Szczecin-rolki

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
karola&łukasz
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: wt kwietnia 28, 2009 4:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: karola&łukasz » sob sierpnia 08, 2009 11:50

shiru pisze:
mxc pisze: ...poprostu dobre łozyska.
Minusami tej rolki jest to że : stopa nie jest dobrze trzymana przez but. Troszkę chodzi na boki. Oczywiście porównuję je do tych, które pokazałem wcześniej na zdjęciu i jeździłem parę dni...
Z tego co widziałem na focie, którą pokazałeś na forum to Twe pierwsze rolki miały sztywnego buta (tak to na zdjęciu przynajmniej wygląda). Przeszedłeś teraz na miękkiego kapcia i na pewno stąd ten dyskomfort. Jeżeli wcześniej nie jeździłeś na rolkach to w naturalny sposób nogi schodzą Ci do "klasycznego" dla początkujących ixa. W miękkim bucie ten ix bardzo łatwo wchodzi samemu - w przeciwieństwie do rolek z twardym kapciem, gdzie noga po prostu się raczej wygiąć nie może. Generalnie fachowcem nie jestem - jest wiele wątków na forum na temat początków jazdy i sprzętu tworzonych przez ludzi z doświadczeniem (można poszperać) - ale wydaje mi się, że problemy z "chodzącymi na boki nogami" wynika właśnie z faktu miękkiego buta i braku doświadczenia. Temat jest do ogarnięcia - jazda, jazda i jeszcze raz jazda.

A co do łożysk, to wydaje mi się, że łożyska nie mają tu wielkiego znaczenia. Przynajmniej nie przy prędkościach jakie osiągamy w jeździe rekreacyjnej, czy też przy slalomie. Piszę to bez złośliwości - ostatnimi czasy często słyszę ludzi widzących jak ćwiczymy i mówiących, że to "tylko kwestia dobrych łożysk". Kółka i ich ewentualne ułożenie i owszem - mają znaczenie.

I tak najlepsze są kółka z "kauczuku" :lol: kauczuk to by się w pare minut zdarł :cyclops:

Awatar użytkownika
mxc
Czterokółkowiec
Posty: 56
Rejestracja: czw lipca 30, 2009 8:06
Moje rolki: Twister 243
Jeżdżę od: 01 paź 2009
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: mxc » ndz sierpnia 09, 2009 8:56

Halllo

Teraz mi już lepiej. Mam nadzieję, że przyzwyczaję się do miękkiego buta i nabiorę doświadczenia. W tamtym bucie (sztywnym) jazda na jednej rolce to pikuś, a tutaj trzeba uważać. But czasami mi się tak zacznie kołysać (prawo-lewo, lewo-prawo itd), że podginam ręce i szykuję się powoli do gleby :-). Jeszcze nie zaliczyłem w nowym kapciu, ale myślę, że trudno nie będzie :D .
Jeżeli chodzi o szybkość rolki to muszę zdecydowanie oznajmić , że są "bardzo szybkie" i nie tracą prędkości tak szybko. Muszę jednocześnie podkreślić, że nie widziałem nigdy "bardzo szybkich " rolek i moja technika jazdy jest do bani, oczywiście widać to z daleka. Ale porównując te z tymi wcześniejszymi to muszę powiedzieć, że tamte to były niczym dyliżans . Maksymalna prędkość to chyba 10km/h, a tu osiągam w porywach do 24km/h.
Dziękuję Wam wszystkim za podpowiedzi, porady. I tak dla mnie jesteście profesjonalistami :D
Teraz mi pozostaje ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, bo hamowanie dla mnie przy 20km/h to koszmar. Zastanawiam się czy nie wykupić ubezpieczenia OC.
Jakby ktoś miał jakiś fajny link do jakieś stronki z nauką jazdy, bym był b.zadowolony.
Dzięki Panowie i Panie . Pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika
shiru
Czterokółkowiec
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 10:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: shiru » ndz sierpnia 09, 2009 1:19

Nie zostaje mi nic innego jak powodzenia życzyć. Jeżeli chodzi o naukę jazdy to chwycisz to prędzej czy później. A warto poświęcić tych chwil kilka i zaliczyć kilka wywrotek coby później przyjemnością jazdy się delektować. A z mojego punktu widzenia - subiektywnego oczywiście - jest czym się delektować...;)

Awatar użytkownika
shiru
Czterokółkowiec
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 10:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: shiru » sob sierpnia 15, 2009 4:54

dzisiaj jak co, to casto w godzinach wieczornych - znaczy się okolice dwudziestej....zapraszam all

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Szczecin-rolki

Post autor: Praga » sob sierpnia 15, 2009 5:27

Wczoraj jeździło się super. Po 3 dniach leniuchowania te 2,5h były naprawdę potrzebne. Dzisiaj bezapelacyjnie piszę się na "repetę". Będę po 20.

