Proszę bardzo o pomoc ;)

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Misiaaa
Posty: 1
Rejestracja: wt marca 09, 2010 7:43
Moje rolki: beznadziejne

Proszę bardzo o pomoc ;)

Post autor: Misiaaa » śr marca 10, 2010 5:58

Witam, jestem pierwszy raz na forum, czytam go juz od jakiegoś czasu, ale mam aktualnie problem z zakupem rolek i chciałam się doradzić, bo widziałam, że raczej większość osób otrzymała pomoc o jaką prosiła.
A mianowicie:
Jeżdzę na roleczkach niecałe dwa lata, kupiłam sobie roleczki 'NO NAME' jakieś z allegro, wtedy nie znałam się na parametrach, kupiłam bo były różowe, i to głównie dlatego wpadły mi w oko... Niestety nie znając się nawet na tym że rolki powinny mieć aluminiową płoze, mam plastikową... Jedna płoza po tatmtym sezonie mi się bardzo pzrekrzywiła... Teraz gdy zaczęłam ponownie 'wsiadać' na rolki, mam powtórkę z rozrywki z tamtego roku... Mam pęcherze z wodą, od strony wewnętrznej przy kostce, ale tak jeźdzę, bo tydzień bez rolek to dla mnie stracony tydzień :)
Gdy mąż mi dał mi pozwolenie na nowe roli, gdy widział moje krwawiące kostki, wtedy zaczęłam przeszukiwać inetrnet, czytać, czytać i jeszcze raz czytać... Chciałam coś z większymi kółkami.. Moje stare rolki mają 72mm, 82a i ABEC 5, nie są to rolki które niestety 'same jadą'... Teraz już postawiłam na lepsze rolki, już nie szuakm różowych ;) tylko zależy mi na większych kółkach i wygodzie. Wpadł mi w oko model FILA XT LADY, mają one kółeczka 84mm, czy bedę czuła różnice przesiadając saię z 72 na 84? CHciałam zapytać co sądzicie na temat tych roleczke, bo mam okazję kupić je w fajnej cenie jako nóweczki.. a mam ogromny dylemat, nie chce juz się męczyć w rolkach tylko czerpać przyjemność z jazdy. Mam nadzieję że wpisałam wątek tam gdzie trzeba, bo jestem naprawdę zielona, pierwszy raz w życiu udzielam się na jakimkolwiek forum, więc nie krzyczcie ;) Tak jakby było to przydatne to mam rozmiar stópki 37. 162cm i 55kg. Chciałam dodać fotkę rolek ale nie mam pojęcia jak się to robi :(

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Proszę bardzo o pomoc ;)

Post autor: zico » śr marca 10, 2010 7:29

Witam,

Fila czasami produkuje modele udane, czasem mniej udane - ciężko stwierdzić czy będą Tobie leżeć.
84mm - powinnaś dać radę, są zdecydowanie szybsze.

Jeśli chodzi o 100% wygody i jazdę z uśmiechem na twarzy, polecam modele Rollerblade Spark 80, 84 LX, serię Activa. Z tej ligi rolek na 100% będziesz zadowolona.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”