[Gdańsk] Ścieżki rowerowe

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
Mad
Posty: 32
Rejestracja: pn września 01, 2008 1:30
Moje rolki: RB Crossfire
Jeżdżę od: 01 wrz 2008
Lokalizacja: Gdańsk

[Gdańsk] Ścieżki rowerowe

Post autor: Mad » wt września 23, 2008 9:17

Mam pytanie o ścieżki w Gdańsku. Jeżdżę od niedawna i głównie nad morzem (Brzeźno - Jelitkowo). Sprawdzałem też ścieżkę z Brzeźna do Galerii Bałtyckiej. Hallera do Opery Bałtyckiej, a później Aleją. Ścieżka w dobrym stanie, więc całkiem dobrze się jechało. Gorzej tylko na Alei, dużo ludzi, liczne przejścia przez jezdnię i te kratki blisko drzew są niezbyt przyjemne dla rolkarza. Na mapie http://www.trojmiasto.pl/mapa/ widzę, że jest jakaś ścieżka na ul. Kościuszki. Jest ona asfaltowa :?: Jeśli tak, to jest to fajny skrót.
Poza tym mam pytanie o ścieżki na ulicach - Chłopska - Rzeczypospolitej - Legionów - Wyspiańskiego, oraz Pomorska. Da radę rolkami :?: Jaka nawierzchnia :?: Takich rzeczy to na mapie nie da rady sprawdzić :lol:

Pozdro :)

Taka ciekawostka:
http://www.gdapolis.pl/sciezki-rowerowe ... erowe.html
Drugi sezon na rolkach, Cell 4 x 80mm -> Crossfire 4x 90mm, kilka plusów i kilka minusów ;p

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: [Gdańsk] Ścieżki rowerowe

Post autor: bj43 » wt września 23, 2008 10:22

Mad pisze: Jeżdżę od niedawna i głównie nad morzem (Brzeźno - Jelitkowo).
Jeździłem tam w sierpniu br. Wspaniały, kolorowy asfalt, bardzo równy i dobrze trzymający kółka, nawet garby spowalniające mi się spodobały. Idealne miejsce dla rolkarzy.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mad
Posty: 32
Rejestracja: pn września 01, 2008 1:30
Moje rolki: RB Crossfire
Jeżdżę od: 01 wrz 2008
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Ścieżki rowerowe

Post autor: Mad » wt września 23, 2008 11:47

Dla nie zorientowanych :)

ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek

Co do garbów to za pierwszym razem są fajne, ale z czasem już tak nie jest. Ogólnie, świetna miejscówka :P
Drugi sezon na rolkach, Cell 4 x 80mm -> Crossfire 4x 90mm, kilka plusów i kilka minusów ;p

gummo
Posty: 1
Rejestracja: czw kwietnia 17, 2008 11:13

Re: [Gdańsk] Ścieżki rowerowe

Post autor: gummo » wt października 14, 2008 11:39

Mad pisze: Poza tym mam pytanie o ścieżki na ulicach - Chłopska - Rzeczypospolitej - Legionów - Wyspiańskiego, oraz Pomorska. Da radę rolkami :?: Jaka nawierzchnia :?: Takich rzeczy to na mapie nie da rady sprawdzić :lol:l
Hej,

Wiec tak, sciezka rowerowa wzdluz ulicy Chlopskiej jest asfaltowa, ale asfalt ten nie nadaje sie na rolki, nie jest gladki, duzo w nim kamyczkow (na rower spoko, ale na rolkach IMHO bedziesz sie meczyc).
Na Rzeczypospolitej czarny asfalt.
Na Legionow jest czarwony asfalt na sciezce rowerowej
Wyspianskiego to chyba jazda wylacznie plytami chodnikowymi, ale glowy nie dam.
Pomorska zrobili niedawno sciezke rowerowa, ale wylozona kostka brukowa.

Lady_Ramkin
Posty: 3
Rejestracja: sob marca 27, 2010 9:40
Jeżdżę od: 17 mar 2009

Re: [Gdańsk] Ścieżki rowerowe

Post autor: Lady_Ramkin » ndz marca 28, 2010 12:01

ul.Marynarki Polskiej - jaka przydatność ścieżki rowerowej dla rolkarzy?

ZPZG
Posty: 4
Rejestracja: pt czerwca 11, 2010 1:21

Re: [Gdańsk] Ścieżki rowerowe

Post autor: ZPZG » śr maja 11, 2011 1:04

co ciekawe jazda na rolkach po ścieżce rowerowej to wykroczenie oO
http://www.mmtrojmiasto.pl/366472/2011/ ... gory=sport

MalholM
Posty: 11
Rejestracja: czw marca 15, 2012 3:46
Moje rolki: Rollerblade Astro 6
Jeżdżę od: 02 paź 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Ścieżki rowerowe

Post autor: MalholM » pt marca 23, 2012 11:20

Odświeżając trochę wątek bo oprócz rozpoczęcia sezonu w Pruszczu to z tego roku nie ma żadnych wpisów chciałbym się dowiedzieć ile osób korzystających z forum można spotkać na nadmorskich ścieżkach sopot-jelitkowo-brzeźno i jak by ktoś chciał to pojeździć wspólnie np jutro w okolicach południa. W terenie jest na prawdę wiele osób a na forum mało się kto udziela. Chyba że jest to spowodowane stażem znajomości i po prostu już się tu nikt nie umawia na wspólne jazdy a wyłącznie przez telefon i takie tam :) .

mafaldinha
Posty: 8
Rejestracja: śr czerwca 15, 2011 10:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: [Gdańsk] Ścieżki rowerowe

Post autor: mafaldinha » wt kwietnia 24, 2012 7:01

Podbijam :)
Też jestem zainteresowana wspólnym pojeżdżeniem albo potrenowaniem gdzieś w jakimś dogodnym miejscu. Jestem raczej początkująca. Poza tym, mam wrażenie, że sporo osób po prostu jeździ indywidualnie.

imbra
Posty: 11
Rejestracja: sob czerwca 09, 2007 12:20
Moje rolki: Activa 90/PS Harcore Evo
Jeżdżę od: 15 maja 2007
Lokalizacja: Toruń, Gdańsk

Re: [Gdańsk] Ścieżki rowerowe

Post autor: imbra » ndz czerwca 03, 2012 2:31

Jeżdżę od czasu do czasu po nadmorskiej ścieżce, od Brzeźna do Parku Jelitkowskiego i z powrotem, dodatkowo w samym Parku jest miejsce do potrenowana swoich umiejętności koło rolkarzy trenujących na kubeczkach - polecam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomorskie”