Dziwny ból - pomóżcie

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Szania
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 130
Rejestracja: śr lipca 16, 2008 8:33
Jeżdżę od: 0- 0-2008
Lokalizacja: Warszawa

Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: Szania » pn maja 04, 2009 6:44

Witam,

Trudno powiedzieć co mi dolega, nawet pani w aptece nie umiała mi dobrać właściwiego specyfiku :wink: Jeżdzę sobie w Twisterkach już drugi sezon i zauważyłam, że część rolki gdzie jest język nie otula równomiernie łydki, zawsze z przodu mam luz. Więc aby go nie mieć dopinam i dopinam rolki i po skończonej jeździe (średnio jakieś 2h) mam coś jakby odgniecenia/odparzenia łydki w tych miejscach gdzie rolka dociska najbardziej. Pojawiają mi się różowe place na skórze i naprawdę porządnie boli, nawet wiele godzin później. Do tego stopnia, że nie mogę się w tym miejscu dotknąć, nawet chodzenie powoduje ból. Nie ma uszkodzenia skóry, siniaka, nic takiego, tylko zaróżowienie i boli. Spotkaliście się z czymś takim? Co powinnam robić? Luźniej dopinać rolki (słyszałam, że powinno być ciasno, dla większej kontroli...)? Są jakieś maści na takie odgniecenia, czy jakkolwiek to nazwać? :(

Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: zico » pn maja 04, 2009 6:50

Pytanie za 100 punktów: czy jak zakładasz rolki to od razu dopinasz je na maksa?
Jeśli tak, to źle. Nogi mają mięśnie, one pracują, powiększają się. 15 minut musisz pojeździć na luzie, rozgrzać stopy, dopiero później możesz kombinować z zapinaniem na maksa :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: MirekCz » pn maja 04, 2009 7:03

Tak jak pisze Zico, noga trochę napęcznieje na początku.
Bezwzględnie nie dopinaj rolek tak mocno żeby po jeździe bolało. Jest to prosta droga do poważnej kontuzji.
Najlepiej daj sobie kilka dni luzu żeby noga się trochę zregenerowała i potem jeździj najpierw na luzie a dopiero później dopinaj rolkę. Nie przesadzaj też z siłą zapinania. Zresztą trzymanie powinno być w stopie a nie w łydce.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: Praga » pn maja 04, 2009 7:29

Ja tam swoich Twisterów w łydce nie dopinam mocno od dłuższego czasu. Dzięki luźnemu zapięciu mam większą swobodę, a rolka jest na tyle sztywna, że i tak świetnie trzyma na boki. Nic nie obciera.

Awatar użytkownika
Szania
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 130
Rejestracja: śr lipca 16, 2008 8:33
Jeżdżę od: 0- 0-2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: Szania » pn maja 04, 2009 7:37

Nie dopinam od razu, ale też nie jeżdżę 15 min na luzie. Myślę, że dopinam po około 5 min. Ok, spróbuję pojeździć na luzie dłużej.

Mirek, jaka kontuzja może być wynikiem takiego bólu? Napisz proszę. Wystraszyłeś mnie :(

Jeszcze raz... Czyli rolka powinna być dopięta na maksa w stopie, a nie w łydce, tak? Proszę wytłumaczcie mi to łopatologicznie :( Jeśli tak to mam kolejny problem... pomimo wkładki w rolkach i grubej skarpety, mam luz w stopie :(

Lincoln
Czterokółkowiec
Posty: 59
Rejestracja: ndz kwietnia 12, 2009 9:27

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: Lincoln » pn maja 04, 2009 7:48

Szania pisze:Witam,
Pojawiają mi się różowe place na skórze i naprawdę porządnie boli, nawet wiele godzin później. Do tego stopnia, że nie mogę się w tym miejscu dotknąć, nawet chodzenie powoduje ból. Nie ma uszkodzenia skóry, siniaka, nic takiego, tylko zaróżowienie i boli.
a może to jakaś reakcja alergiczna :?:

Awatar użytkownika
Szania
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 130
Rejestracja: śr lipca 16, 2008 8:33
Jeżdżę od: 0- 0-2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: Szania » pn maja 04, 2009 8:22

Myślę, że alergią to raczej nie jest. Pojawia się w miejscu nacisku rolki, musi być tym spowodowane.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: Toudi » pn maja 04, 2009 9:09

Kup większe wkładki - dobre dopasowanie buta w środku to podstawa. Klamrą na łydce tego nie nadrobisz.
Jak noga przestanie latać w bucie, to nie będziesz czuła potrzeby dopinać cholewki tak mocno.
A , że dociąga się po kilkunastu minutach a nie od razu, to miałem okazję wielokrotnie doświadczyć (ja się wolno uczę), kiedy mnie po przejechanych 2 km łapały skurcze.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: koziar2 » wt maja 05, 2009 8:30

Szania pisze:Nie dopinam od razu, ale też nie jeżdżę 15 min na luzie. Myślę, że dopinam po około 5 min. Ok, spróbuję pojeździć na luzie dłużej.

