Buty mnie nie gniotą !!!

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Buty mnie nie gniotą !!!

Post autor: grgur » czw sierpnia 02, 2007 4:25

Ani nie gniota, ani nie obcierają, ani nie ranią !!!....
Ale po kolei- od marca br. mam nowe porządne dość rolki Powerslide z niskim karbonowym butem. Od razu czułem istotną różnicę w tym co można osiągnąć na nich w porównaniu do rolek fitnesowych. Niestety było to okupione wielkimi cierpieniami- but nijak nie chciał dopasować się do mojej stopy- 2 godz jazdy, później 3 dni cierpienia i mimo ok. 1200 km na nich przejechanych i wielu metod(nie będę ich wymieniał) nie chciało być lepiej.
Tak było do ostatniego poniedziałku , gdy oto udałem się ze swymi butami do.....sauny. Wpierw wygrzewaliśmy się oddzielnie-buty obok mnie w temp. ok. 90 st. C przez ok 15 min , później założyłem buty na nogi i grzaliśmy się dalej przez kolejne ok. 15 min. Ostatnim etapem było wychłodzenie butów założonych wciąż na nogach w temp. pokojowej.
A na koniec sprawdzian : we wtorek i dziś prejechałem dystanse po ok. 45 km , na różnych trasach. Choć oczywiście nie są to wciąż pluszowe bambosze, ale efekt jest spektakularny- po prostu da się jechać i nie myśleć o tym jak boli....

Polecam! (oczywiście alternatywą jest piekarnik, ale tak jest chyba przyjemniej i większe możliwości dopasowania buta)

Awatar użytkownika
cyber_human
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 116
Rejestracja: ndz czerwca 25, 2006 11:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: cyber_human » czw sierpnia 02, 2007 7:04

z powodu takiego, iz w znaczacej wiekszosci piekarnikow, drzwi uchylaja sie do dolu, trzymanie w nich stop (obu jednoczesnie) jest dosc niewygodne... nadto co wieksi szczesliwcy maja piekarniki w zabudowie pionowej, znacznie wyzej nad ziemia... tym szczegolnie trudno jest trzymac obie stopy wewnatrz piekarnika... oraz nie wiem, czy w swiatlo piekarnika zmiesci sie 2x dluga szyna... biorac wszystkie powyzsze faktory pod uwage, faktycznie, pobyt w saunie moze byc znacznie przyjemniejszy...

co wiecej, zaobserwowalem istotne napinanie sie miesni podczas treningow... w takim przypadku sauna i rozluznienie sa jak najbardziej wskazane... do tego formowanie buta... hmm... moje cell 2 na pewno sie nie uformuja...
aha, i istotna uwaga... rozumiemy, ze sauna finska, nie rzymska :)
Obrazek

The choices we make, not the chances we take, determine our destiny...
_____________
GG: 5579806

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Buty mnie nie gniotą !!!

Post autor: Andrzej » pt sierpnia 03, 2007 8:31

grgur pisze:...udałem się ze swymi butami do.....sauny. Wpierw wygrzewaliśmy się oddzielnie-buty obok mnie w temp. ok. 90 st. C przez ok 15 min , później założyłem buty na nogi i grzaliśmy się dalej przez kolejne ok. 15 min....

Polecam! (oczywiście alternatywą jest piekarnik, ale tak jest chyba przyjemniej i większe możliwości dopasowania buta)
Tylko jak wejść do piekarnika :?:

Awatar użytkownika
cyber_human
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 116
Rejestracja: ndz czerwca 25, 2006 11:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: cyber_human » pt sierpnia 03, 2007 8:58

rozwazalem to w taki sposob: usiasc przed piekarnikiem i wlozyc tylko stopy...
ale:
a. nie na podlodze, bo drzwi piekarnika przeszkdzaja
b. jesli ktos ma w wysokiej zabudowie i jest dobrze rozciagniety, da rade tylko jedna stope wlozyc :P
Obrazek

The choices we make, not the chances we take, determine our destiny...
_____________
GG: 5579806

Awatar użytkownika
go
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 223
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 12:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: go » pt sierpnia 03, 2007 9:41

Można się też podwiesić pod sufitem, polecam uprzęże wspinaczkowe. ;) A podobno niektórzy Chińczycy to mieszczą sie w piekarniku w całości...

Co do butów Powerslide'a mi sprawę obtarć załatwiła mała wkładka pod piętę. Proste, choć z pewnością nie tak spektakularne jak sauna. :lol:

Awatar użytkownika
malczan85
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 457
Rejestracja: wt sierpnia 08, 2006 1:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty mnie nie gniotą !!!

Post autor: malczan85 » sob sierpnia 04, 2007 12:57

Andrzej pisze:
grgur pisze:...udałem się ze swymi butami do.....sauny. Wpierw wygrzewaliśmy się oddzielnie-buty obok mnie w temp. ok. 90 st. C przez ok 15 min , później założyłem buty na nogi i grzaliśmy się dalej przez kolejne ok. 15 min....

Polecam! (oczywiście alternatywą jest piekarnik, ale tak jest chyba przyjemniej i większe możliwości dopasowania buta)
Tylko jak wejść do piekarnika :?:
Nic trudnego. Otwierasz drzwiczki i wchodzisz... :wink: :twisted:

No to, to zdjęcie ci wskaże :wink: :twisted:
Obrazek
"Google moim przyjacielem" ;P

crupek
Posty: 18
Rejestracja: pn stycznia 07, 2013 2:22
Moje rolki: FILA NRK BLACK
Jeżdżę od: 20 sty 2013

Re: Buty mnie nie gniotą !!!

Post autor: crupek » pn stycznia 14, 2013 12:28

Wy z tym piekarnikiem to tak na poważnie ? :shock:

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Buty mnie nie gniotą !!!

Post autor: Toudi » pn stycznia 14, 2013 8:16

Że nie każdy wrotkarz i nie każdy piekarnik to z powyższych postów już wiesz.
Chodzi tez o to, że nie każde buty.
No i pewnie z powodu tak niewielkiego potencjału rynku, oferta odpowiednich piekarników jest niewielka i trzeba szukać sauny.
Wpisz w wyszukiwarkę na forum "termoformowanie", to doczytasz, o co chodzi.
A na razie pa, bo mi się piekarnik nagrzewa.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”