Bont Semi Race 4x100

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Bont Semi Race 4x100

Post autor: mrv » pt października 19, 2007 4:19

Chodzą za mną te czerwone diabełki Bonta. Przede wszystkim cena wraz z wysyłką jest całkiem ok. Inna sprawa że chyba w ogóle nie wykorzystam ich mozliwości - ale cholernie kuszą ;-) Pal licho 3 punktowy system mocowania ;-)

Jest trochę obaw:
a) czy to nei będzie zbyt duży skok (utrata punktów podparcia kostki) w stosunku do buta z K2 Radical 4x90
b) technologia SMT - czy nowicjusz łatwo przeprowadzi całą procedurę dostosowania do stopy ?

Na stronie Bonta jest instruktaż jak brać wymiar ze stopy. Jak mniemam pominęli adnotację że trzeba brać do pomiaru stopę dłuższą ?
Czy ktos z Was kupował u Bonta wysyłkowo i ma coś do dodania na temat pomiaru stopy ?

pnw22
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 238
Rejestracja: śr lutego 08, 2006 6:51

Re: Bont Semi Race 4x100

Post autor: pnw22 » pt października 19, 2007 7:03

mrv pisze:Chodzą za mną te czerwone diabełki Bonta. Przede wszystkim cena wraz z wysyłką jest całkiem ok. Inna sprawa że chyba w ogóle nie wykorzystam ich mozliwości - ale cholernie kuszą ;-) Pal licho 3 punktowy system mocowania ;-)

Jest trochę obaw:
a) czy to nei będzie zbyt duży skok (utrata punktów podparcia kostki) w stosunku do buta z K2 Radical 4x90
b) technologia SMT - czy nowicjusz łatwo przeprowadzi całą procedurę dostosowania do stopy ?

Na stronie Bonta jest instruktaż jak brać wymiar ze stopy. Jak mniemam pominęli adnotację że trzeba brać do pomiaru stopę dłuższą ?
Czy ktos z Was kupował u Bonta wysyłkowo i ma coś do dodania na temat pomiaru stopy ?
Na Bontach jezdze juz od wiecej jak 10 lat ale tylko na butach na odlew czyli na moja noge dopasowane i jestem z nich bardzo zadowolony,ostatnio mam model 2006 jest super,tylko zamiast skory w wewnatrz jest cos podobne do syntetyku czyli juz mi sie przetarlo ale nie w tym problem mam dobrego szewca za pare euro mi to zrobil,te czerwone przymiezalem ostatnio na targach sa super lekkie sa takze inne kolory ale bym ci polecil jednak na odlew,masz pytania pisz na pw.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » pt października 19, 2007 9:04

No to i tu machnę posta, a co mi tam.
Nie o Bontach, rzecz jasna, bo te miałem okazję raz tylko powąchać w Gdańsku.
Chodzi o przesiadkę na niski but. Miesiąc temu kupiłem i byłem bardzo mile zaskoczony. But sięga za kostkę i nie odczułem żadnych sensacji związanych ze stabilnością. Ponieważ jest sztywny, to chyba nawet trochę się stabilność poprawiła. Wieje po kostkach - to jedyny minus.
Wcześniej jeździłem na roxach 4x100. Krzysztof (Rollerboy) mówi, że tak gładko poszło, ponieważ zmieniłem tylko but na niski, bo duże kółka i długą płozę miałem już wcześniej. Czyli tak, jak ty. Jeśli zatem o taką tylko zmianę chodzi, to nie bój się - zupełnie żadnych sensacji.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pt października 19, 2007 10:11

Toudi pisze: Chodzi o przesiadkę na niski but.
Bont Semi Race to nie niski but, tylko nieco wyższy, z płożą typową do jazdy szybkiej.
http://www.bont.com/index.htm

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » pt października 19, 2007 10:56

Ups. Nie wiedziałem i nie chciało mi się szukać w necie :oops: .
A w takim razie, jest sens przesiadać sie z K2 radical na trochę niższy i sztywniejszy but? Czy nie lepiej na niski?
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”