Szczecin-rolki

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
kimi
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwietnia 20, 2008 12:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin-rolki

Post autor: kimi » pn maja 24, 2010 10:12

Wycieczka rolkowa bardzo udana, spróbuję wrzucić na forum jakieś fotki.
Od Gartz jechaliśmy w stronę Schwedt - ok. 7 km, do rozjazdu w miejscowości Friedrichsthal. Dalej droga prowadziła w lewo przez lasek. Była ładna asfaltowa, ale w lesie niestety mokra, rolki się ślizgały, więc zawróciliśmy do Gartz.
Razem w obie strony przejechaliśmy ok. 15 km, w sam raz na pierwszy dla mnie wypad na rolkach w tym roku :-)
Asfalt na tej trasie bardzo dobry, miejscami idelanie gładki, a miejscami nieco bardziej ziarnisty, ale generalnie trasę oceniam na 5!
Nie wiem jeszcze, jak daleko prowadzi ta trasa, ale widać, że do samego Schwedt nie da rady zajechać (skoro od "Twojej" strony trasa się urywa).
Ile km mniej więcej udaje Ci się przejechać, sprawdzałaś na jakiejś mapce?
W razie czego można jeździć zamiennie, raz od strony Gartz, raz od Schwedt, tak żeby trasa się nie znudziła :-)
Może kiedyś uda się umówić na wspólne rolkowanie :-)

Agatha
Posty: 7
Rejestracja: pt stycznia 01, 2010 11:36
Moje rolki: X5
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Szczecin-rolki

Post autor: Agatha » czw maja 27, 2010 10:46

W Schwedt w stronę Gartz jest ok 4 km asfaldu a później już do końca trasy jest ścieżka zrobiona z dwóch rzędów niewilkich kwadratowych płytek, wcześniej natomiast (jadąc jeszcze po asfalcie) można skręcic w lewo przejechać przez most i wrócić trasą zrobioną z kostki i tak w kółko ;) Chętnie przejadę sie od strony Gartz jak tylko pogoda sie wyklaruje.

mzwierzy
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 26, 2010 7:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Szczecin-rolki

Post autor: mzwierzy » czw maja 27, 2010 1:11

Witam wszystkich !!!

Rolkuję rekreacyjnie od miesiąca i naturalnie poszukuję w okolicach Szczecina ciekawych tras nadających się na rolki. Ponieważ w poprzednich latach dobrze poznałem na rowerze niemieckie trasy rowerowe na całej wyspie Uznam mogę śmiało polecić tamte okolice na całodniowe wypady rolkowe. Dobrze jednak wcześniej zrobić objazd rowerem i poznaczyć sobie na mapie odcinki o nawierzchni asfaltowej, betonowej lub gładkiej kostki bo bywają też szlaki po utwardzonej ziemi.
W tym roku postanowiłem poszukać czegoś bliżej Szczecina na rolki ale też po niemieckiej stronie więc wybór padł na okolice Schwedt. W ubiegłym tygodniu rolkowałem tam dwa razy z moją rodzinką (piątek rekonesans i niedziela – cała trasa) więc mogę śmiało polecić odcinek Gartz – Schwedt. Trasa w jedną stronę ma 20km ale jest sporo dogodnych miejsc do odpoczynku i robienia zdjęć. Ważne natomiast, że CAŁA TRASA jest asfaltowa i w pełni przejezdna dla rolek tylko należy jechać po odpowiedniej stronie kanału. Dla ułatwienia nowym turystom rolkowym opiszę całą trasę zaczynając od strony Gartz:
Dogodny dojazd od Szczecina samochodem najlepiej przez Rosówko (przez Gryfino nie polecam). W Gartz najlepiej zaparkować na końcu ulicy Gartenstrasse przy samej Odrze - tam zaczynamy rolkowanie. Trasa przez około 6 km biegnie po wale przeciwpowodziowym do miejscowości Friedrichsthal (asfalt dobrej jakości, czysty około 2 m szeroki, płasko). Przez miejscowość jedziemy około 300m drogą ogólnie dostępną asfaltową i skręcamy na ścieżkę rowerową w lewo do lasu. Przez las (niecałe 3km) biegnie trasa asfaltowa ok. 2m szerokości, jest sporo podjazdów i zjazdów. Trzeba uważać na zdarzające się szyszki i śliskie połacie igieł – ale ogólnie jest bardzo dobrze jeśli nie jest mokro po deszczu. Na końcu jest skręt w lewo i trasa asfaltowa niezbyt szeroka ok. 1m biegnie do mostu Teeroffenbrucke wzdłuż drogi brukowanej ogólnie dostępnej (ale to tylko 300m). Od mostu jest już super szeroka (chyba z 5 metrów) trasa asfaltowa dla rowerów o bardzo dobrej nawierzchni i czysta. Za mostem skręcamy w prawo i jedziemy wzdłuż lewego brzegu kanału przez około 3 km do kolejnego mostu na wysokości miejscowości Gatow. Jedziemy dalej prosto (nie skręcamy w prawo przez most do Gatow !) trasą asfaltową po wale przeciwpowodziowym w kierunku Schwedt mając cały czas kanał po prawej stronie (droga płaska, czysta, ok. 2m szer.). Do kolejnego manewru jedziemy około 4,5 km mijając po prawej stronie papiernię na przedmieściach Schwedt (po drugiej stronie kanału). Gdy dojedziemy w okolice kolejnego mostu betonowego (będzie po prawej przed nami) najlepiej stanąć i się dobrze rozejrzeć !!! Nie skręcamy w prawo na most betonowy lecz kierujemy się w przeciwnym kierunku (w lewo) objeżdżając zabudowania trafimy na inny most Querfahrtbrucke (drewniany, w kształcie łuku). Jedziemy przez ten drewniany most podziwiając z góry śluzę na kanale. Podjazdy do mostu są zrobione z kostki a sam most drewniany ale śmiało można przejechać. Za mostem ostry skręt w prawo i jedziemy po wale (szeroki, czysty płaski asfalt ok. 2m szer.) wzdłuż kanału przez ok. 3km do głównego mostu wjazdowego (Stadtbrucke) do Schwedt od strony Krajnika Dolnego. Kto chce może jechać dalej prosto na południe lub przez most do centrum Schwedt. My wracaliśmy tą samą drogą do Gartz i zajęło nam to niecałe 2 godziny z uwagi na przerwy regeneracyjne. W tamtą stronę czasu nie mierzyłem bo było więcej przystanków. Dodam tylko że w niedzielę byliśmy 6 osobową ekipą z czego 3 osoby były na rowerach co stanowi dodatkową atrakcję dla tych jadących na rolkach – zwłaszcza młodszych :D

