TRÓJMIASTO

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
maagda

TRÓJMIASTO

Post autor: maagda » ndz lipca 31, 2005 1:42

Czy są tu jacyś trójmiastowicze? Widziałam fotki z zeszłorocznego eventu, jestem bardzo ciekawa, czy coś się dzieje w tym roku?
Jestem ludność napływowa i mimo, że mieszkam tu 5 lat nie znam wszystkich miejsc rolkarzy, fajnie byłoby się wymienić informacjami, może spotkać, może zorganizować coś na większą skalę..?

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » ndz lipca 31, 2005 2:15

Witaj,
W tym roku, 15 sierpnia, jest XI maraton solidarnosci a w nim m.in. startuja rolkarze.
Napewno bedzie liczna ekipa z Poznania. No i moze miejscowych tez bedzie wiecej w tym roku, bo w zeszlym roku to zdominowalismy te zawody :)
Zapraszamy do jazdy lub kibicowania na trasie maratonu.


Wiecej informacji mozna uzyskac pod adresem http://www.maratongdansk.home.pl/

PS.swoja droga jest juz 24 rolkarzy (a jeszcze z tego co widze kilku z Poznania jest nie zapisanych - Magda, Lidka(?), Prezes, ja) - wiec impreza sie rozwija :)
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » pn sierpnia 01, 2005 5:05

Ja też jadę i być może nie będę łamał żeber na 3-cim km.

Awatar użytkownika
dzosef
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob sierpnia 13, 2005 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Post autor: dzosef » sob sierpnia 13, 2005 10:35

Hej Magda! Tak są tu również rolkarze z 3miasta. Jeszcze nas jest mało ale mam nadzieję, że to sie niedługo zmieni. W zeszłym roku w Maratonie Solidarności startowało nas bardzo mało - chyba ze 24 z czego aż 11 osób z Pozania, w tym roku jest już zdecydowanie lepiej, co cieszy. Ja namawiam każdego znajomego rolkarza do staru, przejechac maraton na rolkach - nie jest to takie starszne jak brzmi - sztuką jest tutaj osiągnąc dobry czas! Niestety miejsc w Trójmiescie mamy mało, a nawet baaardzo mało do przyjemnego, szybkieg i bezpiecznego jeżdzenia! Długo szukałem i jeździłem autkiem w poszukiwaniu, w tej chwili najlepszą opcją (tak mi sie przynajmniej wydaje) jest oksywska ścieżka rowerowa, 2,5 km płaskiego, bardzo przyzwoitego asfaltu. Tam tez ciśniemy z bratem ile wlezie. To będzie mój 3 maraton po trójmieście i poznaniu i mam nadzieję znacznie poprawic życióweczkę :)
Oby w poniedziałek nie padało... a nawet gdyby to jak to ktoś napisał: show must go on :evil:
Pozdr dla rolutowników z 3miasta!

Awatar użytkownika
młodziak
Starszy Statystyk
Posty: 92
Rejestracja: śr kwietnia 06, 2005 5:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: młodziak » pn sierpnia 15, 2005 6:34

Świetnie! To robi się nas więcej!

Jakiś czas temu spotkałem na ścieżce nadmorskiej kolesia na piątkach. Zagadałem, wziąłem numer, ale dotąd nie zadzwoniłem. Podbno jest grupa kilku chłopaków, którzy to trenują. Chyba trzeba by się jakos umówić :)
Dzosef, Maagda, co Wy na to?

Dzosef - jak poszło?
SpeedSkating as a part of Adventure Racing

Awatar użytkownika
dzosef
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob sierpnia 13, 2005 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Post autor: dzosef » czw sierpnia 18, 2005 10:49

Rolkarze w 3mieście na scieżce oksywskiej pojawiają się jak grzyby po deszczu! dzisiaj na 2,5 kilometrowym odcinku naliczyłem 15 rolutowników naraz, tak więc nie jest źle.
Młodziak, dzięki poszło super, zgodnie z planem. To kiedy ustawiamy się na trening??

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » czw sierpnia 18, 2005 11:06

Po maratonie trochę pojeździłem po ścieżkach rowerowych w Gdańsku i Was tam jest naprawdę duuuuużo. Macie trochę fajnych miejsc do pojeżdżenia. We Wrocławiu jest z tym znacznie gorzej. Jeździliśmy taką trasę: przez całą Hellera dojeżdżaliśmy do plaży, potem w lewo; kawałek jeszcze trzebabyło dojechać po kostce. Dalej była już fajna nawierzchnia, to jechaliśmy pod sam Sopot, potem zwrot o 180 st., i powrót. Za końcem tego fajnego odcinka skręcało się w prawo i jechaliśmy aż do końca ścieżki, i tam drugi zakręt 180 stopni i znów na Sopot. Bardzo fajna trasa.

Awatar użytkownika
młodziak
Starszy Statystyk
Posty: 92
Rejestracja: śr kwietnia 06, 2005 5:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: młodziak » czw sierpnia 18, 2005 11:10

Peter, jak dobrze pamiętam to kostak leży na całej ścieżce nadmorskiej (od Brzeźna aż do Sopotu). Jechałeś nad morzem?

