Vitargo - odżywki i napoje węglowodanowe dla sportowców

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Przemo
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 246
Rejestracja: ndz lipca 31, 2005 2:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Przemo » pn września 24, 2007 12:02

Na 100 czy raczej na 110 m przez płotki?Na 100 m przez płoty biegają kobiety, na 110 mężczyźni. To taka tylko drobna uwaga :wink:

Awatar użytkownika
ArtiMANIAC
Posty: 26
Rejestracja: wt października 24, 2006 10:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArtiMANIAC » pn września 24, 2007 1:06

bayya pisze:Z tego co mi kumple sprinterzy z kadry mówili to, fakt dostają czasem odżywki za free, ale kadra Polski lekkoatletów jest duża i jakby PZLA miał wydać każdemu i za free to by zbankrutowali. Koledzy uświadomili mnie też że odżywki bieże się w tak zwanych cyklach a nie przez cały rok (nie wiem jak w przypadku np. biegów długodystansowych, bo ja rozmawiałam wyłącznie z 100 i 200-metrowcami) o ile mnie pamięć nie myli to przed samym sezonem lub ważniejszymi zawodami (ok. dwóch tygodni po odstawieniu odżywek jest największy efekt brania cyklu, ale to zależy od tego co biorą) no i przede wszystkim zimą biorą cykl kreatynowy żeby zwiększyć masę. Wracając do tematu, odżywki z PZLA dostają tylko najlepsi zawodnicy wyjeżdżający na ważne zawody, na tyle wcześnie żeby te odżywki zadziałały we właściwym czasie i dostają je podobno w saszetkach, czyli tyle ile jest idealnie potrzebne na cykl a nie od razu wiaderko żeby dzielić się z kumplami czy dwa wiaderka żeby drugie odsprzedać. Nie będę wymieniać nazwisk bo nie o to chodzi ale np. tegoroczny mistrz Polski w biegu na 100m przez płotki (mój sąsiad zresztą), jeżdżący na wszystkie ważne zawody z kraju i za granicą większość odżywek musi sam sobie kupować bo to co mu daje PZLA nie starczyłoby nawet na pół sezonu. W tym roku byłam na obozie szkoleniowym z kilkoma kadrowiczami, więc wiem co piszę i podobno to co daje PZLA to jest śmieszne bo każdy z nich musi ze swojej kieszeni wyłożyć dodatkowo ponad 1000zł na sezon na same odżywki. A to że mają taniej to też możliwe że kupują u dystrybutora. Ja tam nie wnikam, bo sama jestem bardzo przeciwna faszerowaniu się takim czymś ale efekty podobno daje. Jak już kadrowicze tak twierdzą to tak pewnie jest.
1. Suplementacja to nie faszerowanie a uzupełnianie niedoborów witamin i minerałów, które wypacane są podczas wysiłku fizycznego a których nie da się nadrobić zwykłą żywnością - udowodnione naukowo dlatego powstały odżywki.

2. Dostają w saszetkach ponieważ łatwiej na np treningu rozpuścić z wodą niż bawić się z wiaderkiem czy też lecieć do kuchni i tam przygotowywać. Nawiasem mówiąc saszetki też odsprzedają ;-)

3. Jeżeli dany zawodnik czy trener zwraca się do jedynego głównego przedstawiciela na Polskę mówiąc ,że jest z kadry to wiadomo,że ma lepsze względy ;-)

4. Bieda jest taka w polskiej la ,że zawodnicy nawet sprzedają kolce by mieć na nowsze modele ot taka rzeczywistość.

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: bayya » pn września 24, 2007 1:10

Przemo pisze:Na 100 czy raczej na 110 m przez płotki?Na 100 m przez płoty biegają kobiety, na 110 mężczyźni. To taka tylko drobna uwaga :wink:
Tak, wiem oczywiście na 110m ppł. Drobna pomyłka, sama biegałam na 100m ppł więc pewnie wynikła z mojego przezwyczajenia do tego dystansu :D
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: bayya » pn września 24, 2007 1:17

ArtiMANIAC pisze:4. Bieda jest taka w polskiej la ,że zawodnicy nawet sprzedają kolce by mieć na nowsze modele ot taka rzeczywistość.
A to racja, sama tak robiłam, co prawda w kadrze nie byłam tylko na MP juniorek kilka razy startowałam. Raz przez 9 lat trenowania dostałam kolce z klubu i to sprowadzone chyba z Rosji i na dodatek wyglądały jak używane, hehe :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
ArtiMANIAC
Posty: 26
Rejestracja: wt października 24, 2006 10:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArtiMANIAC » pn września 24, 2007 1:28

Niestety ciężko w naszej la. A skoro jesteśmy na forum wrotkarzy. Zdaje się,że kadry nie ma ale czy jest coś na wzór PZLA itp? choć to temat na inny wątek.

