Wyrosty na pięcie

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
dzosef
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob sierpnia 13, 2005 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Wyrosty na pięcie

Post autor: dzosef » śr kwietnia 02, 2008 8:59

Witam, czy ktokolwiek miał kiedyś do czynienienia z czymś takim na pięcie??

http://www.sportmedicina.com/patologie_piede.htm

mi zaczęło to uprzykrzać jazdę dopiero teraz (zwłaszcza przy dłużych jazdach) ale znam osoby, które już miały niezłe jazdy łącznie z zapaleniem związanym z obcieraniem tego czegoś w bucie. :evil:
Znajoma osoba przetłumaczyła mi trochę tej stronki i okazuje się, że jedynym skutecznym środkiem zapobiegawczym jest but robiony indywidualnie na odlew...
Ktoś wie coś więcej? Zaklejać, klajstrować, wycinać, a może typowe dla polskich lekarzy sportu zaprzestać :D :D ;) ??

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: Marek » śr kwietnia 02, 2008 9:18

Ta osoba miała racje najlepsze rozwiazanie to odlewik :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: WFH » śr kwietnia 02, 2008 10:20

Chyba amputować :twisted: I to nad kolanem...
A poważnie to raczej ciężko, żeby coś pomogło, tylko odlew powinien dać ulgę.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: zico » śr kwietnia 02, 2008 11:51

Od nas miała to Agnieszka, usuwane chirurgicznie, właśnie wraca do zdrowia. Zrobiło się to od pewnego modelu buta szybkiego. Na drugim tej samej firmy jest wszystko jest ok.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: witomazur » śr kwietnia 02, 2008 1:01

Temu lekarzowi co poleca zaprzestac to zaproponuj ,zeby sam zaprzestal....wypowiadania sie na tematy o ktorych ma marne pojecie
Cz twoje buty sa idealnie dopasowane?Jesli sa minimalnie za duze,lub za male moze to sprzyjac rozwojowi takich historii.
Moze pomoc ponowne rozgrzanie buta i wycisniecie na zewnatrz tego miejsca specjalnymi szczypcami szewskimi(takie z kulka na jednym koncu i oczkiem na te kulke na drugim)
Oczywiscie odlew to najlepsze rozwiazanie,ale w szanujacej sie firmie kosztuje to minimum 700 EU.
Niestety jest to dosc powszechny problem,spowodowany taka a nie inna konstrukcja buta i materialami do tego uzytymi."Pomagaja" w tym karbony podejrzanej jakosci.
Z doswiadczenia wiem ze po pewnym czasie z miekkiej tkanki robi sie twarda narosl,ktora zdecydowanie mniej boli.Wyglada nieciekawie,ale przeciez to tylko stopa,tym sie nie je :D Da sie z tym jezdzic,na pewno interwencja chirurgiczna to ostatecznosc,ktorej trzeba unikac
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: WFH » śr kwietnia 02, 2008 1:26

Witek dobra rada :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
dzosef
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob sierpnia 13, 2005 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: dzosef » śr kwietnia 02, 2008 10:34

Dzięki Panowie za rady, nie no z tym lekarzem, to żartowałem :D ;)
Chyba rzeczywiście trzeba będzie pomyśleć o odlewie ale najpierw zaoszczędzić trzeba by kasę :evil: :evil:

LTM
Ścigant 4x110mm
Posty: 356
Rejestracja: śr maja 31, 2006 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: LTM » czw kwietnia 03, 2008 11:44

dzosef pisze:Dzięki Panowie za rady, nie no z tym lekarzem, to żartowałem :D ;)
Chyba rzeczywiście trzeba będzie pomyśleć o odlewie ale najpierw zaoszczędzić trzeba by kasę :evil: :evil:

Może jakiś telefon do Pana Prusa!! Jak znajdzie chwilkę czasu to zrobi!! :lol: :lol: :twisted:

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: Toudi » czw kwietnia 03, 2008 12:01

Ja krótko jeżdżę w twardym bucie i nie chcę sprawiać wrażenia, że udzielam rad: na inlineplanet.com w kiedyś wyczytałem, że takim sensacjom sprzyja nieprawidłowa technika odepchnięcia, która angażuje palce. Zalecali trenować odepchnięcie prostopadle do kierunku jazdy a w celach treningowych nawet nieznacznie do przodu. No i jeszcze, ćwiczenie jazdy w luźnym bucie, tak, żeby pięta w miarę możliwości nie przesuwała sie względem buta po dotknięciu podłoża, przed odepchnięciem. To tyle, co wyczytałem i pewnie gdzieś jeszcze można w archiwum porad to znaleźć.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: WFH » czw kwietnia 03, 2008 1:29

LTM pisze: Może jakiś telefon do Pana Prusa!! Jak znajdzie chwilkę czasu to zrobi!! :lol: :lol: :twisted:
Pan Janusz zawsze miał dużo czasu, więc nie powinno być problemu... :twisted:
A swoją drogą wielka szkoda, że zaprzestał już działalności...

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: WOJTEK45 » sob kwietnia 05, 2008 6:24

Wyrost na pięcie jest zjawiskiem "sezonowym"; po sezonie, w okresie zimowym takie cuda zanikają.
W ubiegłym roku powędrowałem do ortopedy i po zdjęciu skarpetki dottoro wydało "diagnosis" - zmień buty. I to w zasadzie jest jedyne najlepsze lekarstwo.
A tego lekarza od wycinania to trzeba by było też wyciąć.......... z listy lekarzy .

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: WFH » sob kwietnia 05, 2008 7:01

WOJTEK45 pisze:Wyrost na pięcie jest zjawiskiem "sezonowym"; po sezonie, w okresie zimowym takie cuda zanikają.
A tego lekarza od wycinania to trzeba by było też wyciąć.......... z listy lekarzy .
Wszystko zależy od tego jak długo to narastało i jakiego jest rozmiaru. Po długotrwałym oddziaływaniu buta na stopę, często "to" już nie znika. W niektórych przypadkach konieczna jest interwencja chirurgiczna, dlatego też jak zaczyna się coś niedobrego dziać to wtedy jest odpowiedni moment na zmianę butów.

Awatar użytkownika
Mimbla
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 112
Rejestracja: ndz września 25, 2005 1:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: Mimbla » sob kwietnia 05, 2008 11:24

WOJTEK45 pisze:Wyrost na pięcie jest zjawiskiem "sezonowym"; po sezonie, w okresie zimowym takie cuda zanikają.
W ubiegłym roku powędrowałem do ortopedy i po zdjęciu skarpetki dottoro wydało "diagnosis" - zmień buty. I to w zasadzie jest jedyne najlepsze lekarstwo.
A tego lekarza od wycinania to trzeba by było też wyciąć.......... z listy lekarzy .
Niestety nie zawsze jest to zjawisko sezonowe. Ja mam już problemy z naroslami na piętach od 2,5 roku. Zmiana butów pomogła - zgrubienia nie powiększają się już (ale zostały).

Byłam u kilku lekarzy - ortopedów, chirurgów i ... każdy ma inne zdanie na temat co należy zrobić. Jednak większość uznała, że jedynym wyjściem w przypadku dużych narośli jest tylko ich wycięcie.

Coż, czasami po dłuższym treningu - bardzo bolą pięty, po częstych treningach - pojawia się ropa, ale nie ma co płakać, bo można z tym żyć. 8) :roll:
Twister Trójmiasto
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Kobieta biega taniej?

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: romanwrotkarz » ndz kwietnia 06, 2008 9:11

Też znam te bóle;((
Najbezpieczniejzym po bucie odlewanym jest zmiana butów na miękkie, z naturalną skórą, która dopasowuje się do stopy a nie na odwrót. Karbonowe, twarde, sztywne buty deformują stopy. MIstrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim na 500m z Turynu, Joey Cheek,
http://www.socalspeedskating.org/albums ... g_0795.jpg wygrał złoto w takich tradycyjnych butach Vikinga.
Słynny Rintje Ritsma, wielokrotny MIstrz Swiata i Olimpijski też wolał od odlewowych zwykłe, naturalne buty Vikinga :)
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: Wyrosty na pięcie

Post autor: witomazur » ndz kwietnia 06, 2008 9:46

Joe Cheek uzywal buta viking skeeler,ktory akurat jest najbardziej karbonowy z butow tej firmy.
To produkt na rolki.

Co do Rintje Ritsmy w swojej karierze uzywal chyba wszystkikch mozliwych butow produkowanych na swiecie.Wymagania dla buta lyzwiarskiego i na rolki sa nieporownywalne w zaden sposob.Zreszta obecnie w czolowce swiatowej na lyzwach nie ma zawodnika na miekkich butach.Odlew Vikinga nie jest miekki,gwarantuje :shock:
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”