Gdynia - gdzie polecacie pojeździc ?

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
gawcia
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwietnia 25, 2010 12:55
Moje rolki: Rollerblade Spark 84 LX W
Jeżdżę od: 24 kwie 2010
Lokalizacja: Gdynia

Gdynia - gdzie polecacie pojeździc ?

Post autor: gawcia » ndz kwietnia 25, 2010 1:14

Witam,

dawno, dawno temu za czasów dziecięcej głupoty bardzo dobrze sobie radziłam z rolkami i mogłam się nimi wybrac niemal wszędzie...
ostatnio bardzo zatęskniłam za tą formą spędzania czasu - rolki nabyłam więc czas ruszyc w teren.

na pierwszy wypad wybrałam się na bulwar nadmorski w Gdyni ... niestety to był zły pomysł:
1. okazało się że moje ciało już nie czuje się tak doskonale na kółkach i pojawiły się spore trudności z równowagą,
2. wszystkiemu przygląda się oczywiście w tym miejscu dziki tłum spacerowiczów,
3. w połowie trasy nawierzchnia baaardzo się pogarsza i byłam zmuszona zawracac

Proszę poradźcie mi gdzie powinnam się wybrac aby w spokoju nadrobic zaległości - przyzwyczaic się do nowych rolek ?

z braku czasu rozglądam się za terenami w Gdyni - wiem że wszyscy polecają ścieżkę w okolicy oksywia/babich dołów, ale czy nie ma tam już przypadkiem tłoku ?
a co z parkingami ? korzystacie z któryś ? ostatnio wybudowali nowy budynek i parking w okolicach terminalu kontenerowego (taki z pomarańczowymi szybami) - testował już ktoś tą okolicę ? w weekend raczej nie powinno byc tam wielu aut...

z dłuższych wypraw to czytałam że co niektórzy korzystają z jakiejś leśnej ścieżki za Wejherowem - jak do niej trafic ?

i ostatnie pytanie - czy w Gdyni zbiera się jeszcze jakaś grupa do wspólnych jazd/nauki ? słyszałam że tak i że info znajdę na http://www.twister-rolki.pl .... jednak w obecnej chwili nic tam nie mogę przeczytac bo strona została zaatakowana przez jakiegoś egzotycznego hackera :-/

z góry dziękuje za porady

pozdrawiam !

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gdynia - gdzie polecacie pojeździc ?

Post autor: zico » ndz kwietnia 25, 2010 4:15

Trzymaj rękę na pulsie w tym temacie - na pewno odezwie się ekipa z Trójmiasta!
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Domino
Posty: 14
Rejestracja: pt stycznia 04, 2008 1:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdynia - gdzie polecacie pojeździc ?

Post autor: Domino » ndz kwietnia 25, 2010 7:42

Witam
Pod tym adresem powinna strona działać:
http://www.twister-rolki.pl/showpage.php :D
do polecenia jest tor tylko dla rolkarzy w Sopocie
Alejki na Przymorzu
więcej na naszym Forum
http://twister-rolki.pl/forum/
Pozdrawiam
Domino
Prawdziwa siła techniki się nie boi

sku
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 03, 2010 5:27
Jeżdżę od: 01 cze 2009

Re: Gdynia - gdzie polecacie pojeździc ?

Post autor: sku » pn maja 03, 2010 5:50

W Gdyni Śródmieście, oprócz bulwaru nadmorskiego który rzeczywiście od połowy staje się nierówny, możesz pojeździć na parkingu Reala albo parkingu Gemini. Przy Realu zwykle połowa parkingu jest pusta. Ochroniarze widzieli mnie wielokrotnie i nikt się nie czepiał, więc od tej strony spoko. Parking jest wyłożony kostką bez ściętych krawędzi i jeździ się dobrze. Jest lekki spad.
Przy Gemini bylem raz. Jest normalny asfalt, jeździ się dobrze. Jeszcze się z tym miejscem nie oswoiłem.
Z dalszych miejscówek to ulica Zielona (jeździłem tylko rowerem), trasa rolkowa w Sopocie Kamienny Potok i trasa nad morzem Brzeźno - Jelitkowo.
Też chętnie przyłączyłbym się do jakiejś grupy rolkarzy.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Gdynia - gdzie polecacie pojeździc ?

Post autor: jar-as » pn maja 03, 2010 6:49

Strona wróciła do normy .Miejsc jest sporo do jazdy , natomiast do nauki już gorzej . Faktycznie skorzystaj ze strony Twisterów jeśli chodzi o Gdynie .Równowaga to kwestia czasu powrotu do "normalności" niczym sie nie przejmuj :wink:

gawcia
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwietnia 25, 2010 12:55
Moje rolki: Rollerblade Spark 84 LX W
Jeżdżę od: 24 kwie 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdynia - gdzie polecacie pojeździc ?

Post autor: gawcia » śr maja 05, 2010 7:04

Dzięki za informacje :D

Podczas weekendowej wycieczki rowerowej znalazłam jeszcze jeden kawałek fajnej ścieżki do pojeżdżenia w spokoju na rolkach.
Ciągnie się ona wzdłuż ogrodzenia lotniska przy drodze z Gdyni na Kosakowo - jest dosyć szeroka i wylana asfaltem. Ruch był na niej znikomy więc na pewno wrócę tam na rolki :D
Niestety nie jest chyba zbyt długa ale dla takich co chcą w spokoju poćwiczyć podstawy powinna wystarczyć.

pozdrawiam,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomorskie”