Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
Glonek
Posty: 41
Rejestracja: ndz sierpnia 16, 2009 10:16

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: Glonek » wt marca 30, 2010 10:20

carlmc niech zgadnę. śmigałeś dziś na rolkach do speedu. takie białe, niskie. bardzo mi się spodobały. daj linka do jakichś danych technicznych dot. tych rolek. jak szybko można na nich jechać?;)

co do tego zjazdu to jest w sam raz dla moich fitnesików najszybsza cześć trasy.

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: koziar2 » wt marca 30, 2010 10:24

carlmc pisze:No cóż, byłem w końcu dzisiaj. Ścieżka nadzwyczaj szeroka, dobry asfalt, skrajne tory dla rolek trochę zabrudzone. Niestety jest to tylko 1800m, w dodatku zjeżdżając w kierunku wiaduktu jest z górki (szkoda kółek na wyhamowanie). Raczej do jazdy rekreacyjnej. Z tego co wiem to w pogodne dni wygląda jak na Krupówkach więc najlepiej się nadaje wtedy na spotkania towarzyskie :wink: .
Oj mało na śląsku tras rolkowych :( .
Ja bym raczej powiedzial <b>AŻ</b> 1800m :) jak na polskie warunki jest super :) Górka kończy się lekkim płaskim, gdzie bez zdzierania kółek można wyhamować :) jest jeszcze możliwość wbiegnięcia na trawę dla mniej wprawionych lub podjechanie kawałek dalej na "kontrującą górkę" do wiaduktu :) Możliwości sporo.

Jeśli chodzi o weekendy to bywa czasem tłoczno ale spokojnie można pojeździć. Czasem trzeba zwrócić uwagę pieszym, którzy nie lubią chodnika i cisną się na sam środek trasy. W tygodniu nawet w pogodne dni jest ok. Ludzi może jest dosyć dużo, ale każdy w ruchu więc korków nie ma ;P

EDIT: Carl - dopiero teraz zauważyłem, że to Ty pisałeś :) Do speedu rzeczywiście trasa nadaje się wyłącznie w godzinach wieczornych, gdy robi się już ciemno :) Po zmroku na trasę wyjeżdżają głównie speedskaterzy i początkujący, którzy się wstydzą po jasnoku jeździć :)
Ostatnio zmieniony wt marca 30, 2010 10:28 przez koziar2, łącznie zmieniany 1 raz.

carlmc
Czterokółkowiec
Posty: 81
Rejestracja: czw maja 07, 2009 9:32
Jeżdżę od: 02 kwie 2008
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: carlmc » wt marca 30, 2010 10:28

Bont Jet, nie podaję linku :wink: ale znajdziesz bez problemu. Jak szybko ? To zależy od napędu nożnego, ja pojechałem 40km/h ale są tacy co pewnie 60 by pojechali.
A Ty jeździłeś trochę tyłem ? :) .
Na tym pochyleniu nabiera się dopiero fajnej prędkości i rytmu ... a po chwili trzeba hamowac :( , taka przykrośc.

Awatar użytkownika
Glonek
Posty: 41
Rejestracja: ndz sierpnia 16, 2009 10:16

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: Glonek » wt marca 30, 2010 10:35

tak jeździłem trochę tyłem. przeważnie z tej górki:) hehe a pod górkę męczyłem fitnesiki, podczas kiedy ty spokojnie tam wjeżdżałeś:) fajne te rolki. 60km/h na rolkach to coś dla mnie:)

carlmc
Czterokółkowiec
Posty: 81
Rejestracja: czw maja 07, 2009 9:32
Jeżdżę od: 02 kwie 2008
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: carlmc » wt marca 30, 2010 10:38

koziar2 pisze: ... jak na polskie warunki jest super :) Górka kończy się lekkim płaskim, gdzie bez zdzierania kółek można wyhamować :) jest jeszcze możliwość wbiegnięcia na trawę dla mniej wprawionych lub podjechanie kawałek dalej na "kontrującą górkę" do wiaduktu :) Możliwości sporo.
Jak na polskie realia to tak. Wjazd na trawę przy dużej prędkości ... dla odważnych. Pojechanie dalej ... pod wiaduktem taka nawierzchnia, że plomby mi chciały powylatywac (trochę inaczej się odczuwa nawierzchnię w twardych butach i na twardych kołach).
Do treningu na dystansie 30-40km to trochę nudno tak w "te i nazad", chyba, że w towarzystwie, dziś trafiłem na znajomego i tak żeśmy 20km przegadali.
Ale naprawdę fajna ścieżka i oświetlona, można późnym wieczorkiem zajechac, potem ognisko rozpalic :wink: .

carlmc
Czterokółkowiec
Posty: 81
Rejestracja: czw maja 07, 2009 9:32
Jeżdżę od: 02 kwie 2008
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: carlmc » wt marca 30, 2010 10:41

Glonek pisze: hehe a pod górkę męczyłem fitnesiki, podczas kiedy ty spokojnie tam wjeżdżałeś
hehe, zapewniam Cię, że w fitnesikach całkiem dobrze się pod górkę wjeżdża, na długiej szynie i kołach to męczarnia. Natomiast jak jest lekko z górki albo z wiatrem to poezja.

