Witam i pytam

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Legolas
Posty: 4
Rejestracja: czw marca 20, 2008 12:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

Witam i pytam

Post autor: Legolas » czw marca 20, 2008 2:13

Hej :D cześć Wam wszystkim mam problem - kupiłem niedawno rolki na allegro:

<-------->/show_item.php?item=323300872

Pomyślałem że niezła okazja jak i rolki i łyżwy w jednym i tanio. No i chyba nie jest źle tylko dostałem w wersji zimowej :roll: troche sie namęczyłem żeby pozmieniać płozy z łyżew na rolki.

No i już po jeździe próbnej jeszcze nie wszystko zapomniałem :D jednak :/ nie do końca była udana. Żadnej wywrotki nie miałem jeździłem w miarę spokojnie po swoim osiedlu przypominałem sobie z czym to sie jadło. Rolki chyba dobrze wykonane solidne i raczej sie nie rozpadną chociaż ciągle zwracam uwagę na te plastikowe zapięcia.
Ale nie wszystko jest git z powodu lewej rolki - uciska mnie metalowe złącze (spoiwo, taki metalowy guzik, który mocuje zapięcie na bucie i jest widoczny z zewnątrz i wyczuwalny w środku buta). Znajduje sie w połowie długości stopy po wewnętrznej stronie i jak jeżdżę :/ to obciera mnie. W prawej rolce też jest takie złącze i też jest wyczuwalne w środku buta ale tam materiał lepiej na to nachodzi i zakrywa ten metal tak że mnie nie obciera i jest ok. Teraz jak zdjąłem rolki to widzę że skórę mam obtartą ale na szczęście nie całkiem zdartą.
No i zastanawiam się co zrobić:
-może poczekać aż stopa się przyzwyczai zakleić stopę plastrem i jeździć z tym..i może w końcu stopa sie przyzwyczai (chociaż to nie jest pewne)
-może wystarczy pójść do szewca i on to czymś zakryje jakimś materiałem?
-Albo nie bawić sie w takie coś mam gwarancję więc może wymienić tą lewą rolkę (chociaż nie wiem czy będzie chciał wymienić jak już używana)

Mam nadzieję że coś poradzicie
Pozdrawiam Kuba

Awatar użytkownika
go
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 223
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 12:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Witam i pytam

Post autor: go » czw marca 20, 2008 10:07

Legolas pisze:uciska mnie metalowe złącze (spoiwo, taki metalowy guzik, który mocuje zapięcie na bucie i jest widoczny z zewnątrz i wyczuwalny w środku buta).
No to teraz wiesz, dlaczego rolki były tak tanie. Tematów o "dobrych tanich" rolkach jest na tym forum multum - ale w odróżnieniu od rolek markowych takie zakupy to loteria: jeśli wydajesz 200zł na sprzęt, to nigdy nie masz gwarancji, że będzie on solidnie wykonany. Tutaj masz przykład udanego zakupu, ale to też przypadek i kupując te same rolki co Hobbit możesz się rozczarować. Przy no-name'ach rolka rolce nierówna, niestety.

Dobre rekreacyjne czy fitnessowe rolki nie mają prawa nigdzie ugniatać, obcierać i w ogóle stwarzać dyskomfortu. Kosztują 500-600 zł, ale są solidne (nie będziesz musiał zerkać na klamrę), wygodne (nie wydasz kolejnych 100 zł na szewca, który będzie je podklejał) i posłużą Ci ładnych parę lat zanim się zużyją.

Nie czaruj się, stopa się NIE przyzwyczai.
Moja rada: najlepiej wyrzuć ten sprzęt i kup porządny. Jeśli się na to nie zdecydujesz, to przynajmniej zapomnij o szewcu i koniecznie reklamuj ten but. Ryzyko jest takie, że brak komfortu będzie Cię stopniowo zniechęcał do kolejnego wyjścia na rolki i stracimy Cię z forum na zawsze... ;)

Pozdrawiam,
Ewka

ps. Swoją drogą, rewelacyjny ten opis z Allegro: "Rolki i łyżwy kierowane są do najbardziej wymagających fanów skatingowych. Wyjątkowo nowoczesne i odważne wzornictwo łączy w sobie troskę o bezpieczeństwo użytkownika i wyjątkowe walory estetyczne łyżworolek. Supernowoczesny kształt sprawi że jego właściciel zawsze będzie wyglądał profesjonalnie i wyjątkowo." :twisted:

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: Witam i pytam

Post autor: miko » czw marca 20, 2008 5:20

Legolas pisze:uciska mnie metalowe złącze (spoiwo, taki metalowy guzik, który mocuje zapięcie na bucie i jest widoczny z zewnątrz i wyczuwalny w środku buta).
Już wszystko zostało powiedziane, to po prostu konstrukcja do luftu. Przekornie dodam jedynie, że znam (i znany jest on wielu rolkarzom) jeden przypadek bardzo markowej rolki, baardzo markowej, przy której właśnie po wewnętrznej stronie stopy (i też w połowie) jest zgrubienie (chyba wystający szew), który powoduje obtarcia. Podpowiem, że chodzi o najbardziej nerwową rolkę wszechczasów ;)
Trza trochę przypiłować i podobno można się przyzwyczaić... bo dwóch miesiącach leczenia obtarć ;)
ps. Swoją drogą, rewelacyjny ten opis z Allegro: "Rolki i łyżwy kierowane są do najbardziej wymagających fanów skatingowych. Wyjątkowo nowoczesne i odważne wzornictwo łączy w sobie troskę o bezpieczeństwo użytkownika i wyjątkowe walory estetyczne łyżworolek. Supernowoczesny kształt sprawi że jego właściciel zawsze będzie wyglądał profesjonalnie i wyjątkowo." :twisted:
hyhy, no piękne sformułowania, piękne kłamstwa. Żal mi trochę ludzi (ich forsy raczej), którzy kupują sprzęt tak kłamiliwie reklamowany na allegro. Na allegro można się wybierać na zakupy, jedynie wtedy gdy się świetnie znamy na temacie.

Legolas
Posty: 4
Rejestracja: czw marca 20, 2008 12:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

Re: Witam i pytam

Post autor: Legolas » czw marca 20, 2008 5:22

Spoko :D nie jest tak tragicznie nie po to kilka dni temu kupiłem rolki żeby teraz je wyrzucić co to za pomysł :roll:
Nigdy nie kupuję na allegro na ślepo te rolki nie miały ani jednego negatywnego komentarza a koleś całkiem sporo ich sprzedał...poza tym poczytałem troche na forum jakie inni mieli problemy w sprawie rolek/komfortu/obtarć i to przy jeździe na rolkach z górnej półki to to co ja mam to jest błahostka przy tamtych problemach.
No już napisałem maila do sprzedawcy i powiedział że można wymienić rolki..ale ja chce wymienić tylko lewą ;) prawa jest ok. Jutro jade to załatwić
Tylko to obtarcie - pęcherz chciałbym jak najszybciej wykurować smaruję maścią i zastanawiam się czy jak przbiję pęcherz to może szybciej sie zagoi :?: :?: ale chyba nie to nie ruszam

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: Witam i pytam

Post autor: miko » czw marca 20, 2008 5:45

Ale myslisz, że w nowa lewa rolka, którą dostaniesz nie będzie miała tego feleru? Wątpię.
Obtarcia chyba trzeba zostawić i wysuszyć, przewietrzyć. Łaż po mieszkaniu bez skarpet. NIektórzy przekłuwają i zacsikają zęby.
Jeśli już musisz jeździc popytaj w aptece o plastry silikonowe, czy jakieś takie ;)

Awatar użytkownika
go
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 223
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 12:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Witam i pytam

Post autor: go » czw marca 20, 2008 10:31

Legolas pisze:poza tym poczytałem troche na forum jakie inni mieli problemy w sprawie rolek/komfortu/obtarć i to przy jeździe na rolkach z górnej półki to to co ja mam to jest błahostka przy tamtych problemach.
To się zgadza. Absolutnie. Tylko te obtarcia i problemy dotyczą butów do jazdy szybkiej. A to już zuuuuupełnie inna bajka... :lol:

Dobrze że możesz wymienić rolki, życzę Ci, żeby wszystko się dobrze skończyło. Miko ma rację - obtarcia wietrzyć, a na jazdę zakładać plaster żelowy - trochę złagodzi cierpienia. ;)

Legolas
Posty: 4
Rejestracja: czw marca 20, 2008 12:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

Re: Witam i pytam

Post autor: Legolas » pt marca 21, 2008 1:15

Ok dzięks ;) a takie plastry żelowe ile mogą kosztować? Właściwie to już sie zaczyna kurować ale zawsze lepiej wiedzieć.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Witam i pytam

Post autor: Piotr B » pt marca 21, 2008 7:39

Legolas pisze:Ok dzięks ;) a takie plastry żelowe ile mogą kosztować? Właściwie to już sie zaczyna kurować ale zawsze lepiej wiedzieć.
5-8 PLN/szt.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Witam i pytam

Post autor: Toudi » pt marca 21, 2008 9:37

Polecam compeed. Za sztukę 3,5-4 zł, w opakowaniach po 5 szt. Czasami sprzedają na sztuki. Ponieważ to plaster żelowy rana pod spodem nie ma wielu szans na kontakt z powietrzem, więc jeśli jest to otwarta rana, używałbym tego plastra tylko do jazdy, jeśli już musisz jeździć z raną.
Jeśli to normalny pęcherz, to oczywiście też nie powinno się jeździć, żeby się nie pogorszyło ale przy pęcherzu, bez rany, można ten plaster nosić nawet kilka dni.
Pęcherza nie przebijaj. Po paru dniach pod pęcherzem zbuduje się nowy naskórek a pęcherz uschnie. Sączące się z dziury po przebiciu osocze w tym nie pomaga. Co jeszcze sie może przydać, to dermatol. Małe torebeczki za parę zł z żółtą zasypką. Znakomicie osusza rany, znacznie lepiej niż puder .
Pozdrawiam
Piotr

Legolas
Posty: 4
Rejestracja: czw marca 20, 2008 12:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

Re: Witam i pytam

Post autor: Legolas » sob marca 22, 2008 7:19

No rolka wymieniona i już po 2 jeździe próbnej...ale nie chce mi sie tego 2 raz pisać.
Tu wszystko napisałem:
http://biegajznami.pl/forum/viewtopic.php?t=22704

Raczej będę zaglądał tak sporadycznie ale można ze mną popisać na biegajznami ;) w każdym razie dzięki za rady 8)

johny
Posty: 5
Rejestracja: ndz marca 23, 2008 12:00

Re: Witam i pytam

Post autor: johny » ndz marca 23, 2008 12:27

Witam wszystkich rolkarzy ! Proszę o poradę tych z Was, którzy kupują lub kupowali rolki dla swoich dzieci. Zastanawiam się nad kupnem rolek dla swojej córki ( 6 lat ), która już dobrze daję sobie radę na rolkach ( od dwóch sezonów jeździ i nieźle jej to wychodzi ). Miała wcześniej rolki z takimi łożyskami ( nie były to napewno Abec 3 ), że nie mogła się rozpedzić na nich ( może to i dobrze bo nauczyła się jeździć bez uszczerbku na zdrowiu :-) ), ale teraz chce kupić jej szybsze. Mam upatrzone Skip Girl Abec 3 ( liczę właśnie, że znacie te rolki i poradzicie mi w zakupie ), ale jak macie jakieś inne propozycje, chętnie wysłucham. Nie wiem właśnie czy te łożyska nie bedą za wolne dla niej, jak i chce usłyszeć coś o jakości tych rolek. Zaznaczam że nie chcę kupować jej jeszcze bardzo drogich ( typu salomon czy rollerblade lub fila ) chociaż te Skip Girl będą mmnie kosztować 180 zł. Czekam na Wasze opinie, dzięki !

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Witam i pytam

Post autor: Toudi » ndz marca 23, 2008 6:52

To czy będą jechały, to zdecydowanie nie jest kwestia klasy łożysk. Tzn, dla jasności, oczywiście lepsze łożyska jadą lepiej ale jeśli piszesz, że po prostu nie jadą, to nie dlatego, że to ABEC 1, 3, 5 czy 15. Jeśli chodzi o dziecięce rolki to chyba czynnikiem najbardziej ograniczającym prędkość jest płoza kompozytowa (chyba, bo to tylko moje przemyślenia i może ktoś lepiej obeznany zechce skorygować). Też byłem zaskoczony słabą jazdą rolek moich pociech i zamieniłem łożyska ze swoimi a efekt pozostał niezmienny. Natomiast kółka z łożyskami przełożone w aluminiową płozę kręcą dużo lepiej (sprawdzałem bez obciążenia). Dorosłe rolki z kompozytową płozą też jeżdżą dużo słabiej niż aluminiowe, chociaż tutaj spostrzeżenia mogą być złudne, bo aluminiową płozę mają zwykle droższe rolki, i oprócz lepszej płozy mają lepsze kółka, lepsze łożyska i pewnie też częściej jeżdżą na nich lepszy jeźdźcy. Może ktoś coś doda albo skoryguje bo mije spostrzeżenia dotyczą zaledwie kilku par rolek i może markowe kompozytowe płozy zupełnie tego problemu nie wykazują - jeśli dobrze pamiętam, to gdzieś widziałem kompozytową płozę UFS za całkiem spore pieniądze, za takie, ile kosztują dobre płozy aluminiowe, więc chyba sprawa nie jest taka oczywista.
Pozdrawiam
Piotr

Drzastwa
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn października 16, 2006 3:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Witam i pytam

Post autor: Drzastwa » ndz marca 23, 2008 8:35

używajcie takiego klawisza jak "ENTER" bo te wasze posty sie zle czyta :D :D :D
http://www.polturbo.pl Turbosprężarki sprzedaż regeneracja.

johny
Posty: 5
Rejestracja: ndz marca 23, 2008 12:00

Re: Witam i pytam

Post autor: johny » pn marca 24, 2008 12:04

...chciałbym jeszcze dodać ( zanim ktoś odpowie na moje pytania ), że te wcześniejsze rolki ( Genesis ) to były typowo dziecięce do nauki, łożyska typu608Z ( nic mi to nie mówi, dlatego może obojętnie jakie rolki z Abec 3 będą w 100% lepsze ) ?? !!

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Witam i pytam

Post autor: koziar2 » pn marca 24, 2008 1:34

608 to jest rozmiar lozysk, sa one wykonywane w standardach ABEC ilestam :) Teoretycznie im wiecej jest przy ABEC tym sa lozyska lepsze ale porownywac wg mnie mozna lozyska tych samych producentow itd.

Czasami ABEC5 jest duzo lepsze niz ABEC7.

Jesli chodzi o rolki dla dzieci nie za bardzo umiem pomoc bo nie mialem nigdy do czynienia. Zwracaj uwage na to, zeby dobrze stope trzymaly i nie wykrzywialy sie w kazda strone nawet po dokladnym zawiazaniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”