Pozdrawiam wszystkich rolkujących i do zobaczenia na trasie !

Awatar użytkownika
shiru
Czterokółkowiec
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 10:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: shiru » śr czerwca 02, 2010 4:18

czy ma ktoś znajomego w pogodynce i wie cos na temat naszej aury. Jeszcze jeden taki chmurny i deszczowy tydzień, a zwariuję...

Rolfan
Ścigant 4x110mm
Posty: 362
Rejestracja: pt lipca 07, 2006 4:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: ze Szczecina

Re: Szczecin-rolki

Post autor: Rolfan » śr czerwca 02, 2010 7:26

Ja mam i mogę Cię zapewnić, że jutro będzie ładnie a dzisiaj wieczorem też sie da pojeżdzić :D
Pozdrowienia

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Szczecin-rolki

Post autor: Praga » śr czerwca 02, 2010 8:03

Wczoraj rolkowałem pod domem po 4-dniowej przerwie. Ależ byłem wyposzczony :) Dzisiaj też rolkuję. Poza tym zdaje się, że na wieczór wychodzi słońce :)

Awatar użytkownika
kimi
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwietnia 20, 2008 12:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin-rolki

Post autor: kimi » czw czerwca 03, 2010 9:54

Ktoś chce dołączyć do nas i wybrać się na trasę Gartz-Schwetd?
Ruszamy gdzieś koło 12-13.
Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć, to zapraszam, możemy umówić się na wspólny wypad.

Agatha
Posty: 7
Rejestracja: pt stycznia 01, 2010 11:36
Moje rolki: X5
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Szczecin-rolki

Post autor: Agatha » czw czerwca 03, 2010 9:11

Kimi trasa od strony Schwedt jest zamknięta z powodu powodzi, daj znać co się dzieje od strony Gartz.

