Troche wam zazdroszcze

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
Marcus2902
Czterokółkowiec
Posty: 93
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 11:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Troche wam zazdroszcze

Post autor: Marcus2902 » śr września 20, 2006 10:06

Czytam sobie posty o nocnych jazdach po Warszawie, albo na uwięzi latawca w Poznaniu i zazdrość mnie ogarnia. Mieszkam w Częstochowie, nie mam czasu na wyskoki do Warszawy czy Poznania. Nawet do Chorzowa nie udaje mi sie dojechać bo w soboty brzdąkam na weselach.
Znalazłem dwa ciekawe miejsca pod Częstochową do jazdy ale - niestety - w wiekszości przypadków roluje sam. Gdyby znaleźli sie chetni to zapraszam do dyskusji. Możemy zorganizować spotkanie w większym gronie.
Pozdrawiam Marek

Awatar użytkownika
tadelka
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 12:38
Moje rolki: Rollerblade Spark 80
Jeżdżę od: 30 kwie 2010
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Troche wam zazdroszcze

Post autor: tadelka » śr maja 12, 2010 1:36

Pochwal sie tymi sciezkami kolo Czestochowy :wink:

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Troche wam zazdroszcze

Post autor: tomek_wap » śr maja 12, 2010 5:11

Ja sam jestem z Częstochowy, ale od paru lat praca mnie wygnała do Katowic :)
Ale takie spotkanko czemu nie.
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

slaweks

Re: Troche wam zazdroszcze

Post autor: slaweks » śr maja 12, 2010 7:53

Ojej, ale stary post Marka wygrzebałaś z archiwum :). Nie wiedziałem, że on już tak długo jeździ :D.
Od tamtego czasu upłynęła cała epoka, ale tylko w sferze personalnej, bo infrastruktura pozostała niestety nadal ta sama. W zasadzie jedynym miejscem w Częstochowie, gdzie bezpiecznie można uprawiać rolkowy fitness oraz speed, jest ścieżka rowerowa przy wylocie drogi krajowej nr 46 w kierunku Kielc ulicą Bugajską (http://www.gpsies.com/map.do?fileId=czpafhrviqjickyb). Jest to asfaltowy odcinek długości ok. 1,9 km posiadający dosyć dobrą nawierzchnię. Nie wiem, które drugie miejsce do jazdy na rolkach ma na myśli Marek, ale jednym z nich jest na pewno ta ścieżka.

Jak już pisałem, od tamtego czasu ekipa trochę się rozrosła i na ścieżce regularnie pojawia wiele osób, tylko Marek jakoś ostatnio nas rzadko odwiedza :lol:

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Troche wam zazdroszcze

Post autor: tomek_wap » śr maja 12, 2010 8:10

:) to nie rozgrzebałem ;-) odpisalem tylko na powyższy, ale fakt nie zwracam zazwyczaj uwagi na daty.
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: Troche wam zazdroszcze

Post autor: bujak » czw maja 13, 2010 5:03

slaweks pisze:Ojej, ale stary post Marka wygrzebałaś z archiwum :).
Jeśli to Tomku bierzesz do siebie, to nie wiem co o twojej jaźni myśleć, bądź płci :evil:
rock'n'rollki

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Troche wam zazdroszcze

Post autor: tomek_wap » czw maja 13, 2010 7:35

O matko, tam jest "a", a nie "e" ... coś źle popatrzyłem ;-)
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

Awatar użytkownika
tadelka
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 12:38
Moje rolki: Rollerblade Spark 80
Jeżdżę od: 30 kwie 2010
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Troche wam zazdroszcze

Post autor: tadelka » wt maja 18, 2010 6:10

Hahaha :) Pewnie masz na mysli ta sciezke w strone Olsztyna, gdzie juz mielismy okazje pojezdzic. Jesli moge pomarudzic to jest tam troche za wasko no i meeeegaaaa pod gorke w jedna strone, a i slyszalam juz, ze lubia tam krasc samochody :P Ogolnie fajna sprawa, bo mozna poznac nowych ludzi i podlamac sie jak niektorzy smigaja, a ja resztka sil wdrapuje sie pod goreeee. Mieszkam przy promenadzie i tu tez niektorzy jezdza na rolkach, ale ta nawierzchnia jest tylko dla zaawansowanych :)
A spotkanie ? czemu nie.... Niech tylko pogoda sie poprawi i my troche zaczniemy lepiej jezdzic.
Jesli chodzi o Katowice ;) to moj maz jest katowiczaninem :) Z racji posiadania tesciow czesto bywamy na slasku :P , w Katowicach, w Parku Chorzowskim ;)

