[WROCŁAW Popowice] - T07 - Magnolia i okolice

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
trawart
Posty: 44
Rejestracja: ndz czerwca 12, 2011 2:16
Moje rolki: Fila thetis pro man 84mm 84A
Jeżdżę od: 04 kwie 2011

[WROCŁAW Popowice] - T07 - Magnolia i okolice

Post autor: trawart » sob września 03, 2011 11:52

Witam,

Poniżej kolejna propozycja rekreacyjnej trasy rolkowej we Wro.
Trasę można połączyć z inną / innym proponowanymi przeze mnie.

Na mapie kolorami zaznaczyłem jakość trasy (= przyjemność jazdy):
- kolor zielony - bardzo dobra jakość nawierzchni (asfalt, kostka niefazowana), jeździ się bardzo dobrze
- kolor niebieski - dobra jakość nawierzchni (łatany asfalt, duża kostka lekko fazowana), jeździ się dobrze
- kolor czerwony - słaba jakość nawierzchni (kostka fazowana lub podobnie), jeździ się średnio lub słabo
Szczegóły - poniżej mapki.

Mapka:
Obrazek


Proszę o komentarze. Czy ok? Co można zmienić? Jak wydłużyć tą trasę?

Mapa wszystkich moich tras rolkowych:
Obrazek

Pozdrawiam,
Przemek

ps.
1. Wszystkie informacje / dane / mapki są aktualne na dzień ich publikacji. Ze względu na liczne remonty / budowy w mieście, mogą z czasem stracić na swojej aktualności.
2. Wszystkie trasy mają charakter rekreacyjny / fitnesowy - proszę nie oczekiwać 'speedowych' wrażeń :)
Ostatnio zmieniony wt listopada 01, 2011 1:16 przez trawart, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: [WROCŁAW Popowice] - T07 - Magnolia i okolice

Post autor: odys_kg » sob września 03, 2011 9:37

Udało Ci się zaznaczyć te miejsca, w których się nie da jeździć a pominąłeś miejsca do tego wręcz idealne :) więc Cię trochę poprawię.


Ul Legnicka
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 6ebf0f3253

Świetny lepikowy asfalt od samego placu Jana Pawła aż do skrzyżowania z ul Zachodnią, tam jakieś 100 metrów kostki i znów asfalt aż do samej magnoli. Warto poruszać się po prawej stronie ul Legnickiej ( od strony centrum ) bo lewa strona raz ten asfalt ma, a raz nie ma, generalnie kicha.

Po parkingu magnolii się też da pojeździć ale tylko w części, dawne boisko do koszykówki jest obecnie adoptowane pod Castoramę i tam na rolkach ciężko, jest strasznie syfiato i z tymczasowym asfaltem łatwo o kontuzję.

Zaznaczyłeś ul Legnicką od ul. Niedźwiedziej aż do końca czerwonym kolorem ( bo jest tam nasza ukochana kostka brukowa, która nie nadaje się do jazdy ) a przedłużeniem ul. Legnickiej jest ul. Lotnicza, która ma dobrą ścieżkę rowerową o asfaltowej nawierzchni.
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 0d00ec250e


Zaznaczyłeś Na Ostatnim Groszu i tutaj można rzeczywiście sobie darować ten fragment, ale przedłużeniem tej ulicy jest droga, która prowadzi nas na most milenijny, tam się zaczyna ścieżka rowerowa ( póki co najdłuższa we wrocławiu, która nadaje się na rolki ) która przez nową obwodnicę śródmiejską prowadzi aż do ul. Żmigrodzkiej, wzdłuż Żmigrodzkiej aż do ul. Bałtyckiej. Trasa jest ciekawa, urozmaicona i cała ma około 7 km.
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... c7454153c4



Zaznaczyłeś Gądowiankę jako miejsce, gdzie da się pojeździć. Da się, tylko że tam trzeba mieć już jakieś umiejętności jazdy na rolkach, sam jeżdżę jakiś czas na rolkach ale czułbym się tam mało komfortowo z rolkami na nogach. Bardziej poleciłbym wsiąść w jakiś autobus, który jedzie tą trasą i wysiąść na przystanku Nowodworska, i rozpocząć swoją trasę na rolkach przez ul Strzegomską, a potem w stronę lotniska ul Graniczną. Sympatyczna ścieżka rowerowa.




Swoją drogą uważam, że kolorem czerwonym mógłbyś zaznaczyć w zasadzie cały wrocław 8) bo do jazdy na rowerze on się średnio nadaje a co dopiero do jeżdżenia na rolkach. OWszem, da się jeździć tymi trasami, można się przemęczyć, czasami zdarzają się kawalki fajnego asfaltu ale pewne miejsca są tak fatalne, że jazdy na rolkach zwykłemu człowiekowi się odechciewa.

