Odchudzanie

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Szania
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 130
Rejestracja: śr lipca 16, 2008 8:33
Jeżdżę od: 0- 0-2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odchudzanie

Post autor: Szania » czw maja 07, 2009 2:58

MirekCz pisze:jak wychodzisz poza zakres pulsometr się przypomina, że nie tak miał wyglądać ten trening.
Jak dla mnie to taki pulsometr musiałby być wyposażony w elektrowstrząsy :wink: bo ja się bez słuchawek w uszach nigdzie nie ruszam i nie ma szansy żebym usłyszała bzyczenie pulsometru.

Awatar użytkownika
Bogusz_poznan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 199
Rejestracja: pt sierpnia 15, 2008 11:49
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Odchudzanie

Post autor: Bogusz_poznan » czw maja 07, 2009 4:39

Yagofish pisze:Witam,

No cóż, czasami niektórzy muszą się i o to zapytać. Czy jazda na rolkach daje skuteczne i w miarę szybko widoczne efekty zrzucenia - BRZUSZYSKA, bo to że nogi to chyba normalka.

Co na to zapraweni rolkarze mogą powiedzieć. Ja jestem żółtodziobez, który 3 dni temu zakupił rolki. Sport zajefajny... !!!
Ja chętnie wezmę od Ciebie kilka kg :D

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Odchudzanie

Post autor: MirekCz » czw maja 07, 2009 4:42

Bogusz_poznan pisze:
Yagofish pisze:Witam,

No cóż, czasami niektórzy muszą się i o to zapytać. Czy jazda na rolkach daje skuteczne i w miarę szybko widoczne efekty zrzucenia - BRZUSZYSKA, bo to że nogi to chyba normalka.

Co na to zapraweni rolkarze mogą powiedzieć. Ja jestem żółtodziobez, który 3 dni temu zakupił rolki. Sport zajefajny... !!!
Ja chętnie wezmę od Ciebie kilka kg :D
Bogusz, ty nie Kubica, żebyś sobie musiał balastem poprawiać właściwości jezdne bolidu ;)
A jak ci potrzebny brzuchol to wcinaj więcej pizzy - przyjemne i pożyteczne w jednym :D
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
Bogusz_poznan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 199
Rejestracja: pt sierpnia 15, 2008 11:49
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Odchudzanie

Post autor: Bogusz_poznan » czw maja 07, 2009 4:55

MirekCz pisze:
Bogusz_poznan pisze:
Yagofish pisze:Witam,

No cóż, czasami niektórzy muszą się i o to zapytać. Czy jazda na rolkach daje skuteczne i w miarę szybko widoczne efekty zrzucenia - BRZUSZYSKA, bo to że nogi to chyba normalka.

Co na to zapraweni rolkarze mogą powiedzieć. Ja jestem żółtodziobez, który 3 dni temu zakupił rolki. Sport zajefajny... !!!
Ja chętnie wezmę od Ciebie kilka kg :D
Bogusz, ty nie Kubica, żebyś sobie musiał balastem poprawiać właściwości jezdne bolidu ;)
A jak ci potrzebny brzuchol to wcinaj więcej pizzy - przyjemne i pożyteczne w jednym :D
Właśnie idę na pizze z Kamilą :D
Pozdrawiamy Cie :)

zetka
Czterokółkowiec
Posty: 80
Rejestracja: czw sierpnia 07, 2008 7:34
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Odchudzanie

