Kętrzyn:)

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
mar.ta
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 26, 2006 6:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Kętrzyn:)

Post autor: mar.ta » śr marca 28, 2007 5:12

Witam! Tak sobie przeglądam forum i natknęłam się na posty Bachy o Kętrzynie. I chyba jako rodowita kętrzynianka poczułam się w obowiązku wypowiedzieć :) Nie chciałam zaśmiecać innych wątków i mam nadzieję, że Bacha dotarłaś do mojego posta :) Z tego, co wiem kiedyś w Kętrzynie było sporo (stosunkowo do wielkości Kętrzyna oczywiście :) ) osób jeżdżących na rolkach, z tym, że większość jeździła agresywnie. Niestety Kętrzyn ma to do siebie, że dużo ludzi wyjeżdża stamtąd na studia, czy w poszukiwaniu pracy. Co prawda nie mieszkam już od kilku lat w Kętrzynie i ostatnio rzadko tam bywam, ale wydaje mi się, że latem widziałam ludzi na rolkach. Nie wiem, gdzie jeździsz, ale myślę, że w poszukiwaniu towarzystwa mogłabyś sprawdzić rejony SP nr1, na boisku za szkołą jest rampa, czasem są tam rolkarze, poza tym może też boisko za Gimnazjum nr 2. Kiedyś za moich czasów;) jedno miejsce spotkań rolkarzy było koło Sezamu - teraz to jest sklep Społem niedaleko Kętrzyniaka (na wszelki wypadek wyjaśniam, że jest to „otoczenie” pomnika Wojciecha Kętrzyńskiego:) ) przy ul.Sikorskiego, a drugi koło PKO. Ale nie wiem jak to wygląda teraz. Może jak zrobiło się cieplej ktoś się pojawi.

A co do miejsc do jeżdżenia to wiem, że niestety trudno o takie w Kętrzynie. Kiedyś na Falklandach zanim wybudowano daleko osiedla był fajny odcinek drogi, prawie bez ruchu, ale teraz chyba już nawierzchnia nie jest najfajniejsza i samochodów więcej. Poza tym dobre do jeżdżenia wydają mi się ul.Gdańska i Poznańska. A najlepiej to chyba po prostu jeździć poza miastem, albo w stronę Św. Lipki albo Mrągowa, ale wtedy obowiązkowo odblaski i ogromna ilość cierpliwości, bo myślę, że dla kierowców z okolic będzie to niecodzienny widok:)

Nie wiem jak długo planujesz zostać w Kętrzynie, ale jeśli jeszcze trochę to chętnie przy okazji mojego pobytu Ci potowarzyszę. Na pewno będę pod koniec kwietnia, bo muszę się stawić na komisję wojskową :D

Pozdrawiam,
Marta

Awatar użytkownika
bacha
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 198
Rejestracja: pn lipca 17, 2006 3:03
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Post autor: bacha » sob marca 31, 2007 4:47

Dziekuję za tak obszerną wypowiedź dotycząca tego miasta i warunkow nim do jazdy, jestem wdzieczna. Chyba skorzystam z tego drugiego pomyslu mianowicie jazdy po ulicach poza Ketrzynem bo maraton niedługo i trzeba troche się przygotować kondycyjnie :)
W Kętrzynie zabawie jeszcze kilka miesięcy tak więc nie widze problemu aby razem pojeżdzić... przy okazji pokażesz mi może jakies fajne miejscowki.

P.S. Komisja wojskowa ??

mar.ta
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 26, 2006 6:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mar.ta » ndz kwietnia 01, 2007 5:01

Od zeszłego roku weszła ustawa, która dodatkowo obejmuje obowiązkiem sużby wojskowej wszystkich absolwentów medycyny, psychologii, weterynarii i szkół pielęgniarskich. Tak, więc niedługo otrzymam książczkę wojskową, ogolą mi głowę i wyślą na poligon :wink: Jednym słowem zostanę G.I. Jane :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Warmińsko-mazurskie”