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: bayya » pn września 24, 2007 1:30

ArtiMANIAC pisze: 1. Suplementacja to nie faszerowanie a uzupełnianie niedoborów witamin i minerałów, które wypacane są podczas wysiłku fizycznego a których nie da się nadrobić zwykłą żywnością - udowodnione naukowo dlatego powstały odżywki.
Z tym sie absolutnie zgadzam, ale składniki są pozyskiwane chemicznie, a to wpływa np. na wątrobę - również udowodnione naukowo, dlatego jestem przeciwna.
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: bayya » pn września 24, 2007 1:32

ArtiMANIAC pisze:Niestety ciężko w naszej la. A skoro jesteśmy na forum wrotkarzy. Zdaje się,że kadry nie ma ale czy jest coś na wzór PZLA itp? choć to temat na inny wątek.
Jest PZSW - Polski Zwiazek Sportów Wrotkarskich. Zdaje się, że na forum jest parę osób z kadry, niech oni się wypowiedzą jak wygląda sprawa odżywek ze strony PZSW
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pn września 24, 2007 2:05

Jest PZSW - Polski Zwiazek Sportów Wrotkarskich. Zdaje się, że na forum jest parę osób z kadry, niech oni się wypowiedzą jak wygląda sprawa odżywek ze strony PZSW
hehe odżywki od PZSW. Dobrze jest jak na ME lub MŚ dostaną sprzęt i strój, bo inne rzeczy takie jak dresy czy torby podróżne żeby wyglądali jak reprezentacja jednego kraju to nie stać, a odżywki to już wogle kosmos.

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Agent_L » pn września 24, 2007 4:34

bayya pisze:ale składniki są pozyskiwane chemicznie, a to wpływa np. na wątrobę
A co dziś nie jest pozyskiwane chemicznie...
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pn września 24, 2007 5:27

wełek pisze:
Jest PZSW - Polski Zwiazek Sportów Wrotkarskich. Zdaje się, że na forum jest parę osób z kadry, niech oni się wypowiedzą jak wygląda sprawa odżywek ze strony PZSW
hehe odżywki od PZSW. Dobrze jest jak na ME lub MŚ dostaną sprzęt i strój, bo inne rzeczy takie jak dresy czy torby podróżne żeby wyglądali jak reprezentacja jednego kraju to nie stać, a odżywki to już wogle kosmos.
Bez przesady, kiedyś dali chyba ze 2 czy 3 puszki Isostara na obóz kadry :twisted:

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pn września 24, 2007 8:42

Bez przesady, kiedyś dali chyba ze 2 czy 3 puszki Isostara na obóz kadry
I jednak gadam głupoty :oops: To nie odwodnili się przez 2 lub 3 dni chyba że to były 2 puszki na głowe, albo zjadali to zamiast pić. :D :D

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pn września 24, 2007 8:56

wełek pisze:
Bez przesady, kiedyś dali chyba ze 2 czy 3 puszki Isostara na obóz kadry
I jednak gadam głupoty :oops: To nie odwodnili się przez 2 lub 3 dni chyba że to były 2 puszki na głowe, albo zjadali to zamiast pić. :D :D
2 na głowe???Bez żartów :twisted: Można się śmiać, ale to jest smutne, że Związek nie jest w stanie przeznaczyc kilku groszy na odżywki...

Awatar użytkownika
ArtiMANIAC
Posty: 26
Rejestracja: wt października 24, 2006 10:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArtiMANIAC » czw września 27, 2007 12:08

Taka właśnie smutna polska rzeczywistość i trzeba radzić sobie samemu.

Awatar użytkownika
ArtiMANIAC
Posty: 26
Rejestracja: wt października 24, 2006 10:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArtiMANIAC » pt października 05, 2007 1:51

To na polepszenie humoru jeszcze jedna niespodzianka ;-)


Wyjątkowa promocja: w przypadku zakupu 5 puszek dowolnego produktu (np zamówienie grupowe)

7% rabatu do końca października !!! ;-)


Na wszystkie produkty (prócz będących w ofercie promocyjnej)

Dziękuję.

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Co to?

Post autor: Marek » pt października 05, 2007 1:54

Marek pisze:
romanwrotkarz pisze:Co to za biznes? Skąd takie ceny? Czy ktoś szuka jeleni? :roll: :?: :!:
jak masz cos lepszego i tanszego to biore :twisted: :twisted: :twisted:
Nie ma nadal odpowiedzi panie Romanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”