[Szczecin] Rolkowa mapa miasta

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

[Szczecin] Rolkowa mapa miasta

Post autor: Praga » ndz maja 24, 2009 10:50

Link do mapy: http://maps.google.com/maps/ms?source=i ... 8&t=h&z=12

W końcu wrzuciłem najważniejsze rolkowe "spoty". Mapa jest chyba gotowa do rozwijania. Zapraszam wszystkich do dopisywania w wątku miejsc, w których można sobie pojeździć na rolkach. Z przyjemnościa je dodam. Mogę Was również zaprosić do tworzenia dając uprawnienia do edycji. Dzięki mapce będzie łatwo zlokalizować "miejscówkę" i zrobić sobie wycieczkę.

Dodam jeszcze, że mimo tylu miejsc, rolkowe życie Szczecina skupia się głównie wokół miejscówki "C.H. Ster parking przy myjni" w godzinach wieczornych. Popularna była też położona w pięknych okolicznościach przyrody - Arkonka ale po zamknięciu w maju związanym z rozruchem kąpieliska straciła swój główny atut czyli ogromną, gładką basenową nieckę. Może tam jeszcze wrócimy po sezonie.

Awatar użytkownika
kimi
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwietnia 20, 2008 12:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [Szczecin] Rolkowa mapa miasta

Post autor: kimi » ndz maja 24, 2009 4:48

Co prawda to już poza mapą Szczecina będzie, ale zawsze możesz dorzucić do swojej mapki.

Przejechaliśmy się dziś z B. po wioskach niemieckich za Lubieszynem i znaleźliśmy parę ciekawych tras nadających się na wycieczki na rolkach. W niektórych miejscach teren jest trochę pofałdowany, ale nie są to jakieś bardzo strome podjazdy ani zjazdy, więc wszyscy powinniśmy dać spokojnie radę.

Ciekawsze kawałki trasy to:
1. Bismark - Blankensee (ok. 5 km ładnej asfaltowej ścieżki, po drodze są dwa jeziorka, więc jest gdzie się zatrzymać np. na piknik.
2. Hohenfelde - Ploewen - potem w kierunku Boock (też będzie w sumie ok. 5 km, w niektóych miejsach zjazdy są ciut bardziej strome niż w trasie nr 1, czasem są zakręty, ale nie powinno być wiele trudniej). Trasa przecina się z trasą nr 1, więc można je ze sobą łączyć.
3. Bismark - Gellin - Schmagerow - Wilhelmshof - trasa może i fajna, ale zaczyna i kończy się przy głównej drodze nr 104 (Szczecin-Locknitz), więc może być problem ze znalezieniem miejsca parkingowego i pozostawieniem samochodu.

Najlepiej prezentuje się trasa nr 1, ewentualnie z fragmentami trasy nr 2. Spokojnie można zostawić samochód np. przy którymś z okolicznych jeziorek i zakończyć jazdę piknikiem nad wodą, albo może nawet i kąpielą (przy jeziorkach są mini-plażyczki, nawet boisko do siatki plażowej, itd.). Niestety są też tabliczki z zakazem grillowania, więc grill raczej odpada, ale zawsze można coś gotowego do przekąszenia zabrać ze sobą z domu. Ludzi praktycznie nie było, więc raczej nastawić się trzeba na spokój i ciszę. Ruch samochodowy na tych trasach praktycznie żaden, więc w miarę bezpiecznie.
W Blankensee jest nawet jakaś knajpka z parasolami Bosman, więc byłoby nawet miejsce do zatrzymania się na piwko :-)

miloszmk
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 10:26
Moje rolki: Spark 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2011

Re: [Szczecin] Rolkowa mapa miasta

Post autor: miloszmk » ndz maja 01, 2011 10:34

lekko odświeże i się podłączę ;) we wtorek dodam relację i mapkę ze zdjęciami z trasy Mescherin - Schwedt (koło Gryfina).

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 2bfd5a7cd8
amator z zapałem :)

hejfranekkk
Posty: 6
Rejestracja: pt stycznia 07, 2011 8:44
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: [Szczecin] Rolkowa mapa miasta

Post autor: hejfranekkk » pn maja 02, 2011 8:57

napewno się przyda, niedawno jej szukałem.




______________
opening a bank account online
Ostatnio zmieniony pn maja 09, 2011 4:32 przez hejfranekkk, łącznie zmieniany 1 raz.