Awatar użytkownika
PawełKatowice
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwietnia 04, 2010 9:07
Moje rolki: Rollerblade
Jeżdżę od: 01 maja 2009

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: PawełKatowice » ndz kwietnia 04, 2010 9:59

Witam :) jeżdze od zeszłego sezonu na dolinie na rolkach i jest tutaj naprawde super, park chorzowski i żaden inny w okolicach park nie dorównuje dolinie pod względem jakości asfaltu do jeżdzenia na rolkach :) więc naprawde polecam i zapraszam serdecznie do spędzania tam aktywnie czasy :) Pozdrawiam

marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: marek_katowice » śr kwietnia 07, 2010 8:47

UWAGA: po zimie w górnej części zrobiły się garby w ilośći 4 szt. Szczególnie niebezpieczne przy dużej prędkości i mokrym asfalcie.

Pozdrawiam
Marek
silesiaskating team
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: tomek_wap » śr kwietnia 07, 2010 6:04

marek_katowice pisze:UWAGA: po zimie w górnej części zrobiły się garby w ilośći 4 szt. Szczególnie niebezpieczne przy dużej prędkości i mokrym asfalcie.

Pozdrawiam
Marek
silesiaskating team
To powinni postawić tam znaki drogowe z informacją o ograniczeniu prędkości :)
Tak to tu jest, coś zrobią (np. odcinek A4 na wys. kopalni Wieczorek) i od razu szkody górnicze.
No ale takie tu tereny. Dobrze, że SCC dalej stoi.
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: marek_katowice » śr kwietnia 07, 2010 6:43

sami się zdziwiliśmy szkód to tam raczej nie ma bo inaczej ścieżka by się zapadła a drzewa daleko.
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

Pogma
Posty: 4
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2010 9:36
Moje rolki: Mechanics PW 125B
Jeżdżę od: 04 kwie 2010
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: Pogma » czw kwietnia 08, 2010 4:27

Ja byłam na 3 stawach w niedzielę świąteczną. To był pierwszy raz na rolkach od ponad 7 lat. Żałuję tylko teraz, że w Ostrowie nie ma takich fajnych tras. Tutaj jak chcesz jeździć to po kostce lub jak ktoś lubi po żwirze :D Chociaż zawsze ewentualnie można pojeździć po chodnikach. Już tęsknię za wyprawami rolkowymi. Nic, mam nadzieję,że niedługo będę mogła znowu zagościć na trasie 3 Stawów.

Pozdrawiam wszystkich rolkarzy

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: tomek_wap » pn kwietnia 12, 2010 10:42

Tak się zastanawiam gdzie jeszcze można pośmigać ... 3 stawy, WPKiW ... Kościuszki ponoć odpada, jak Marek pisał tam ścieżki się do tego nie nadają.

Wiem jeszcze Pogoria, ale coś jeszcze w okolicy by się nie znalazło? Tak dla urozmaicenia ... ale chodzi miejsca do jazdy rekreacyjnej/fitness.
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

trust_no_one
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: wt października 28, 2008 4:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Żory

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: trust_no_one » wt kwietnia 13, 2010 1:14

Tama w Goczałkowicach
50°05'46.29" N
18°41'50.58" E

Awatar użytkownika
bodziowaty
Posty: 25
Rejestracja: sob lutego 02, 2008 3:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: bodziowaty » śr kwietnia 14, 2010 9:06

Potwierdzam propozycję tamy w Goczałkowicach. Właśnie tam głównie śmigam. Dobrze jest w tygodniu ale w weekend sporo spacerowiczów, piesków na smyczy i pędzących rowerzystów, a asfalt choć wyśmienitej jakości to szerokość ma ograniczoną :) .

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Dolina 3-ch stawów, ścieżka dla rolkarzy !!!

Post autor: odys_kg » śr kwietnia 14, 2010 9:26

Park w Świerklańcu. Pętla wokół stawu ok 1,4 km. Znośmy asfalt ( jeszcze rok temu ). Ludzi w tygodniu ( pod wieczór ) tak sobie. Miejsce gdzie zaczynałem moje rolkowanie i mam spory sentyment do tego miejsca. Warto podjechać samochodem pod pałac kawalera ( wgłąb parku ) i zostawić auto przy hotelu.

Miejsce lubiane przez rolkarzy, kiedyś zebraliśmy się w luźną ekipę około 20-25 osób.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Śląskie”