CZY WARTO KUPIĆ roleczki K2-vo2 czy lepiej K2-moto speed

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
marselus76
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 09, 2007 2:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowitzzz

CZY WARTO KUPIĆ roleczki K2-vo2 czy lepiej K2-moto speed

Post autor: marselus76 » śr maja 09, 2007 2:38

Mam w ogóle dylemat czy k2 czy salomon doradzcie na rolkach nigdy nie jeździłem ale jazda na łyżwach nie jest mi obca włącznie z 3-ma latkami hokeja na lodzie :) jestem w kropce salomnony są w cenie 400-500 zł podobnie jak te k2 co mam zrobić prosze o pomoc słyszałem również ze w k2 klamry plastikowe bardzo szybko sie psują pozdrooooooooooo everyone who givezzzz ansewrrrrr:)

Awatar użytkownika
PiotrekSkater
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 119
Rejestracja: pn października 30, 2006 2:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: PiotrekSkater » śr maja 09, 2007 3:11

sadzac po tym co napisales to mysle ze chodzi ci o rolki rekreacyjne,a wiec; jeśli chodzi o K2 to moge zdementowac plotke ze klamra sie psuje.pierwsze rolki jakie mialem to byly K2 velocity.sluzyly mi one zarówno do jazdy szybkiej,free stylu,hokeja, jak i do malych akrobacji typu : zjezdzanie po schodach,mala rampa itp.słuzyly mi do uprawiania kazdego stylu.i klamra wytzrymała do dzis.wkurzało mnie tylko to ze plozy skladaly sie z dwuch kawałków na jednego buta i śróby mocujace kółka były zlozone z długiej tulejki i z drugiej strony wkrecalo sie mala sróbke.ale tak jak mowilem przezyly wszystko i nadal jezdza.But jest w nich poprostu super wygodny jak na but rekreacyjny.ogólnie byłem z nich zadowolony,lecz odstawiłem je na pólke w momencie kiedy wpadłem w wir niesamowitej adrenaliny osiąganej na duzych predkościach w rolkach panczenowych.
Obrazek

Awatar użytkownika
cinas83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 222
Rejestracja: czw lutego 15, 2007 3:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: cinas83 » śr maja 09, 2007 9:53

witam
jeśli chodzi o moje doświadczenia to zaczynałem na Salomonach motion 5 i one także przeżyły dużo ale chyba nie aż tak wiele jak te k2 kolegi wyżej. Wracając do sedna sprawy napisze ,że dały i dają rade nadal. Nic się nie popsuło nic nie odpadło no i but też jest mega wygodny. ja podobnie jak "przedpiszący" także przesiadłem się na coś szybszego typu 100mm ale te małe motionki wcale nie poszły w odstawke i czasem gdy mam ochotę na jakieś figle to zakładam te małe diabełki.
pozdr

Awatar użytkownika
marselus76
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 09, 2007 2:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowitzzz

koontunując:)

Post autor: marselus76 » czw maja 10, 2007 7:36

Dziękuję za porady :) jestem już na skraju lada dzień stane sie szczęsliwym posiadaczem roleczek poprostu nie mogę sie doczekać. Napewno znacie to uczucie to jest radość małego dziecka lekki strach przed kupnem odpowiedniego sprzętu i doza adrenaliny :) Mam koło domku wspaniały park po którym będe mam nadzieję buszował :) APROPS jeszcze jedno pytynie jestem osobą słusznej wagi i wzrostu ok 96kg i stąd moje obawy czy kółeczka 80mm/80A wytrzymają pod takim naporem gdzies na forum wpadło mi w ucho że te kółeczka mogą długo podemną nie wytrzymać dziekuję i pozdrawiam :lol: 8)
---=FILA-PRIMO-ALU-84MM/83A/ABEC7=--- MZ

Awatar użytkownika
marselus76
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 09, 2007 2:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowitzzz

Post autor: marselus76 » czw maja 10, 2007 7:45

A widzicie jeszcze jedna sprawa, która mnie bardzo nurtuje widziałem apropos roleczki K2 serii moto - speed, 90 oraz inne z tej serii wyglad poprostu miażdzy i na kolana rzuca ale zastosowano tam kółka rzc by można kombinowane w celu ułatwienia jazdy a mianowicie ostatnie kółłeczka w tych rolkach są większe pierwsze 80mm a 3 84mm co o tym sądzicie chodzi o aspekt zamiany kółek 1 na 3 a 2 na 4 wiadomo o co chodzi powstaje tutaj problem czy ktoś mógłby mi na to cos poradzić bo wiadomo że kółeczka swoją cenę mają dzieki i pozdrooo :lol: :lol: :lol:
---=FILA-PRIMO-ALU-84MM/83A/ABEC7=--- MZ

