bol kolan

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » czw sierpnia 09, 2007 12:49

Agent_L pisze:No to sobie kupiłem procha - Artresan firmy ASA Sp. z o.o. Siarczan glukozaminy 500mg + Wit. C 10mg. 60 kapsułek. W EuroAptece na promocji jakiejś, zamiast 20,15 zł zapłaciłem 9,95 zł.
A poza tym ciekawa zależność - kolana mnie bolą dopóki NIE jeżdzę. Jak jeżdzę - przestają ; p
dodam: porcja dzienna to 3 tabletki!

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: bol kolan

Post autor: waluś » czw czerwca 09, 2011 8:20

Panie i Panowie
Piszę w imieniu koleżanki która ma problem z kolanem a co za tym idzie jazda na rolkach jest zagrożona. Oto co mi opisała:
"Kiedyś miałam wycinaną część rzepki, łękotki i coś jeszcze. Teraz przekrzywiłam kolano (siedząc w samolocie w mocno zgiętych kolanach coś mi strzeliło) i coraz bardziej od tygodnia mnie boli w środku, coś raz na dole kolana (ale ból ze środka), raz na bokach, ból ostrzejszy jest coraz gorzej. To kolano teraz nie jest takie stabilne jak było wcześniej. "
Pomożecie?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: bol kolan

Post autor: zico » czw czerwca 09, 2011 10:24

Kross, Poznań, ul. Grunwaldzka - specjalista od kolan, jeździ na rolkach. On pomoże w 100%.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Jazmog
Czterokółkowiec
Posty: 63
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 11:01
Moje rolki: Twister 80 LE
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Poznań

Re: bol kolan

Post autor: Jazmog » pt czerwca 10, 2011 10:00

Witam

Zgadzam sie z Zico. Najpierw do lekarza a potem dopiero jakies rozciagania i cwiczenia ;)
Polecam tez w Poznaniu Klinike Grunwaldzka (niedaleko petli Junikowskiej) -zajmuja sie sportowcami.

Pozdrawiam

Jazmog

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: bol kolan

Post autor: WOJTEK45 » czw sierpnia 11, 2011 12:50

znam sposób na rozwiązanie problemu. Oto on:

http://www.youtube.com/watch?v=ipQxP8e8a2Y

kałasznikow
Posty: 2
Rejestracja: śr stycznia 25, 2012 1:38
Jeżdżę od: 28 maja 1989

Re: bol kolan

Post autor: kałasznikow » śr stycznia 25, 2012 1:49

Mój już mąż przez wiele lat jeździł na rampie. W efekcie ma tak rozwalone kolana, że klękanie sprawia mu ból. Altresan, Altacet i inne specyfiki są w stałym wyposażeniu naszej apteczki. Podobnie jak mój poprzednik Altresan kupowałam ostatnio w dużej promocji w Aptekach Medycznych (http://www.apteki.medyczne.org.pl/forum/). A mawiają, że sport to zdrowie.
per aspera ad astra

konnaczynka
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: pt marca 09, 2012 6:03
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 08 mar 2012

Re: bol kolan

Post autor: konnaczynka » pt marca 09, 2012 6:19

też mam problemy z kolanami - zwyrodnienie - podobno za dużo ćwiczę... W każdym razie jestem pod opieką ortopedy: powiedział, że najlepsza glukozamina to ARTHRYL (na receptę) - obecnie biorę, 40 dni kuracji, dam znać czy pomogło. Ale powiedział, ze najgorsze co można zrobić to przestać się ruszać - nie ruszamy się, nie ma cyrkulacji płynu w stawach, chrząstka jest nieodżywiana i jest z nią coraz gorzej. Więc z dwojga złego lepiej ćwiczyć, niż siedzieć na kanapie.

konnaczynka
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: pt marca 09, 2012 6:03
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 08 mar 2012

Re: bol kolan

Post autor: konnaczynka » pt marca 09, 2012 6:23

waluś pisze:Panie i Panowie
Piszę w imieniu koleżanki która ma problem z kolanem a co za tym idzie jazda na rolkach jest zagrożona. Oto co mi opisała:
"Kiedyś miałam wycinaną część rzepki, łękotki i coś jeszcze. Teraz przekrzywiłam kolano (siedząc w samolocie w mocno zgiętych kolanach coś mi strzeliło) i coraz bardziej od tygodnia mnie boli w środku, coś raz na dole kolana (ale ból ze środka), raz na bokach, ból ostrzejszy jest coraz gorzej. To kolano teraz nie jest takie stabilne jak było wcześniej. "
Pomożecie?
jeśli coś strzeliło, a ból się przemieszcza to możliwe, że co "się urwało" - może naderwanie wiązadła krzyżowego... Z kolanami nie ma żartów, więc na miejscu koleżanki zrobiłabym USG kolana (najlepsze robią w REHASPORT CLINIC na Góreckiej) i wizyta u ortopedy. Niestety przez internet nie da się postawić diagnozy :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”