Ile czasu kręcą się Twoje łożyska?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile czasu kręcą się Twoje łożyska?

Post autor: Janusz » sob sierpnia 23, 2008 9:30

Oj jest, jest. Wisłę dzisiaj suchą rolką przejechałem. :tongue: Ludzie na kolana padali.
A serio, to zdecydowana różnica w toczeniu. Tylko jak się ma każdy krok inny, bo nowy niski but i technika niestabilna, to trudno ocenic. Ale na pewno lżej pod wiatr.

Awatar użytkownika
trev79
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: wt maja 08, 2012 9:35
Moje rolki: Spark XRC
Jeżdżę od: 15 maja 2012
Lokalizacja: ZMC

Re: Ile czasu kręcą się Twoje łożyska?

Post autor: trev79 » ndz maja 27, 2012 7:13

W Poweslide -ach córki kółka szybko stają-po paru sek.W moich rolkach Saprk XRC kółka kręcą się znacznie dłużej.Jednak nie wszystkie są tej samej jakości.Nie kręcą się tak samo i nie wydają w czasie kręcenia takiego samego dźwięku.Powinien być to cichy szum.Tak słuchowo po jednym łożysku na 4 wsadzili jakieś gorsze, którę odstaje (wyraźnie szumi).Ogólnie mam takie wrażenie, że do rolek idą odpady łożyskowe, które gdzie indziej wysypały by się moment.Kiedy zajeżdżę swoje, będę chciał kupić polskie łożyska (wyprodukowane u nas).Chodziłem do szkoły (5 lat technikum) przy farbryce produkującej łozyska :) tylko, że słyszałem , że tę fabrykę mają kupić... Chińczycy. Taką POlskę mamy właśnie. :oops:
Cztery przyłożenia w jednym meczu

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Ile czasu kręcą się Twoje łożyska?

Post autor: wasyl » ndz maja 27, 2012 7:26

Kręcenie bez obciążenia a pod obciążeniem to chyba dwie różne rzeczy ?.

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Ile czasu kręcą się Twoje łożyska?

Post autor: pz34 » czw czerwca 07, 2012 8:34

Dam swoje 3 grosze. W tamtym roku po jeździe w deszczu kółka kręciły mi się 1,5 min. Na drugi dzień trzeba było je wyrzucić. Później używałem specjalnych "czołgowych smarów silikonowych do gąsienic;)" , po których kręciły się kilka sekund i mimo, że czuć było opory podczas jazdy to wystarczały na bardzo długo tzn po 20 godzinach jazdy łozyska przestawały dawać odczuwalne opory w jeździe i mogłem jeszcze jeździć drugie 20 godzin na nich tak jak po smarowaniu oliwką. Teraz na oliwce kręcą mi się ponad pół minuty i nie muszę czekać, aż wytrze się smar.
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Ile czasu kręcą się Twoje łożyska?

Post autor: Adi01 » pt czerwca 08, 2012 7:28

wasyl pisze:Kręcenie bez obciążenia a pod obciążeniem to chyba dwie różne rzeczy ?.
Też mam takie wrażenie, wczoraj robiłem próby z różnymi łożyskami i efekt był cokolwiek zaskakujący - na łożyskach kręcących się dłużej bez obciążenia był trochę gorszy czas przejazdu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”