A ścieżka przy Hallera faktycznie ma nawierzchnię pierwsza klasa. Niestety ze względu na liczne skrzyżowania nie pozwala przycisnąć ;)
SpeedSkating as a part of Adventure Racing

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » pt sierpnia 19, 2005 8:30

mlodziak:ja jechalem z Peterem. Wiec od wjazdu droga Hallera na sciezke nadmorska jadac w lewo przez jakis 1km jest taka kosteczka... ale nie jest taka zla. Potem sie wjezdza na kawalek zwyklego asfaltu (200m) a nastepnie jest oddzielny pas dla drogi rowerowej i oddzielny pas dla przechodniow. Ten pas dla drogi rowerowej ma takie prostokatne kafle... 20x5cm okolo, ale sa bardzo rowno i ladnie ulozone - jedzie sie praktycznie jak po dobrym asfalcie.
Ja tam zrobilem kilkanascie rundek (jak jedziesz w strone tej dobrej drogi, to pod koniec kostki jakies 50m od poczatku asfaltu jest droga w lewo - tez swietna nawierzchnia - tam jezdzilem az do stacji orlenu - koniec sciezki - potem w dol sciezka, dojazd do morza, zakret w lewo i do samego sopotu pomykasz... jazda w dwie strony dobrym tempem to 10min. Mozna sie przyzwoicie rozpedzic)

Jezdzi tam calkiem sporo ludzi. Nawet kilka osob namawialem na start w przyszlorocznym maratonie :) Mam nadzieje, ze osoby z trojmiasta wyciagna za rok wieksza rzesze rolkarzy i przekroczymy 100 osob startujacych na rolkach.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
młodziak
Starszy Statystyk
Posty: 92
Rejestracja: śr kwietnia 06, 2005 5:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: młodziak » pt sierpnia 19, 2005 11:15

Spróbujemy z Dzosefem o to zadbać ;)

Pozdrawiam!
SpeedSkating as a part of Adventure Racing

Awatar użytkownika
młodziak
Starszy Statystyk
Posty: 92
Rejestracja: śr kwietnia 06, 2005 5:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: młodziak » ndz sierpnia 21, 2005 9:32

Dziś odbyło się pierwsze spotkanie tworzącej się Trójmiejskiej Grupy Rolkarzy w składzie Dzosef i niżej podpisany. Spotkaliśmy się w Sopocie i podjechalismy za Wejherowo na świetną drogę w lesie. Zrobiliśmy 24km w około godzinę zmieniając się na prowadzeniu. Świetnie się jechało. Osiągaliśmy prędkości nawet pod 40km/h. Jazdę ciągłą zakończylismy kilkoma ćwiczeniami Dzosefa na technikę oraz prezentacją moich (ktorych nauczyłem sie od pana Ryszarda Białkowskiego). Wspólnie zdecydowaliśmy, że popracujemy nad techniką i rozwiniemy grupę ponad wielkość tej poznańskiej ;)
Pod koniec podjechalismy na stadion GOSIRu w Gdyni, o którym opowiadał kiedyś Zico. Choć Dzosefa jak narazie to nie kręci; stadion na rolki bardzo się nadaje.

Następny nasz wspólny trening odbędzie się w przyszłą niedzielę (godzina jeszcze nieznana). Mają być Dzosef, jego brat i ja. Zapraszamy wszystkich chętnych. Umówić się można z nami przez PW lub mail.

Zgodnie z ostatnimi wydarzeniami i panującymi trędami chciałem podkreślić, że trenujemy tylko w kaskach!
SpeedSkating as a part of Adventure Racing

chojnac
Posty: 6
Rejestracja: pn sierpnia 08, 2005 11:02
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: warszawa

Post autor: chojnac » pn sierpnia 22, 2005 9:08

młodziak pisze: Zgodnie z ostatnimi wydarzeniami i panującymi trędami chciałem podkreślić, że trenujemy tylko w kaskach!
co sie stało, ktoś miał jakis wypadek?

Pozdrawiam
Chojnac

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » pn sierpnia 22, 2005 9:29

We wrocławskim "skate-parku" zginął chłopak podczas nieudanego skoku na rowerze. NIE MIAŁ KASKU.

Awatar użytkownika
młodziak
Starszy Statystyk
Posty: 92
Rejestracja: śr kwietnia 06, 2005 5:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: młodziak » ndz sierpnia 28, 2005 10:05

Dziś odbył się drugi trening! Przybyli Cobra i niżej podpisany. Dzosef opowiedz, czemu Ciebie nie było ;) Poćwiczylismy około 45 minut technikę jazdy a potem każdy przejechał ile dał rady. Trenowaliśmy znów na świetnej ścieżce wejherowskiej. Zapraszamy do nas ludzi na każdym poziomie zaawansowania!

Cobra jeździł bez kasku :evil: Ale obiecał że zaraz po wypłacie sobie kupi ;)
SpeedSkating as a part of Adventure Racing

cobra
Posty: 11
Rejestracja: wt sierpnia 23, 2005 1:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: 3city

Post autor: cobra » pn sierpnia 29, 2005 8:55

młodziak pisze: Cobra jeździł bez kasku :evil: Ale obiecał że zaraz po wypłacie sobie kupi ;)
Za to jeździł w we wszystkich innych ochraniaczach i sie przekonał, jak ładnie się to plastikowe w ochraniaczach na dłonie rysuje o osfalt. I sobie wyobraził co by było gdyby tego plastikowego tam nie było i jak by wyglądały dłonie ;)
Wypłata juz blisko - kask będzie pierwszym zakupem.
młodziak pisze:Trenowaliśmy znów na świetnej ścieżce wejherowskiej.
To jest naprawdę najlepszy kawałek asfaltu na jakim zdażyło mi się jeździć - naprawdę warto sie tam wybrać.
Pozdrawiam,
Cobra

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomorskie”