykami, po treningu jakaś gazowana mineralna
Święte słowa. Picie napoi gazowanych bezpośrednio po wzmożonym wysiłku fizycznym pomaga usunąć nagromadzone w organizmie toksyny, przyspiesza metabolizm. Zaleca się wypicie ok 350-500ml wody ok. 30 min przed wzmożonym wysiłkiem, tyle samo w trakcie i po.
zico pisze: Z maślanką to wiadomo do kogo o konkrety :)
Jeśli chodzi o produkty mleczne to temat jest bardzo kontrowersyjny. Wszystko z powodu procesu pasteryzacji.

Przytoczę opinie doktora Eugeniusz Zbigniewa Siwika. Twierdzi on, że zawarte w mleku składniki powodują uszkodzenie wielu narządów wewnętrznych człowieka, nieodwracalne zmiany w układzie naczyniowym, sercowym i kostnym.
Mleko, wbrew powszechnemu mniemaniu, nie wzmacnia kości, tylko je osłabia. Zawarte w nim białko wypłukuje wapń z organizmu. Mleko krowie to najlepszy przepis na wózek inwalidzki - grozi.
Z opinią tą zetknąłem się już wielokrotnie z niezależnych źródeł.

Dla zainteresowanych polecam forum bodyzone.

Sam jestem fanatykiem mleka i jogurtów, jednak zdobyć mleko prosto od krowy w środku miasta to mission impossible.
rolki: Mission Helium 500
gg 5264245

mike_wwa
Posty: 33
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 2:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: wwa

Post autor: mike_wwa » pn lipca 16, 2007 10:37

A co eksperci od izotoników sądzą o preparatach typu pluszzz.. i podobnych jako izotonikach?

Awatar użytkownika
sanczol
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 216
Rejestracja: śr czerwca 14, 2006 7:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: capital

Post autor: sanczol » pn lipca 16, 2007 6:13

Wypowiem się jako średnio - zaawansowany laik :wink:
Zawsze polegałem tylko na wodzie niegazowanej (z niską zawartością sodu) i powerade (tylko rower lub rolki).

Jeśli chodzi o te "pastelkowe" cuda to mam własną teorie. Rozpuszczając te pastylki powstaje napój gazowany, co już wyklucza go jako izotonik. Picie gazowanych napoi powoduje fachowo mówiąc częste sikanie, woda jest szybko usuwana z organizmu a w końcu pijemy bo chcemy podnieść jej poziom. Dodatkowo pomagają wypłukać z organizmu składniki/minerały/whatever których same dostarczają :?

Mimo tego myślę, że nie zaszkodzi wypić to sobie w trakcie np. sesji, jeśli nie pastylki to może autosugestia po tym jak wzięliśmy "dopalacz" przyniesie jakieś (bardzo krótkotrwałe) efekty :wink:
rolki: Mission Helium 500
gg 5264245

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: koziar2 » pn lipca 16, 2007 11:04

Woda gazowana jest polecana raczej po treningu poniewaz wspomaga usuwanie toksyn z organizmu.
Sód w wodzie zatrzymuje wodę w organizmie.

Ja osobiście powerade - podczas intensywnej jazdy.

Piwko - podczas jazdy rekreacyjnej.... mozna sie swietnie wypocic po 1/2 browarach :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”