Mirek, jaka kontuzja może być wynikiem takiego bólu? Napisz proszę. Wystraszyłeś mnie :(

Jeszcze raz... Czyli rolka powinna być dopięta na maksa w stopie, a nie w łydce, tak? Proszę wytłumaczcie mi to łopatologicznie :( Jeśli tak to mam kolejny problem... pomimo wkładki w rolkach i grubej skarpety, mam luz w stopie :(
Helo,
Też mam Twisterki :) Jeśli chodzi o dopięcie rolek tak, żeby dobrze trzymały stopę spróbuj naprzemiennie dociągać sznurowadła i klamrę. Problem polega na tym, że jak najpierw zasznurujesz rolki a później zepniesz klamrą to sznurówki są luźne i na odwrót. Oczywiście z czuciem :)

I tak jak koledzy piszą. Ja przejeżdżam ok 1kmw niedopiętych rolkach a później stopniowo dopinam.

Może grubsza skarpeta załatwi sprawę i z obtarciami i z trzymaniem stopy?

Awatar użytkownika
Szania
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 130
Rejestracja: śr lipca 16, 2008 8:33
Jeżdżę od: 0- 0-2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: Szania » śr maja 06, 2009 12:26

No to jak już się przyznałeś, że masz Twisterki to Cię teraz zamęczę :D ..... Dopinasz sznurówki i dolną klamrę, czy górną? Jak mocno dopinasz górną klamrę? Próbowałam dziś jeździć na praktycznie luźnej górze, a dopiąć tylko dół (do tego upchałam do środka watniki - takie poduszki które się wszywa w ramiona damskich bluzek - piszę, bo większość mężczyzn nie wie co to :wink: Poza tym wpakowałam 2 wkładki i założyłam naprawdę grubą skarpetkę). Chyba jest lepiej, mniej bolą nogi no i crossa się łatwiej robi :wink: Czy luźna góra, tzn tak ledwo co spięta, utrudnia utrzymanie równowagi? Czy w stopie nie powinno być ani odrobinę luzu? Ja mimo tych wszystkich zabiegów trochę jednak mam, w pięcie.

Będę wdzięczna za cierpliwe wytłumaczenie początkującej :D

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: Janusz » śr maja 06, 2009 1:17

Szania pisze:to Cię teraz zamęczę
:shock: :oops: :mrgreen:

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: MirekCz » śr maja 06, 2009 2:26

Szania pisze:Będę wdzięczna za cierpliwe wytłumaczenie początkującej :D
Szania, nie jeździ się w źle dopasowanych rolkach. Wypełnianie ich poduszeczkami nic tobie nie da. Poduszeczki się przesuną, zrobisz zakręt, rolka ucieknie, stopa się źle ustawi i usłyszysz tylko ciche gruchnięcie.
To będzie twoja ostatnia jazda w twisterach. W optymistycznym przypadku - po operacji i półrocznej rehabilitacji wrócisz do zdrowia, ale rolki znienawidzisz.
W pesymistycznym przypadku po prostu nie będziesz już fizycznie wstanie rolek założyć.
Warto ryzykować?
Sprzedaj te rolki i kup nowe, ale dobrze dopasowane. Sprawdź też inne modele, bo twistery mogą być dla ciebie za szerokie i stąd się bierze część twoich problemów.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
Szania
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 130
Rejestracja: śr lipca 16, 2008 8:33
Jeżdżę od: 0- 0-2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: Szania » śr maja 06, 2009 5:18

Ech... ja to bym chciała Seby, najlepiej High :mrgreen: ale nie ma możliwości ich przymierzenia przed zakupem no i kosztują maaaasę pieniędzy :(

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: miko » czw maja 07, 2009 11:06

Szania pisze:Ech... ja to bym chciała Seby, najlepiej High :mrgreen: ale nie ma możliwości ich przymierzenia przed zakupem no i kosztują maaaasę pieniędzy :(
To Cię dopiero będzie boleć ... :lol:

Awatar użytkownika
Szania
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 130
Rejestracja: śr lipca 16, 2008 8:33
Jeżdżę od: 0- 0-2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny ból - pomóżcie

Post autor: Szania » pt maja 08, 2009 7:56

miko pisze:To Cię dopiero będzie boleć ... :lol:
A podobno sport to zdrowie... :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”