Awatar użytkownika
kimi
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwietnia 20, 2008 12:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin-rolki

Post autor: kimi » ndz sierpnia 16, 2009 11:09

My już możemy zameldować się po powrocie z wakacji i dołączyć do rolkowego grona...
Może juz niedługo po wakacjach spuszczą wodę w niecce arkońskiej i będziemy znów mieli fajną miejscówkę do slalomu??
Do zobaczenia!
L&B

Awatar użytkownika
shiru
Czterokółkowiec
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 10:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: shiru » ndz sierpnia 16, 2009 1:28

witam...miło was się znów czyta. Nie będę na łamach forum pytał jak było, jeno do rolkowania zaproszę...
Ja z Adamem dziś będziemy w okolicach 20 - jakbyście dali radę się ogarnąć i siłę i chęci znaleźli to zapraszam. A co do Arkonki to jest cynk, że z dniem 30 sierpnia obiekt jest zamykany i woda jest spuszczana. Tak więc być może we wrześniu będziemy jeździć na starych śmieciach.

pzdr

Awatar użytkownika
kimi
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwietnia 20, 2008 12:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin-rolki

Post autor: kimi » ndz sierpnia 16, 2009 5:15

No to do zobaczenia!
Pojawimy się też koło 20stej :-)

Awatar użytkownika
karola&łukasz
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: wt kwietnia 28, 2009 4:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: karola&łukasz » wt sierpnia 18, 2009 3:02

Kto dziś na role?

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Szczecin-rolki

Post autor: Praga » wt sierpnia 18, 2009 3:08

Miałem jechać dzisiaj na urlop ale jeszcze mi manele wyprane wysychają. Wieczór mam wolny. Pojawię się około 20:15

Awatar użytkownika
shiru
Czterokółkowiec
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 10:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: shiru » wt sierpnia 18, 2009 4:50

może też się pojawię, jeszcze nie wiem...jestem po nocce i nie wiem czy dam radę fizycznie tego dokonać. Jakbym nie dotarł to oznaczałoby, że poległem gdzieś w drodze i śpię smacznie...

Awatar użytkownika
shiru
Czterokółkowiec
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 10:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: shiru » ndz sierpnia 23, 2009 12:39

a czy dzisiaj ktoś będzie na casto?

Awatar użytkownika
mxc
Czterokółkowiec
Posty: 56
Rejestracja: czw lipca 30, 2009 8:06
Moje rolki: Twister 243
Jeżdżę od: 01 paź 2009
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: mxc » ndz sierpnia 23, 2009 8:47

Hallo . Dla zainteresowanych . W Szczecinie w Dyskobolu - Turzyn jest promocja na niektóre rolki. Ja żonie dziś kupiłem Sparki za 319,00zł , Sparki Pro kosztują chyba około 400zł jeżeli dobrze pamiętam . Mówię o damskich . Na męskie nie patrzyłem.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
karola&łukasz
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: wt kwietnia 28, 2009 4:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: karola&łukasz » pn sierpnia 24, 2009 7:36

My i L&B będziemy dziś na 100% Damian a o której tobie pasuje ?

Awatar użytkownika
karola&łukasz
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: wt kwietnia 28, 2009 4:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: karola&łukasz » pn sierpnia 24, 2009 7:38

mxc pisze:Hallo . Dla zainteresowanych . W Szczecinie w Dyskobolu - Turzyn jest promocja na niektóre rolki. Ja żonie dziś kupiłem Sparki za 319,00zł , Sparki Pro kosztują chyba około 400zł jeżeli dobrze pamiętam . Mówię o damskich . Na męskie nie patrzyłem.
Pozdrawiam
A jak idzie jazda ? i gdzie jeździcie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachodnio-pomorskie”