Konserwacja kólek,łożysk po wodzie w Krakowie

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Konserwacja kólek,łożysk po wodzie w Krakowie

Post autor: Darko » ndz maja 06, 2007 9:36

Hej............. :!:
Po takiej wodzie jaka była dziś w Krakowie jeszcze w życiu nie jeżdziłem :D :D :D Jak teraz to wszystko oczyścić :?: Czy jest potrzebne rozkręcenie kółek i wyciągnięcie łożysk czy można coś zastosować w zamian :?:

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Re: Konserwacja kólek,łożysk po wodzie w Krakowie

Post autor: Caravan » ndz maja 06, 2007 9:47

Darko pisze:Hej............. :!:
Po takiej wodzie jaka była dziś w Krakowie jeszcze w życiu nie jeżdziłem :D :D :D Jak teraz to wszystko oczyścić :?: Czy jest potrzebne rozkręcenie kółek i wyciągnięcie łożysk czy można coś zastosować w zamian :?:
Trochę OT: czy to co po lewej widać to Twój w miarę aktualny obraz? Pytam, bo wydaje mi się, że mignąłeś mi dzisiaj w "Dzień Dobry TVN" :)


A co do łożysk, to ja bym zastosował kąpiel w nafcie i ponowne smarowanie. Nie wiadomo, czy z wodą coś sie jeszcze nie dostało, a szkoda by było łożyska zatrzeć :wink:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

kmieto7

Post autor: kmieto7 » ndz maja 06, 2007 9:49

Darko napewno nie zostawiaj tak jak jest. Reanimuj je jak najprędzej. Szczególnie łożyska bo szkoda by ich :( Na górze masz ''szukaj'' wpisz łożyska i napewno coś znajdziesz na temat konserwacji :D Ja swoje łożyska już w Krakowie wyciągnąłem z kółek i w domu dokończyłem ich konserwacje.

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Re: Konserwacja kólek,łożysk po wodzie w Krakowie

Post autor: Darko » ndz maja 06, 2007 11:06

Caravan pisze:
Darko pisze:Hej............. :!:
Po takiej wodzie jaka była dziś w Krakowie jeszcze w życiu nie jeżdziłem :D :D :D Jak teraz to wszystko oczyścić :?: Czy jest potrzebne rozkręcenie kółek i wyciągnięcie łożysk czy można coś zastosować w zamian :?:
Trochę OT: czy to co po lewej widać to Twój w miarę aktualny obraz? Pytam, bo wydaje mi się, że mignąłeś mi dzisiaj w "Dzień Dobry TVN" :)


A co do łożysk, to ja bym zastosował kąpiel w nafcie i ponowne smarowanie. Nie wiadomo, czy z wodą coś sie jeszcze nie dostało, a szkoda by było łożyska zatrzeć :wink:
Tak, obraz jest aktualny,dzis byłem tak samo ubrany.Dzięki za wszystkie rady,tak chciałem postąpic ale myslałem, że uda sie to zrobic prościej... :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 43
Rejestracja: śr sierpnia 30, 2006 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Wojtek » wt maja 08, 2007 2:30

konserwacja lozysk zajelem sie dzisiaj popsikalem troche wd-40 i sie kreca nawet lepiej niz wczesniej :D

Virusek_
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 08, 2007 2:07
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Konserwacja

Post autor: Virusek_ » wt maja 08, 2007 2:54

To ja nie wiem co z moimi nie tak... Wieczorem po starcie rozkręciłem wszystko zrobiłem płukanie w benzynie. Rano patrzę: rdza... masakra jakaś
Jestem zbyt leniwy aby wypełnić to pole

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Post autor: Darko » wt maja 08, 2007 3:34

Wyczyściłem i nasmarowałem te moje SG9 ale zajęło mi to chyba z 4 godziny... :D :D To co znalazłem w środku bardzo mnie zdziwiło.... woda+piasek+smar :arrow: super błotko :!: :!: :!: Teraz czekam na pogodę bo pada deszcz i będę testował czy to pojedzie... bo buty już też wyschły :D :D :D

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » wt maja 08, 2007 3:47

Bo beznyna jest, jeśli dobrze pamiętam, hydrofilowa i nie wypiera wody, tylko się z nią łączy.
Lepiej jest namoczyć w nafcie.
W benzynie można czyścić, bo rozpuszcza smary i oleje ale nie zalewać.
Pozdrawiam
Piotr

grzegorzp
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 111
Rejestracja: śr listopada 09, 2005 1:09
Moje rolki: staram się opanować
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grzegorzp » wt maja 08, 2007 4:30

Co prawda nie wystartowałem w samym maratonie, ale udało mi się podpatrzyć jak szybko, sprawnie i fachowo wyszyścił kółka z łożyskami czołowy poznański wrotkarz:
Obrazek
:lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam
Grzegorz

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » wt maja 08, 2007 4:32

Ale tam zaraz wyczyścił - on znalazł źródło ropy! :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: koziar2 » wt maja 08, 2007 6:25

Widze ze po maratonie w Krakowie najczesciej odwiedzanym tematem na forum bedzie konserwacja łożysk :) Ja niestety nie mialem czasu na zajecie sie swoimi. Jutro sprobuje wygospodarowac wolny wieczor i cos z tym zrobic :) Chyba ze juz jest za pozno to powiedzcie od razu to sie meczyl nie bede i kupie jakies Decathlony :) (Petercave byl w nich 4-ty wiec chyba nie sa zle :) poza tym kosztuja 34zl (komplet) wiec nie wiem czy jest sens sie meczyc :p

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » wt maja 08, 2007 7:02

Po maratonie za radą Wełka wrzuciłem łożyska do wody, jak przyjechałem, to je wypłukałem pod bieżącą wodą, wysuszyłem suszarką do włosów, trochę naoliwiłem i działają;D
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » wt maja 08, 2007 8:22

No ja zalałem wodą wypłukałem jeszcze ze 2 razy tam w Krakowie z piachu i brudu. Po drodze zalałem je ropą w domu suszarka i kręcą się, narazie nie smarowałem, ale kręcą się i narazie będe na nich jeździł. Troche żałuję że nie pojechałem na starych bo i tak chyba nic mi nie pomogły te łożyska w taką pogode.

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Post autor: Darko » śr maja 09, 2007 9:44

koziar2 pisze:Widze ze po maratonie w Krakowie najczesciej odwiedzanym tematem na forum bedzie konserwacja łożysk :) Ja niestety nie mialem czasu na zajecie sie swoimi. Jutro sprobuje wygospodarowac wolny wieczor i cos z tym zrobic :) Chyba ze juz jest za pozno to powiedzcie od razu to sie meczyl nie bede i kupie jakies Decathlony :) (Petercave byl w nich 4-ty wiec chyba nie sa zle :) poza tym kosztuja 34zl (komplet) wiec nie wiem czy jest sens sie meczyc :p
Lepiej kup te za 34,00 zł a te stare wrzuć do nafty a przy odrobinie czasu rozbierz i wyczyść.....taka jest moja prywatna opinia... :) Chyba, że miałeś jakieś super to je ratuj jak najszybciej :!:

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: koziar2 » śr maja 09, 2007 8:37

tak wlasnie zrobilem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”