Ktore rolki do jazdy szybkiej wybrac???

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

aga84
Posty: 2
Rejestracja: sob sierpnia 08, 2009 1:08

Ktore rolki do jazdy szybkiej wybrac???

Post autor: aga84 » sob sierpnia 08, 2009 2:01

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze odpowiednich rolek.
Jestem kobietą o wadze 55kg i wzroście 168cm.
Na rolkach jeżdzę już dość długo i w stylu rekreacja/fitness).
Jednak chciałabym teraz spróbować czegoś nowego (jazda szybka).

Będę wdzięczna za pomoc!!!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn sierpnia 10, 2009 12:01 przez aga84, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ktore rolki do jazdy szybkiej wybrac???

Post autor: zico » sob sierpnia 08, 2009 7:19

Dla Twoich gabarytów tylko i wyłącznie konfiguracja 4x 90mm, czyli 3 pozycja. Nie pchaj się w kółka 100.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

aga84
Posty: 2
Rejestracja: sob sierpnia 08, 2009 1:08

Re: Ktore rolki do jazdy szybkiej wybrac???

Post autor: aga84 » sob sierpnia 08, 2009 6:46

A można wiedzieć czemu? :)

PS: Umiem jeździć, a z tego co czytałam na tym forum wynika, że jak ktoś ma dobrą technikę to na większych kółkach pojedzie szybciej.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ktore rolki do jazdy szybkiej wybrac???

Post autor: zico » sob sierpnia 08, 2009 8:29

aga84 pisze:A można wiedzieć czemu? :)

PS: Umiem jeździć, a z tego co czytałam na tym forum wynika, że jak ktoś ma dobrą technikę to na większych kółkach pojedzie szybciej.
Ponieważ dla Ciebie jazda szybka to nowość jak napisałaś, a skoro jest to dla Ciebie nowa dziedzina to lepiej zacząć od mniejszej średnicy kół.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Pernix
Posty: 2
Rejestracja: czw września 03, 2009 2:14

Re: Ktore rolki do jazdy szybkiej wybrac???

Post autor: Pernix » czw września 03, 2009 2:26

Padło w tym temacie pytanie o szybką jazdę, dlatego podepnę się, by nie tworzyć nowego.
Na rolkach jeżdżę od dawna (od końca podstawówki - 8letniej), ale miałam sporą przerwę (4lata). Lubiłam jeździć szybko i długo. Próbowałam wyciągnąć maxa z moich K2-ek rekreacyjnych.
74mm/82a ABEC-3
Jazdy się nie zapomina, ale wiem, że na szybkościówki jest jeszcze za wcześnie.
Czy rolki: fitness ELITE TOP 90 http://www.<-------->/product_info.php?c ... ts_id=3813
byłby dla mnie dobre?
I co myślicie o firmie... mówiąc szczerze, jestem daleko w tyle z nowościami i zawsze ceniłam producentów Rollerblade, Roces (moje pierwsze), K-2
Dodam, że gabarytowo jestem większa, niecałe 70kg przy 173cm wzrostu :oops:
Będę wdzięczna za opinie, względnie polecenie odpowiedniego sprzętu.

edit: A, i gdzie mogę szukać dobrych rolek w Poznaniu, nie przepadam za sklepami internetowymi, w kwesti sprzętu, który się nosi. Wolę przymierzyć i wypróbować zanim wyłożę kasę.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ktore rolki do jazdy szybkiej wybrac???

Post autor: Toudi » czw września 03, 2009 2:47

Myślę, że na tym forum trudno będzie znaleźć posiadacza takich rolek.
Dlatego, że cena już niedaleka od firmowego sprzętu a jakość jest niewiadomą.

Dla większości tutaj cena samych kół 90 mm za 00 zł nie jest zaskoczeniem. A gdzie teraz łożyska, płoza no i but?
Płacimy tyle nie dlatego, że jesteśmy rozrzutnia ale dlatego, że lepsze koła lepiej się toczą i - co może nawet ważniejsze - wolniej się zużywają. Podobnie jest z łożyskami. Jeśli do tego dodać jeszcze trochę na porządnie zbudowany but od producenta, który się na tym zna, to będziesz miała pełną odpowiedź na pytanie, dlaczego nie spodziewam się, że ktoś będzie o tych rolkach miał jakąś opinię.
Ja sam jestem zwolennikiem generycznych leków, podróbek i taniochy.
Stąd mam w piwnicy 2 pary rolek, które były tańsze ale na nich długo nie pojeździłem. Dlatego wiem, o czym piszę. Teraz uważam, że jeśli but jest wygodny i solidny to należy za niego zapłacić i cieszyć się, że następne podchody pod zakup można odłożyć na co najmniej kilka lat.