Awatar użytkownika
kimi
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwietnia 20, 2008 12:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin-rolki

Post autor: kimi » pt czerwca 04, 2010 5:39

Od strony Gartz tak samo :-( Trzeba będzie zaczekać na niższe wody...

homar
Posty: 22
Rejestracja: pt października 23, 2009 2:36

Re: Szczecin-rolki

Post autor: homar » sob czerwca 05, 2010 10:58

super dokładny ktoś podał opis trasy Gartz-Schwedt.... fajnie można ją prześledzić na mapie google z opcją satelity lub earth... na rolkach zawsze kończyłem po 6 km od strony Gartz przy wjeździe do tej pierwszej miejscowości przy takiej małej przystani... teraz mi się przypomniało, że dokłądnie trasę opisaną zrobiłem kiedyś rowerem... wpadłem nawet po czekoladkę z okienkiem w Schwedt ;-)

czekamy na zejście wody, fala już za Gryfinem
z chęcią dołączę do jednej z wycieczek więc piszcie o swoich planach

Marcin

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Szczecin-rolki

Post autor: Praga » sob czerwca 05, 2010 8:54

W moich planach zaczyna krystalizować się niedzielne śmiganie nocą po mieście. Proponuję o 21:30-22:00 spotkać się na Jasnych Błoniach pod 3 orłami. Stamtąd można już pomknąć na Wały lub gdziekolwiek gdzie rolki poniosą (np na Arkonkę gdzie można urządzić nocne zawody pływackie ;) ) Ktoś chętny?

Dodam jeszcze, że w poniedziałek już nie będzie takiej pogody :). Tempo przejazdu oczywiście dostosujemy do najwolniejszych uczestników :)

mzwierzy
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 26, 2010 7:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Szczecin-rolki

Post autor: mzwierzy » sob czerwca 05, 2010 11:33

Czy ktoś się orientuje czy NIemcy odworzyli już trasy na wałach w okolicach Gartz / Schwedt ? Nie mogłem rano znaleźć takiej informacji więc dziś nie ryzykowałem i rolkowałem na Uznam na trasie Ahlbeck - Kolpinsee - Ahlbeck. Warunki oczywiście wspaniałe choć trochę daleko plus kolejki na prom.
Pozdrawiam !

homar
Posty: 22
Rejestracja: pt października 23, 2009 2:36

Re: Szczecin-rolki

Post autor: homar » ndz czerwca 06, 2010 12:11

Praga,
Stawiam się w niedzielę na nocne szaleństwo... tajemnicą jest dla mnie jak się dostać z jasnych błoni na wały ale zdaję się na Ciebie!

Nara

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Szczecin-rolki

Post autor: Praga » ndz czerwca 06, 2010 12:24

homar pisze:Praga,
Stawiam się w niedzielę na nocne szaleństwo... tajemnicą jest dla mnie jak się dostać z jasnych błoni na wały ale zdaję się na Ciebie!
Nara
No to mam już jednego ochotnika. Co do drogi Błonia - Wały - Błonia będziemy mocno improwizować choć z grubsza trasę mam obcykaną. Proponuję obwiesić się odblaskami bo pojeździmy trochę po asphalcie :) Ja mam odblaskowe rolki i taką opaskę na rękę z iluminacją :D Pomalowałbym sobie też jakąś fosforyzującą farbą czachy na ochraniaczach na łokcie ale chyba nie zdążę do jutra...
Tak dla uspokojenia dodam, że do tej pory jeździłem po mieście po takich nawierzchniach, że plomby wypadają (w każdym razie łożyska już trzeszczą). W dodatku w niezłych ciemnościach. I to na kółeczkach ustawionych w banan. Także proponowana trasa będzie kaszką z mlekiem :)

Awatar użytkownika
karola&łukasz
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: wt kwietnia 28, 2009 4:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin-rolki

Post autor: karola&łukasz » ndz czerwca 06, 2010 8:41

Ja też się pisze :D a zostawiamy na Błoniach auta i wracamy? czy nie brać samochodu ?[



quote="Praga"]
homar pisze:Praga,
Stawiam się w niedzielę na nocne szaleństwo... tajemnicą jest dla mnie jak się dostać z jasnych błoni na wały ale zdaję się na Ciebie!
Nara
No to mam już jednego ochotnika. Co do drogi Błonia - Wały - Błonia będziemy mocno improwizować choć z grubsza trasę mam obcykaną. Proponuję obwiesić się odblaskami bo pojeździmy trochę po asphalcie :) Ja mam odblaskowe rolki i taką opaskę na rękę z iluminacją :D Pomalowałbym sobie też jakąś fosforyzującą farbą czachy na ochraniaczach na łokcie ale chyba nie zdążę do jutra...
Tak dla uspokojenia dodam, że do tej pory jeździłem po mieście po takich nawierzchniach, że plomby wypadają (w każdym razie łożyska już trzeszczą). W dodatku w niezłych ciemnościach. I to na kółeczkach ustawionych w banan. Także proponowana trasa będzie kaszką z mlekiem :)[/quote]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachodnio-pomorskie”