odżywki, suplementy

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » ndz lipca 22, 2007 10:49

Zgoda. Także można jeść owoce. Polecam jabłka dają niezłego kopa energetycznego.
No ale tych jabłek trzeba by było troche zjeść żeby tego kopa dostać :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
sanczol
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 216
Rejestracja: śr czerwca 14, 2006 7:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: capital

Post autor: sanczol » ndz lipca 22, 2007 6:32

@wełek, można iść na łatwiznę i wypić sok jabłkowy :idea:
rolki: Mission Helium 500
gg 5264245

LTM
Ścigant 4x110mm
Posty: 356
Rejestracja: śr maja 31, 2006 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LTM » ndz lipca 22, 2007 9:00

sanczol pisze:@wełek, można iść na łatwiznę i wypić sok jabłkowy :idea:
Polecam taki sfermentowany, podobno kopie podwójnie. :wink: :lol: :wink:

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » wt lipca 24, 2007 5:20

Polecam taki sfermentowany, podobno kopie podwójnie
I wtedy to już na podwójnym gazie się jedzie nie wiem czy to dozwolone :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » wt lipca 24, 2007 11:47

wełek pisze:
Polecam taki sfermentowany, podobno kopie podwójnie
I wtedy to już na podwójnym gazie się jedzie nie wiem czy to dozwolone :lol: :lol: :lol:
Jak się już korzysta z dobrodziejstw double pusha to czemu nie pójść naturalną drogą rozwoju i zastosować double strike? Jak patrzę na moje nieudolne próby z tym pierwszym i kryształową technikę tego drugiego, sam się dziwię, że do tej pory nie wpadłem na połączenie tych technik, szczególnie, że DS możę pomagać w początkowej fazie nauki DP... :scratch:
Pozdrawiam
Piotr

Tygrrrysek
Posty: 14
Rejestracja: pt lipca 20, 2007 10:39
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Tygrrrysek » wt lipca 24, 2007 8:40

Hej!Chodziło mi o właściwe spozytkowanie wody przed zaplanowanym wysilkiem a ma to miejsce wtedy gdy zaczniemy pic juz 2 godziny przed treningiem.Nie ma sensu wypijac 0.5 litra 30 min przed wysilkiem bo wówczas wszystkie płyny pozostaną przez dłuzszy czas w żołądku i bedzie nam w nim ''chlupać''. Podczas teningu uzupelniamy wodę co 20-30min(małymi łykami).Pijąc słodzone napoje(soki) przed treningiem doprowadzamy do gwałtownego wydzielania insuliny co objawia sie tym ,że po nagłym przypływie energii możemy odczuć gwałtowny jej spadek i senność.Profesor na fizjologi powiedzial,że jeżeli nie mamy pieniędzy na napoje izotoniczne to najlepiej organizm nawadnia woda(przed i po wysiłku).Nawet niewielkie odwodnienie organizmu wpływa na pogorszenie wydolności.Pić nalezy w momencie gdy jeszcze nie odczuwamy pragnienia.Jeżeli chce nam się pić to oznacza to ze jesteśmy juz odwodnieni o około 1 %.Pozdrawiam :)

febyasz
Posty: 19
Rejestracja: pt sierpnia 03, 2007 9:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: febyasz » pt sierpnia 03, 2007 10:12

Tygrrrysek pisze:Profesor na fizjologi powiedzial,że jeżeli nie mamy pieniędzy na napoje izotoniczne to najlepiej organizm nawadnia woda
wiadomo, woda błyskawicznie się wchłania z ukł.pokarmowego, ale ma też swoje wady..
przepis na napój izotoniczny
Woda (500 ml), miód (2-3 łyżki), sok z cytryny (1 kieliszek). Dobrze wymieszać, zostawić na noc do „przegryzienia” (I. Czajka) :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”