Szczecin-rolki

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Lika
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: sob września 12, 2009 12:15
Moje rolki: Rollerblade Twister '09
Jeżdżę od: 15 wrz 2009
Lokalizacja: Szczecin / Piła

Re: Szczecin-rolki

Post autor: Lika » pt marca 26, 2010 1:52

Hej. My z Oliwką dziś mamy zamiar jeździć od 15 na arakonce. Zapraszamy.
rock & rolki :D

Awatar użytkownika
kimi
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwietnia 20, 2008 12:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin-rolki

Post autor: kimi » pt marca 26, 2010 9:01

I jak udała się Arkonka? Nie pogonili was?

Awatar użytkownika
mxc
Czterokółkowiec
Posty: 56
Rejestracja: czw lipca 30, 2009 8:06
Moje rolki: Twister 243
Jeżdżę od: 01 paź 2009
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: mxc » pt marca 26, 2010 9:15

Halllo
Dziś byłem na Arkonce około 18-19 z córką. Przejechałem się w koło i muszę powiedzieć że trzeba wieczorem uważać na żaby :D , które chodzą po asfalcie. Jest ich dziesiątki.

Mam pytanko, czy ktoś wie jakie warto kupić rolki dla dziecka (dziewczynki) 5 lat, aby się chodź troszkę toczyły i były w miarę bezpieczne. te które ma to jakiś zakup marketowy i się męczy chodząc na nich :-) Równowagę utrzymuje, jeździ, przewraca się, ma problemy z hamowaniem. Nie mam pojęcia, czy jak jej kupię jakieś lepsze, szybsze, to czy nie będę się bał o jej życie.
Pewnie jak założy jakieś lepsze to mogą ją ponieść.
Ma ktoś doświadczenie w tej sprawie? Propozycje co do firmy, rozmiaru kół itd mile widziane. Rozmiar buta to 29.
Pozdrawiam.

Lika
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: sob września 12, 2009 12:15
Moje rolki: Rollerblade Twister '09
Jeżdżę od: 15 wrz 2009
Lokalizacja: Szczecin / Piła

Re: Szczecin-rolki

Post autor: Lika » pt marca 26, 2010 10:04

Nie, nikt się nie przyczepił :).
Dość niekomfortowe jest skakanie przez płot, ale generalnie miejscówka super (1 raz byłam).
Ktoś się wybiera jutro/pojutrze? O ile się nie rozpada...
rock & rolki :D

Lika
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: sob września 12, 2009 12:15
Moje rolki: Rollerblade Twister '09
Jeżdżę od: 15 wrz 2009
Lokalizacja: Szczecin / Piła

Re: Szczecin-rolki

Post autor: Lika » pt marca 26, 2010 10:06

a co do rolek dla dziecka, ja chętnie sprzedam swoje :P będzie miała zapas na kilka lat ;) moje to rozmiar 36.
rock & rolki :D

Awatar użytkownika
kimi
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwietnia 20, 2008 12:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin-rolki

Post autor: kimi » pt marca 26, 2010 10:15

Ja w ten weekend jeszcze kończę sezon łyżwiarski (na lodowisku w Schwedt), a potem to już będę się powoli przesiadać na rolki :-)
Do zobaczenia przy Casto, albo w innych miejsach!

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Szczecin-rolki

Post autor: Praga » pt marca 26, 2010 11:44

W sobotę może wybiorę się przed obiadem z córką na Arkonkę. Tak około 11-12. Zobaczę jak wygląda dostępność niecki w dni świąteczne. Córka ma Rocesy (Compy Junior pomarańczowe - od Zico) regulowane od (nie pamiętam) do rozmiaru 35. Mogę pożyczyć na testy lub wpadnij jutro na Arkonkę (jak nie będzie padać)

homar
Posty: 22
Rejestracja: pt października 23, 2009 2:36

Re: Szczecin-rolki

Post autor: homar » sob marca 27, 2010 11:58

Witajcie,

@Praga, widziałem foty z Waszej zabawy na Wałach, zgadzam się, że to jest dobra promocja - ludziska chodzą na spacery są zachęcani przykładem a na pewno dzieci mogą pociągnąć tatusia za rękaw, tatuś ja też mogę? .. Generalnie fajnie by było by rolki, deskorolki, inne zabawy jak rząglerka się pojawiały w mieście bo to oswaja ludzi i przestają się dziwić i zachęcają.. przecież lepiej robić takie rzeczy niż pić piwo cały czas czy oglądać telenowele. Szczególnie to ważne dla młodzieży.

W pt jeździłem po asfalcie w koło Arkonki. Prawa strona super czysta (fakt, było kilka żab) ale lewa trochę z pozostałościami po jesieni, liście gałązki etc. SPoro też biegaczy... gdyby nie naciągnięte ścięgna hmmm

Pozdrówka
Marcin

Awatar użytkownika
mxc
Czterokółkowiec
Posty: 56
Rejestracja: czw lipca 30, 2009 8:06
Moje rolki: Twister 243
Jeżdżę od: 01 paź 2009
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: mxc » sob marca 27, 2010 11:28

Dzięki za propozycję w sprawie rolek dla mojej córki, przemyślę wszystko dokładnie.
Pozdrawiam

homar
Posty: 22
Rejestracja: pt października 23, 2009 2:36

Re: Szczecin-rolki

Post autor: homar » ndz marca 28, 2010 11:50

Praga, dajcie znać kiedy planujecie następną akcję na Wałach. Może stworzymy listę mailową by się informować o inicjatywach? humbag@interia.pl

PS: widziałem mapę miejsc rolkowych w szczecinie... dobra robota!!!!

