Katowice i okolice

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
kuuki
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 10:36
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kuuki » ndz maja 21, 2006 1:36

Którą trasą najczęściej jeździcie? Gdzie jest najlepszy asfalt? Ja póki co jeździłem od parkingu przy Stadionie Śląskim długą aleją wzdłuż stawu do bramy ZOO i spowrotem. w dalsze obszary się nie zapuszczałem. Co polecacie?

pdudus1980
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: czw października 13, 2005 2:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Post autor: pdudus1980 » ndz maja 21, 2006 11:03

Kiedyś mówiłem tak jak wy gdy słyszałem że ktoś zrobił 7 okrążeń do okoła parku-pewnie ma kondycje a ja tylko fitnes i nic więcej. I wtedy ktoś mnie naciągnął (okolice sierpnia 2005roku) na jedno okrążenie potem było drugie, trzecie itd. w między czasie naciągnąłem na to koleżankę i kolegę i okazało się że 16 października 2005 roku braliśmy udział w maratonie. Dodam że ja nauczyłem się tak na prawdę śmigać na rolkach na wiosnę tegoż roku. A teraz jakoś to leci i 14 okrążeń też się zrobi. Więc zachęcam was do wspólnej zabawy. Dodam tylko że koleżanka Ala startuje na fitnesowych rolkach 4x80mm, a ja też od takich zaczynałem. Zachęcam do jazdy. W tym tygodniu będziemy co drugi dzień albo częściej bo przygotowywujemy się do maratonu w Zgorzelcu. Mnie poznacie po pięcio kołowych rolkach K2. jadę zaczynamy tak od 17.00 do oporu.

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » ndz maja 21, 2006 11:15

Hej Pdudus1980 do zoo w Zgorzelcu. Poznasz mnie po żółto czarnym stroju lub szukaj teamu Rollerblade. To my pyrrolki z Poznania. POZDRO ALAN54 :D :D

pdudus1980
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: czw października 13, 2005 2:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Post autor: pdudus1980 » pn maja 22, 2006 11:19

Na pewno się spotkamy do zobaczenia w Gorlitz. Mnie poznacie po pomarańczowo-czarnym kasku i rolkach K2 Marathon

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: odys_kg » wt maja 23, 2006 3:52

Hmmm a mógłbys ( do pdudus1980 ) opisac trase w Chorzowie ? chodzi mi o te 7 km :) bo chciałbym pojździć troche więcej i w miare jednym ciagiem :) możesz powiedzieć jakie czasy robicie ? :) chciałbym mieć porównanie do swojej osoby, póki co ze znajomym nie robiliśmy jeszcze maratonu ale już niedlugo ... póki co w godzine udaje nam się robić ponad 27 km.

Awatar użytkownika
kuuki
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 10:36
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kuuki » wt maja 23, 2006 5:43

Pomykając w poniedziałek niezdarnie po parku prawdopodobnie widziałem pdudusia1980 - tylko jedną osobę na 5-kołowych rolkach zauważyłem podczas jazdy :) . Ostatnio zwracam uwagę na mijanych rolkarzy i na to, jak jeżdżą, podpatruję technikę.

Awatar użytkownika
ceta
Posty: 26
Rejestracja: sob marca 11, 2006 6:32
Moje rolki: K2
Jeżdżę od: 01 maja 1997
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ceta » wt maja 23, 2006 8:57

pdudus1980 pisze:Zachęcam do jazdy. W tym tygodniu będziemy co drugi dzień albo częściej (.....) Mnie poznacie po pięcio kołowych rolkach K2. jadę zaczynamy tak od 17.00 do oporu.
hmh hmh, to może jakoś przyszły tydzień się ugadamy w parę osób:?:
Teraz mam zapchany czas - pracę piszę :/
There is no weakness, there is the Dark Side ;)

pdudus1980
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: czw października 13, 2005 2:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Post autor: pdudus1980 » wt maja 23, 2006 11:23

kuuki pisze:Pomykając w poniedziałek niezdarnie po parku prawdopodobnie widziałem pdudusia1980 - tylko jedną osobę na 5-kołowych rolkach zauważyłem podczas jazdy :) . Ostatnio zwracam uwagę na mijanych rolkarzy i na to, jak jeżdżą, podpatruję technikę.
W poniedziałek w parku były dwie osoby na 5-cio kołowych rolkach ja z koleżanką Alą Ja byłem w krótkich spodenkach i białej koszuli a druga osoba to Rafał jeździł w odwrotną stronę w czerwonej koszulce.

pdudus1980
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: czw października 13, 2005 2:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Post autor: pdudus1980 » śr maja 24, 2006 12:01