Dobrego i bezpiecznego asfaltu we Wrocławiu pewnie by się uzbierało jakieś 20-30 km. Problemem jest to, że rozrzucenie tych dobrych miejsc po Wrocławiu jest tak spore, że nie tworzą one w ogóle logicznej trasy rolkowej.

trawart
Posty: 44
Rejestracja: ndz czerwca 12, 2011 2:16
Moje rolki: Fila thetis pro man 84mm 84A
Jeżdżę od: 04 kwie 2011

Re: [WROCŁAW Popowice] - T07 - Magnolia i okolice

Post autor: trawart » sob września 03, 2011 11:57

Dzięki bardzo za wszelkie info :)

Co do:
"Ul Legnicka
Świetny lepikowy asfalt od samego placu Jana Pawła aż do skrzyżowania z ul Zachodnią, tam jakieś 100 metrów kostki i znów asfalt aż do samej magnoli. Warto poruszać się po prawej stronie ul Legnickiej ( od strony centrum ) bo lewa strona raz ten asfalt ma, a raz nie ma, generalnie kicha."
... nie zapomniałem o niej, jest na mapce nr 6 :)

Co do:
"Zaznaczyłeś ul Legnicką od ul. Niedźwiedziej aż do końca czerwonym kolorem ( bo jest tam nasza ukochana kostka brukowa, która nie nadaje się do jazdy ) a przedłużeniem ul. Legnickiej jest ul. Lotnicza, która ma dobrą ścieżkę rowerową o asfaltowej nawierzchni."
... faktycznie tam (na Lotniczej) jeszcze nie jeździłem. Świeżynka rolkowa jestem jeszcze. Mapki robię z miejsc gdzie akurat jeżdżę. Ostatnio wprawdzie codzienne, ale tylko wieczorami od 22.00 do 24.00 więc nie obskoczę wszystkiego na raz. We Wrocławiu jestem od 1997r. Od tego czasu Wrocław przejechałem x razy wzdłuż i wszerz, tylko, że ... na rowerze i ... kto wówczas patrzył jaki ma asfalt / kostkę pod oponami ;) Dlatego Wrocław odkrywam teraz na nowo, "po rolkowemu".

Co do:
"Zaznaczyłeś Na Ostatnim Groszu i tutaj można rzeczywiście sobie darować ten fragment, ale przedłużeniem tej ulicy jest droga, która prowadzi nas na most milenijny, tam się zaczyna ścieżka rowerowa ( póki co najdłuższa we Wrocławiu, która nadaje się na rolki ) która przez nową obwodnicę śródmiejską prowadzi aż do ul. Żmigrodzkiej, wzdłuż Żmigrodzkiej aż do ul. Bałtyckiej. Trasa jest ciekawa, urozmaicona i cała ma około 7 km."
... podobnie jak wyżej, jeszcze tam nie byłem. Ale będę :) I mapka też będzie :))

Ogólnie, co do Wrocławia, to rzeczywiście nie ma długich, fajnych, płaskich asfalcików ale ... jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)
Mapki oczywiście nie są doskonałe, choć dążę do tego aby były jak najbardziej pomocne dla odwiedzających forum rolkowiczów.
Na bieżąco poprawiam, zmieniam, podmieniam mapki (zapewne zauważyłeś).
Pamiętam o Twoich propozycjach. Będzie Kozanów, Most Milenijny, Maślice, Złotniki, Biskupin, trasa Auchan (Bielany)....
Ostatnio zmieniony ndz września 04, 2011 9:34 przez trawart, łącznie zmieniany 2 razy.

trawart
Posty: 44
Rejestracja: ndz czerwca 12, 2011 2:16
Moje rolki: Fila thetis pro man 84mm 84A
Jeżdżę od: 04 kwie 2011

Re: [WROCŁAW Popowice] - T07 - Magnolia i okolice

Post autor: trawart » ndz września 04, 2011 12:05

Założyłem, że docelowo znajdę ("omapkuję") 100 (czytaj: sto) takich trasek rolkowych we Wro. Jedne będą bardziej, inne mniej ciekawe. Jedne trudniejsze, inne zupełne lighty.
To jest dopiero siódma (T07).
Później .... stworzę z tego pdfa i wyślę do wszystkich rolkowiczów - początkujących lub zaawansowanych - których znajdę na forach, FB itp.
Taki jest plan :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”