slaweks

Re: Troche wam zazdroszcze

Post autor: slaweks » pt maja 21, 2010 9:00

tadelka pisze:Hahaha :) Pewnie masz na mysli ta sciezke w strone Olsztyna, gdzie juz mielismy okazje pojezdzic. Jesli moge pomarudzic to jest tam troche za wasko no i meeeegaaaa pod gorke w jedna strone, a i slyszalam juz, ze lubia tam krasc samochody :P Ogolnie fajna sprawa, bo mozna poznac nowych ludzi i podlamac sie jak niektorzy smigaja, a ja resztka sil wdrapuje sie pod goreeee. Mieszkam przy promenadzie i tu tez niektorzy jezdza na rolkach, ale ta nawierzchnia jest tylko dla zaawansowanych :)
A spotkanie ? czemu nie.... Niech tylko pogoda sie poprawi i my troche zaczniemy lepiej jezdzic.
Jesli chodzi o Katowice ;) to moj maz jest katowiczaninem :) Z racji posiadania tesciow czesto bywamy na slasku :P , w Katowicach, w Parku Chorzowskim ;)
Nie ma obawy, jeżdżę tam od 3 lat i jeszcze samochodu mi nie ukradli. Jak na ścieżkę rowerową, to nie jest wcale za wąsko - no chyba, że chcesz poćwiczyć przeplatankę, to wtedy polecam parking, albo jakieś boisko asfaltowe. Ścieżka jest prawie płaska, tylko w końcowym odcinku ok. 200 m wznosi się z lekkim nachyleniem ok. 2-3%. Ja mieszkam w południowej części miasta, więc mam blisko - z promenady jest trochę dalej, ale od czasu do czasu możesz zajrzeć :)

Awatar użytkownika
tadelka
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 12:38
Moje rolki: Rollerblade Spark 80
Jeżdżę od: 30 kwie 2010
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Troche wam zazdroszcze

Post autor: tadelka » sob maja 22, 2010 10:51

slaweks pisze:
tadelka pisze:Hahaha :) Pewnie masz na mysli ta sciezke w strone Olsztyna, gdzie juz mielismy okazje pojezdzic. Jesli moge pomarudzic to jest tam troche za wasko no i meeeegaaaa pod gorke w jedna strone, a i slyszalam juz, ze lubia tam krasc samochody :P Ogolnie fajna sprawa, bo mozna poznac nowych ludzi i podlamac sie jak niektorzy smigaja, a ja resztka sil wdrapuje sie pod goreeee. Mieszkam przy promenadzie i tu tez niektorzy jezdza na rolkach, ale ta nawierzchnia jest tylko dla zaawansowanych :)
A spotkanie ? czemu nie.... Niech tylko pogoda sie poprawi i my troche zaczniemy lepiej jezdzic.
Jesli chodzi o Katowice ;) to moj maz jest katowiczaninem :) Z racji posiadania tesciow czesto bywamy na slasku :P , w Katowicach, w Parku Chorzowskim ;)
Nie ma obawy, jeżdżę tam od 3 lat i jeszcze samochodu mi nie ukradli. Jak na ścieżkę rowerową, to nie jest wcale za wąsko - no chyba, że chcesz poćwiczyć przeplatankę, to wtedy polecam parking, albo jakieś boisko asfaltowe. Ścieżka jest prawie płaska, tylko w końcowym odcinku ok. 200 m wznosi się z lekkim nachyleniem ok. 2-3%. Ja mieszkam w południowej części miasta, więc mam blisko - z promenady jest trochę dalej, ale od czasu do czasu możesz zajrzeć :)
No wlasnie, na cwiczenie zakretow, przeplatanek itp jest troche za wasko. Na kradziez samochodow patrze z przymruzeniem oka, po prostu to bylo pierwsze info od rollkarza na sciezce :lol:

"Prawie plaska"....echem echem... no tak, trzeba wyrobic sobie kondycje :D Dwa razy w ta i z powrotem i mozna mnie z asfaltu zbierac. Na sama mysl o tym juz sie zmeczylam.

A zajrzymy, zajrzymy - pewnie nie raz, bo gdzie indziej mozna jezdzic.... Poki co, cwiczymy na drodze kolo Baltyku, od strony huty ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Śląskie”