Post autor: zetka » ndz maja 24, 2009 8:16

Witam...
właśnie przerabiam ten temat z niezłym skutkiem więc podziele sie wrażeniami... Moje doświadczenie nauczyło mnie, że jedyną skuteczną metodą na zrzucenie wagi ćwiczenia ruchów odpychających od siebie wszelkich pojemnikow z jedzeniem ...:) Cała reszta jak sport czy suplementy sa tylko wspomaganiem. 80 % powodzenia w odchudzaniu zalezy od tego co jemy i jak jemy. W tej chwili stara sie jesc min 5x dziennie w regularnych odstepach. Tak czeste dostarczanie organizmowi pozywienia powoduje uczucie stałej "sytosci" a koniecznosc zjedzenia o oznaczonym czasie wywoluje "protest" i zmniejszanie dawek do minimalnej objetosci ( np moje dzisiejsze śniadanie to 1/3 kubka platków owsianych, zjedzenie małej kajzerki jest wyczynem i zwykle konczy sie na połówce, banana dziele na 2 porcje ) Taka "polityka" żywieniowa powoduje ze nasz mozg ocenia ze jedzenia jest full, ze sa lata tłuste i nie ma co robic zapasów ( bo mimo to ze tłuszcz na brzuchu to fajna rzecz na gorsze czasy to jednak jest to dodatkowe obciazenie dla organizmu bo trzeba go nosic, dotleniac itd) Wysiłek fizyczny oczywiscie w tym pomaga i to ułatwia . Ja jeżdze na rolkach , rowerze i 3x/tyg do siłowni. W tym cyklu wspomagam sie suplementem ANIMALCUTS - chyba troche zmienia łaknienie ( chociaz gdy testowałem go 2 lata temu mialem zero efektu) Aha i jeszcze smieszna rzecz ... co zrobic z lodówka ?? WYŁĄCZYC!!!! .. Ja tak zrobiłem. Nie ma zapasów , pokusy i wieczornych kursów TV - kuchnia. :) Jedzenia kupuje tylko tyle ile na dany posilek (koniecznosc wyjscia do sklepu to dodatkowy bodziec ograniczajacy jedzenie - ja jestem leniwy) . Taka metoda zrzuciłem 7!!! kg w niecałe 2 tyg. i mimo ze nie odczuwam zadnych sensacji z tytułu tak drastycznego spadku wagi, troche przystopowałem bo uznałem ze to za dużo.. od 4 dni stoje z wagą na 91 przy 182 cm wzrostu i raczej atletycznej budowie ciala (5 lat siłowni!) . Natomiast co jesc to nie bede pisał bo stosuje powszechnie znane zasady. Bez przesady jednak wczoraj zjadlem spory kawalek placka z rabarbarem , wiec taki rygorystyczny tez nie jestem .
pozdrawiam

Awatar użytkownika
smpa
Dietetyk wrotkarstwo.pl
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 20, 2009 8:19

Re: Odchudzanie

Post autor: smpa » ndz maja 24, 2009 3:42

Masz rację dieta to jakieś 70 -80% sukcesu jeśli chcesz mieć estetyczną sylwetkę.
posiłków można zwiększyć nawet do 7-8 ale w zupełności starczy ile mówiłeś tak częste jedzenie podkręca metabolizm
co do tej lodówki wcale nie trzeba być głodnym żeby chudnąc wystarczy policzyć zapotrzebowanie kaloryczne organizmu i odjąć na początek minus 200kcal i obserwować organizm bo każdy z nas jest ionnej budowy są ektomorficy endomorficy i mezomorficy.
Dobrać odpowiednio proporcje między białkami tłusczami i ww i to wystarczy z czasem nie bedziemy musieli nic liczyć najgorsze jest kilka pierwszych tygodni potem tak poznamy sój organizm że nie będzie trzeba się zastanawiać.

Czasemwystarczy tylko obniżyć poziom ww których spożywamy a zwiększyć to na korzyść tłuszczy i białka. Choć trzeba wiedzieć bo z białkiem można przesadzić. :-) pozdr

Awatar użytkownika
Kanas78
Posty: 21
Rejestracja: wt czerwca 22, 2010 11:00
Moje rolki: Rollerblade Activa 90XR
Jeżdżę od: 01 kwie 2009

Re: Odchudzanie

Post autor: Kanas78 » śr października 20, 2010 5:03

Ja w sumie zaczęłam jeździć w nadziei, że stracę masywne uda a w miarę jeżdżenia jeszcze bardziej mi się ubiły i uzyskałam efekt odwrotny od zamierzonego.... :( może takie moje predyspozycje, im bardziej ćwiczę te mięśnie tym bardziej robię się "napakowana"
Obrazek

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Odchudzanie

Post autor: mrv » śr listopada 10, 2010 3:02

Na podsumowanie dyskusji zacytuje klasyka piesni mlodzieżowej:
"move your ass" ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”