Awatar użytkownika
mxc
Czterokółkowiec
Posty: 56
Rejestracja: czw lipca 30, 2009 8:06
Moje rolki: Twister 243
Jeżdżę od: 01 paź 2009
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: mxc » ndz marca 28, 2010 5:22

Dziś byłem w Dyskobolu i przymierzałem rolki Rollerblade Fusion X3 2010, czy ktoś ma ten model i może coś powiedzieć na ich temat? Musze zmienić swoje rolki, które mam, ponieważ noga mi lata w bucie i narażam się na kontuzje, a po złamaniu za małolata dwóch nóg w okolicy kostek, to jestem narażony na wszelkie niekontrolowane zgięcia w stopie, zresztą dwa dni temu coś mi się już stało, troszkę boli, ale da się jeździć. Przyszłościowo myślę o rolkach które bardzo dobrze trzymają stopę i to dlatego mój wybór jak na razie pada na Rollerblade Fusion X3, ponieważ ma sztywnego buta.
A jeżeli chodzi o rozmiar to lepiej ......? No właśnie w bucie 42,5 dotykam czubków dużym palcem, niby but lepiej przylega, lecz troszkę denerwuje ten ucisk na palcu.Ciekaw jestem, czy się troszkę rozejdą, czy też nie. W 43 swobodnie palcami ruszam góra-dół i palcami nie dotykam czubka, lecz stopa wydaje się być dużo luźniejsza.
Jeśli ktoś ma doświadczenie w powyższej sprawie proszę o radę. Na droższe nie ma szans :-)
PS: w/w rolki nie posiadają klamry spinającej, są tylko rzepy. Co sądzicie na ten temat. Mi osobiście troszkę to przeszkadza.
Obecnie jeżdżę na kołach 90mm, a te mają 80mm. Szybko będzie można się przyzwyczaić do tej nagłej zmiany?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szczecin-rolki

Post autor: zico » ndz marca 28, 2010 5:28

Rozejść się na pewno rozejdą, ale nie wiem jak mocno uciskały.
Co do rzepów - są różne opinie na ten temat, wszystko jest zależne od kilku kwestii.
Jeśli u Ciebie te rolki z rzepami dobrze trzymały stopę - to ok.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Szczecin-rolki

Post autor: Praga » ndz marca 28, 2010 7:26

Jeździłem w X3 po sklepie i mało się nie zabiłem. Po Twisterach z bananem w X3 jeździ się jak na nartach. Uważam, że ten patent może się sprawdzić jedynie przy jeździe po prostej, miejskiej. Podobno Zico będzie miał do nich krótsze szyny. Wtedy z poprawioną zwrotnością mogą być ciekawe. Trochę boję się o te rzepy choć skorupa bardzo dobrze trzyma nogę. Rzepy są szerokie i mocne. Jestem chyba paranoikiem.

Jeśli chodzi o ten ucisk to powiem jak było w moim przypadku. Moje rolki miały właśnie luz jak kupowałem. Ładnie oplatały stopy i trzymały piętę. Wydaje mi się jednak, że gdybym kupił pół numeru mniejsze miałbym w slalomie większą kontrolę nad rolką. Po sezonie jazdy slalomu żeby czuć się pewnie, muszę dość mocno zaciskać paski na pięcie. pewnie przemęczę się jeszcze tak ze dwa sezony i wtedy kupię sobie jakieś rolki dedykowane do slalomu i jak będę kupował wybiorę model na styk/z małym uciskiem.

Tymczasem uważam, że w Twoim przypadku X3 będą w sam raz. Można powiedzieć idealnie wpisują się w Twoje potrzeby i mają dobrą cenę.

Awatar użytkownika
kimi
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwietnia 20, 2008 12:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin-rolki

Post autor: kimi » ndz marca 28, 2010 8:05

homar pisze:Praga, dajcie znać kiedy planujecie następną akcję na Wałach. Może stworzymy listę mailową by się informować o inicjatywach? humbag@interia.pl
Co prawda pytanie nie do mnie skierowane, ale najczęściej o planach wspólnej jazdy informowaliśmy się za pośrednictwem tego forum, i stąd nasz wątek ma już 40 stron :-)...
... a wydawać by się mogło, że w Sz-nie tak mało osób na rolkach śmiga...

Awatar użytkownika
mxc
Czterokółkowiec
Posty: 56
Rejestracja: czw lipca 30, 2009 8:06
Moje rolki: Twister 243
Jeżdżę od: 01 paź 2009
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: mxc » ndz marca 28, 2010 9:03

No i dziś wybrałem się z dzieckiem na rolkach na Arkonkę i co ?!
Z powodu tego pieprz.... znaku musieliśmy chodzić na rolkach :lol: Na początku było ciężko, ale jak się ma kiepskie rolki to się mało kręcą i szybko można się nauczyć. Polecam i pozdrawiam pomysłodawcę tego znaku-przepisu.
Ale miało się chęć pojeździć, ale ...... :wink:
Pozdrawiam
PS. Dzięki Praga i Zico

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachodnio-pomorskie”