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » czw maja 10, 2007 8:42

No tobędziesz zamieniał inaczej. 1 z 2 i 3 z 4. Nie ma wielkiej różnicy.
Pozdrawiam
Piotr

gilbeert
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 8:08
Moje rolki: Rollerblade Astro 5
Lokalizacja: Wrocław

Re: koontunując:)

Post autor: gilbeert » czw maja 10, 2007 8:54

marselus76 pisze:APROPS jeszcze jedno pytynie jestem osobą słusznej wagi i wzrostu ok 96kg i stąd moje obawy czy kółeczka 80mm/80A wytrzymają pod takim naporem gdzies na forum wpadło mi w ucho że te kółeczka mogą długo podemną nie wytrzymać dziekuję i pozdrawiam :lol: 8)
Myślę, że jeśli cały entuzjazm towarzyszący zakupowi przełożysz bezpośrednio na intensywność treningów na rolkach, to kółka faktycznie nie starczą Ci na długo, ale za to pierwsze kroki wykonasz wygodniej i przyjemniej.
Co do zamiany kółek, to wydaje mi się, że będziesz im po prostu zmieniał tylko strony, tak żeby bardziej starta wewnętrzna lądowała na zewnątrz. Może też się okazać, że jedną nogą mocniej ciśniesz i kółka się bardziej zużywają, wtedy wraz ze zmianą strony będzie trzeba przekładać małe kółka między rolkami - można też od razu od tego sposobu wyjść i będzie ok.

Zmiana: Postaraj się kończyć zdania, używać kropek - wtedy Twoje posty będą czytelniejsze :)
Dla pozostałych trzech kółek większych (2,3,4) musisz wymyślić swój sposób np. 2l-4p, 2p-4l, 3l-3p a następnym razem 3l-4p, 3p-4l, 2l-2p ;)

Awatar użytkownika
marselus76
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 09, 2007 2:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowitzzz

Post autor: marselus76 » czw maja 10, 2007 10:41

Dziękuję za wszystkie rady, dotyczące zakupu roleczek jak również stylu mojego pisania w ojczystym słowie:):):) pozdrawiam i życze prostych nawierzchni pod kółeczkami :lol:
---=FILA-PRIMO-ALU-84MM/83A/ABEC7=--- MZ

Awatar użytkownika
marselus76
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 09, 2007 2:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowitzzz

Post autor: marselus76 » czw maja 10, 2007 11:16

hmmm tak się zastanawiam nad postawionym pytaniem przezemnie. To w końcu jakie te rolki k2-V02 czy K2-moto????
---=FILA-PRIMO-ALU-84MM/83A/ABEC7=--- MZ

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: koontunując:)

Post autor: michał1990 » czw maja 10, 2007 3:44

marselus76 pisze:Dziękuję za porady :) jestem już na skraju lada dzień stane sie szczęsliwym posiadaczem roleczek poprostu nie mogę sie doczekać. Napewno znacie to uczucie to jest radość małego dziecka lekki strach przed kupnem odpowiedniego sprzętu i doza adrenaliny :) Mam koło domku wspaniały park po którym będe mam nadzieję buszował :) APROPS jeszcze jedno pytynie jestem osobą słusznej wagi i wzrostu ok 96kg i stąd moje obawy czy kółeczka 80mm/80A wytrzymają pod takim naporem gdzies na forum wpadło mi w ucho że te kółeczka mogą długo podemną nie wytrzymać dziekuję i pozdrawiam :lol: 8)
no to prawda. przy Twojej masie powinienes pomysleć nad 82A wzwyz bo inaczej sie beda szybko scierały
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
marselus76
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 09, 2007 2:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowitzzz

Post autor: marselus76 » pn maja 14, 2007 8:31

Obrazek NARESZCIE NARESZCIE MAM MAM ....... :) kupiłem w sobotę w GO-Sporcie roleczki FILA ABEC7 83A/84mm :) Pozdrooo dla wszystkich :)
---=FILA-PRIMO-ALU-84MM/83A/ABEC7=--- MZ

Awatar użytkownika
cinas83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 222
Rejestracja: czw lutego 15, 2007 3:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: cinas83 » pn maja 14, 2007 10:49

no to teraz pozostało tylko śmigać ile wlezie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”