Z drugiej jednak strony mam rolki tempish serpentin, z których jestem zadowolony, chociaż kółka były nędzne, których szybkie zużycie przyjąłem z ulgą, kupując nowe.
Pozdrawiam
Piotr

Pernix
Posty: 2
Rejestracja: czw września 03, 2009 2:14

Re: Ktore rolki do jazdy szybkiej wybrac???

Post autor: Pernix » czw września 03, 2009 4:47

W taki razie, w jaki sprzęt warto zainwestować i jaka będzie cena (szacunkowa) za rolki o podobnych do tych parametrach,ale z gwarancją na dłuższe życie sprzętu. ;)
A, i dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, strasznie się napaliłam, widząc cenę, ale może poczekam i kupię solidniejszy sprzęt na przyszły sezon...

pseudo
Posty: 2
Rejestracja: pt września 04, 2009 9:53

Re: Ktore rolki do jazdy szybkiej wybrac???

Post autor: pseudo » pt września 04, 2009 10:22

witam!
chcialem zalozyc nowy watek ale podepne sie pod ten temat. ostatnio kupilem rolki fitness rollerblade astro s1 ( lozyska sg9, kolka 90mm, twardosc 84a ) i sa juz dla mnie troche za wolne! zastanawiam sie nad nowym zakupem! mysle o 2 modelach k2 moto 100 ( ilq9, 90mm/100mm, 85a ) albo fila fm 100 ( abec7, 100mm ). na ktorych rolkach beda mogl rozwijac wieksze predkosci? zalezy mi na tym zeby szybko pojezdzic, ale moja technika jazdy jest typowo rekreacyjna i zastanawiam sie czy rolki fila beda dla mnie odpowiednie? moja waga to 90kg, wzrost 185cm. prosilbym o szybka odpowiedz poniewaz do jutra mam podjac decyzje ( tak sie umowilem w sklepie ) ! z gory wielkie dzieki i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ktore rolki do jazdy szybkiej wybrac???

Post autor: zico » pt września 04, 2009 11:03

Fila FM 100 sobie odpuść. Konstrukcyjna pomyłka.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

pseudo
Posty: 2
Rejestracja: pt września 04, 2009 9:53

Re: Ktore rolki do jazdy szybkiej wybrac???

Post autor: pseudo » pt września 04, 2009 12:45

wielkie dzieki za szybka odpowiedz!czyli brac k2 moto 100? poczuje roznice miedzy tym co mam a k2 ? na sklepie nie mam mozliwosci pojezdzic na wiekszej przestrzeni i rzeczywiscie porownac i przetestowac!

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Ktore rolki do jazdy szybkiej wybrac???

Post autor: michał1990 » pt września 04, 2009 12:49

Lepsze pod wzgledem wykonania, a co za tym idzie wygody bylyby rollerblady carbon marathon lub speedmachine 100. K2 raczej nei specjalizuje sie w produkcji rolek do jazdy szybkiej.
Fitnessowe to co innego... :D
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


trust_no_one
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: wt października 28, 2008 4:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Żory

Re: Ktore rolki do jazdy szybkiej wybrac???

Post autor: trust_no_one » ndz września 06, 2009 8:03

Witam, jeszcze jedno pytanie w temacie. Otóż dojrzałem do zakupu rolek z niskim butem, a jak powszechnie wiadomo taki sprzęt leży na półce w każdym sklepie sportowym i można go dowolnie przymierzać. Proszę więc szanowne grono ekspertów o radę do jakiego obszaru producentów lub modeli zawęzić mam poszukiwania uwzględniając następujące warunki:
- but musi mieć tęgość powyżej G (tzn H lub J - taki mądry jestem bo przed chwilą przeczytałem)
- i być dopasowany do wysokiego podbicia - czy podbicie ma związek z tęgością?

Teraz używam FILA M100 w rozmiarze 43,5 mimo, że powinno pasować mi 42. Ów większy rozmiar też wcale nie gwarantuje komfortu stopie. W czasie jazdy stopa przesuwa się w tył i przód - kiedy jest z przodu przodostopie z powodu zbyt małej tęgości jest uciskane, kiedy jest z tyłu - stopa ma zbyt duży luz. Paska dociskającego śródstopie nie mogę zbyt mocno dociągnąć gdyż powoduje to, że stopa cierpnie. Taki to ja niestandardowy jestem.
I stąd moje pytanie: kto (i czy w ogóle) seryjnie produkuje trochę szersze buty? Odlew odpada ze względu na cenę. Pozdrawiam
50°05'46.29" N
18°41'50.58" E

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”