odys_kg pisze:Hmmm a mógłbys ( do pdudus1980 ) opisac trase w Chorzowie ? chodzi mi o te 7 km :) bo chciałbym pojździć troche więcej i w miare jednym ciagiem :) możesz powiedzieć jakie czasy robicie ? :) chciałbym mieć porównanie do swojej osoby, póki co ze znajomym nie robiliśmy jeszcze maratonu ale już niedlugo ... póki co w godzine udaje nam się robić ponad 27 km.
Można śmigać na dwa sposoby, tzn ja zaczynam start przy fontannie z pelikanami i jadę szeroką aleją obok stadionu(stadion po lewej stronie) lekko do góry, dojeżdżam do skrzyżowania (w lewo droga biegnie do cerrfura) i jadę dalej prosto. Po pewnym czasie droga się zwęzi i idzie lekko w prawo i prowadzi obok dużej łąki(lewa strona) dojeżdżasz do końca drogi i skręcasz w lewo(można jeszcze w prawo ale tam jest kostka czy jakaś cegła) kawałeczek prosto (może 50m) i zaraz w prawo, i tu się zaczyna najlepsze. Szeroka droga lekko opada w dół gdy po 500m zaczyna stromo iść do góry(tutaj mięśnie wiedzą do czego są stworzone) potem chwila odpoczynku bo jest już równo i prosto przed siebie. No i dochodzimy do punktu kiedy trzeba dać z siebie wszystko za lekkim zakrętam w lewo droga bardzo, powtarzam bardzo stromo biegnie do góry tutaj na asfalcie zostawiamy litry potu i wreszcie dojeżdżamy na samą górę. Droga prowadzi w lewo i prawo, skręcamy w prawo 30 m po nienajgorszym podłożu z cegły i przy restauracji Bażant skręcamy w lewo w dół. I uwaga jest dosyć stromo,(ale bez obaw droga jest szeroka a safalt równy nawet gdy nie wyhamujemy droga biegnie tak że sami zwolnimy po ok 1km.) można osiągnąć koło 45km/h albo więcej. Gdy to przebrniemy zaczyna się najgorszy etap też droga biegnie w dół ale asfalt-koszmar-pralka :shock: , dzwoni w głowie itp. nie ma sensu chamować bo zużyjemy kółka a i tak po 200m zatrzymamy się sami-nierówności nas wychamują. Dalej droga lekko opada w dół i dochodzi do dużego ronda(tu zanim dojedziemy lepiej wyhamować-nie widać pieszych i rowerzystów) przejeżdżamy je prosto i zaraz odbijamy w prawo tak by płot z wesołego miasteczka był po naszej lewej stronie i śmigamy prze siebie cały czas prosto. Po lewej będzie brama do zoo a my dalej prosto, prosto i prosto aż w pewnym momeńcie znajdziemy się w punkcie wejścia. Drugi sposób to taki że można jechać w drugą stronę, ale wtedy trzeba więcej hamować, no i jeśli ktoś jest początkującym to musi zjechać z bardzo stromej góry, a za zakrętam nic nie widać(często się zadarza że rowerzyści wraz z pieszymi w tym miejscu zajmują całą drogę i w tedy... :shock: .Powodzenia. Gdy mnie spotkacie w parku to zawołacie(mam na imię Piotr). A i jeszcze jedno koło bramy do zoo trzeba uważać na małe dzieci-ich rodzice myślą że rolkarze i rowerzyści hamują w miejscu :evil: :evil:
A co do czasów, to gdy mam dobry dzień i jest mało osób jadąc w dwójkę z moim kumplem Januszem robimy 6 okrązeń w 1:40-45min może czasem szybciej to wychodzi ok 17 min na okrążenie, czyli z tego co piszesz wynika że całkiem dobrze wam idzie. Do zobaczenia w parku. Ja powinienem być w czwartek i piątek od ok 17-18 aż do zmroku.[/url]

pdudus1980
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: czw października 13, 2005 2:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Post autor: pdudus1980 » śr maja 24, 2006 12:04

ceta pisze:
pdudus1980 pisze:Zachęcam do jazdy. W tym tygodniu będziemy co drugi dzień albo częściej (.....) Mnie poznacie po pięcio kołowych rolkach K2. jadę zaczynamy tak od 17.00 do oporu.
hmh hmh, to może jakoś przyszły tydzień się ugadamy w parę osób:?:
Teraz mam zapchany czas - pracę piszę :/
Nie ma sprawy im więcej osób tym lepiej.

Awatar użytkownika
kuuki
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 10:36
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kuuki » śr maja 24, 2006 12:24

To jednak Ciebie widziałem, Piotrze, rzeczywiście jeździłeś z koleżanką, taką wysoką bodajże w niebieskiej bluzie :wink:

pdudus1980
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: czw października 13, 2005 2:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Post autor: pdudus1980 » śr maja 24, 2006 12:12

Hej a może wystartujecie w półmaratonie w Zgorzelcu 10 euro wpisowe. 30 zł nocleg. to tylko 21km, a w parku robicie 27km. Mam jeszcze dwa wolne miejsca w samochodzie. Wyjazd w sobotę 27 maja a powrót 28 maja w niedzielę. Zainteresowanych proszę o kontakt 608 440 255

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: odys_kg » czw maja 25, 2006 4:26

Osobiście nie dam rady w weekend, możliwe że gdybym wcześniej wiedzial o tej "zabawie" to bym sobie jakoś poustawiał terminy, ale dzięki za propozycje ! :) myśle, że sie spotkamy w Chorzowie i posmigamy, jesli tylko będzie pogoda ...


Pozdrawiam

pdudus1980
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: czw października 13, 2005 2:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Post autor: pdudus1980 » pt czerwca 02, 2006 6:25

Hej co się dzieje już nikt się nie odzywa-czy to oznaki słomianego zapału. Jedynie odys_kg pokazuje się w parku, a reszta? :?

Awatar użytkownika
ceta
Posty: 26
Rejestracja: sob marca 11, 2006 6:32
Moje rolki: K2
Jeżdżę od: 01 maja 1997
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ceta » pt czerwca 02, 2006 6:42

re cze,

raczej nie słomianego tylko sesyjnego z mojej strony heh ;)

po za tym wybacz, ale ta pogoda :roll:

może next week, na pewno jak pojadę napisze wcześniej tu.

pozdrawiam
There is no weakness, there is the Dark Side ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Śląskie”