Anubis
Posty: 4
Rejestracja: pn kwietnia 18, 2011 10:09
Moje rolki: Rollerblade Spark 80
Jeżdżę od: 20 kwie 2011

Re: [Szczecin] Rolkowa mapa miasta

Post autor: Anubis » wt maja 03, 2011 7:07

Generalnie w Szczecinie jest kiepsko z trasami. Ja osobiście szlifuję tylko trasę wokół Arkonki. Nie sprawdzałem na razie jak jest z trasą gdy pojedzie się dalej pod ulicą w kierunku syrenich stawów. Z mapki wynika, że można się tam przejechać. Jednak z teco co widzę wszyscy śmigają tylko wokół Arkonki - po literze U, bo to tych chodnikach to raczej nieszczególnie przyjemnie się jeździ. Czyżby coś się zmieniło od czasu przygotowania tej mapki?

miloszmk
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 10:26
Moje rolki: Spark 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2011

Re: [Szczecin] Rolkowa mapa miasta

Post autor: miloszmk » wt maja 03, 2011 10:40

zaktualizowałem mapkę o obiecaną trasę. niestety z Mescherin nie da się jechać na rolkach jedynie na rowerze (bruk, na którym telepie). dopiero od Gartz, 10 km prostą drogą dalej, zaczyna się piękna asfaltowa, szeroka droga rowerowo-rolkowa wzdłuż wału. Natężenie ludzi zerowe, z narzeczona spotkaliśmy może z 10 rowerzystów i paru rolkarzy. Przedstawiam część 1 10 km w jedną stronę. niestety żeby dojechać do Schwedt i z powrotem zabrakło sił, powrót był pod wiatr więc ostro się spompowaliśmy. Trasę polecam po prostu trzeba się przejechać.

W weekend wrzucę parę tras ze Szczecina. Umieszczam jedynie trasy gdzie jest płasko i można komfortowo jeździć na rolkach bez telepania. Pozdro!
amator z zapałem :)

adamking
Posty: 5
Rejestracja: pt lipca 01, 2011 12:50
Moje rolki: Rollerblade Twister
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: [Szczecin] Rolkowa mapa miasta

Post autor: adamking » pt lipca 01, 2011 12:58

Ja dodam swoje trasy po których obecnie śmigam ;). Ktoś chętny na jazdę? Niemcy - Trasy na rolki: http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 4706bc698d

Awatar użytkownika
kimi
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwietnia 20, 2008 12:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [Szczecin] Rolkowa mapa miasta

Post autor: kimi » ndz lipca 03, 2011 11:04

Faktycznie fajne te trasy :-)
Jeździłam tam w ubiegłych sezonach, ale w tym jakoś motywacji brakuje do jazdy... :-)

Dorka
Posty: 7
Rejestracja: pt lipca 01, 2011 10:52
Moje rolki: K2
Jeżdżę od: 02 maja 2009
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Rolkowa mapa miasta

Post autor: Dorka » ndz sierpnia 12, 2012 9:44

Czy wiecie może jak wygląda sytuacja od strony Lubieszyna???

Awatar użytkownika
amd
Czterokółkowiec
Posty: 55
Rejestracja: ndz sierpnia 12, 2012 12:08
Moje rolki: rollerblade
Jeżdżę od: 02 cze 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Rolkowa mapa miasta

Post autor: amd » śr sierpnia 22, 2012 11:01

Anubis pisze:Generalnie w Szczecinie jest kiepsko z trasami. Ja osobiście szlifuję tylko trasę wokół Arkonki.
No właśnie z Arkonką zaczyna być coraz gorzej. Po tych deszczach trasa cała mokra, pokryta igliwiem i gałęziami. Jazda dzisiaj o 8 rano była niezłym wyczynem. Panowie zamiatali od samego rana, ale zajmuje im zwykle 2 dni oczyszczanie tej trasy. Poza tym dzisiaj przede mną spadł wielki konar na trasę :evil: więc zaczyna być niebiezpiecznie :| szukam czegoś podobnego ale na odkrytym terenie i nie aż tak dalego jak tereny przygraniczne. Czy ktoś probowal trase rowerowa od Głebokiego w kierunku Tanowa?
Pozdrawiam
Ania

titanic1912
Posty: 1
Rejestracja: czw września 06, 2012 9:59
Moje rolki: Spin
Jeżdżę od: 02 sty 2000

Re: [Szczecin] Rolkowa mapa miasta

Post autor: titanic1912 » czw września 06, 2012 10:24

Trasa niezła. Od Głębokiego jest stara ścieżka rowerowa do Pilchowa, masz tam zwykłą kostkę chodnikową, od Pilchowa do Tanowa i dalej do Polic masz nową kostkę. Na szczęście jest zrobiona z równej kostki dzięki czemu całkiem przyjemnie się jedzie poza przejazdami z drogami leśnymi, gdzie masz zwykłe kamienie ala takie jakie są kładzione w zatokach autobusowych.

maciejka_sz
Posty: 2
Rejestracja: sob października 13, 2012 10:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: [Szczecin] Rolkowa mapa miasta

Post autor: maciejka_sz » sob października 13, 2012 10:16

Jestem nowy i generalnie "żółtodziub" ale mogę Wam polecić trasę rowerową z miejscowości Dobra do drogi przygranicznej Buk-Stolec. Ścieżka jest nowa i z masy bitumicznej. Wydaje mi się, że świetnie nadaje się do pośmigania na rolkach. Długość trasy ok. 5-7km.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachodnio-pomorskie”