Am-Wing Jets 100mm vs. Hyper Stripe 104mm

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

dziob.p
Posty: 16
Rejestracja: wt stycznia 19, 2010 8:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Am-Wing Jets 100mm vs. Hyper Stripe 104mm

Post autor: dziob.p » śr kwietnia 28, 2010 12:18

jak w temacie
ktore kolo wybrac ?
jesli wezme pod uwage am-wings to wezme 6 szt. a na sam przod plozy pojda klasyczne kola RB ze speedmachines rx.
wazna wskazowka jest fakt ze scieranie kol w mojej rolce (wskazuje na to test rolki przed, i sam maraton) jest tylny - w rozumieniu doslownym, najbardziej naciskam (ku mojemu zdziewieniu) na ostatnie kolo i kolejno ku przodowi coraz mniej. Kola z tylu maja widac najwiekszy nacusk. W SpeedM RB nie ma opcji regulacji plozy przod tyl, jest jedynie regulacja boczna. i z ta regulacja przystosowalem prawa stope, zas lewa... czytaj dalej.. :/ --->

troszke mnie to rozbroilo, bo zawsze jezdze w pozycji pochylonej, splecionej, rece z tylu.
a po maratonie wnioskuje ze mam tendencje koslawienia lewej rolki ku osi/środkowowi ciala - to bylo do przewidzenia bo przed maratonem czulem dyskonfort stopy w zewnetrzenej czesci stopy (przed maratonem przesunalem plozem na max ku cialu tj. ku osi ciala.). Widac po "N" kilometrach stopa automatycznie stopa bronila sie przed uciskiem, i koslawila lewa strone - zauwazylem to dopiero po kilku dniach, laicy i znajomi nie zwrocili uwagi ale odrazu wolalem was zapytac o zdanie.

wkurza mnie sytuacja gdy mam wyrobiona od biegania kondycje (biegam po 15-22km dziennie), technike szkole, nie jestem zawodowcem ale kilku krakowskich fachowcow stwierdzilo ze jest naprade dobrze, (sprzet przed samym maratonem nie przetestowalem -glupia sprawa- ale deszcze byl przez tydzien)
wiec jestem zly sam na siebie. zrobilem sobie krzywde zamiast zmagac sie z wlasnymi rekordami zmagalem sie z korygowaniem techiniki na trasie, NA SIŁE

nowe kola to zakup na przyszlosc, planowany na maraton sierpniowy.
iwylacznie w celu poprawy predkosci.
korygowanie ustawienia plozy to inna sprawa o ktorej rozpisalem sie w tym temacie.

zawsze jezdzilem dla siebie, podobnie jak patron portalu zaczolem w mlodym wieku od agrsywnego skatingu (co by nie bylo :) ) pozniej pokochalem bieganie na dlugich dystansach.
Piec lat temu nabawilem sie kontuzji kolana (rechaibilitacja i powrot trwaly 2 lata - z zacieciem maniaka)Nie potrafilem sie wyzbyc checi do uprawiania sportow wytrzymalosciowych. I tak dawne zainteresowanie w postaci rolek i upor maniak w postaci biegania zrodzily in line racing, dzieki rolkom odciazam kolana a jednoczesnie moge powalczyc w wytrzymalosci organizmu (polki co ze soba, a bardzo sobie to cenie)

jesli moge prosic, to o wasze opinie, i sugestie.
cenie sobie wasze zdanie.
pozdrawiam

planuje Krakowaska 70tke "nie tylko dla orlow"

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Am-Wing Jets 100mm vs. Hyper Stripe 104mm

Post autor: zico » śr kwietnia 28, 2010 6:53

AM-Wing 100mm.

- niżej osadzony środek ciężkości, łatwiej będzie z kontrolą i techniką (100mm)
- zdecydowanie lepsze pochłanianie nierówności, błogosławieństwo dla Twoich kolan

Skoro ścierasz bardziej tył, częściej przekładaj kółeczka.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Am-Wing Jets 100mm vs. Hyper Stripe 104mm

Post autor: WFH » śr kwietnia 28, 2010 12:32

A ja nie polecam kupowania 6szt tylko caly komplet!

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Am-Wing Jets 100mm vs. Hyper Stripe 104mm

Post autor: Andrzej » śr kwietnia 28, 2010 1:06

WFH pisze:A ja nie polecam kupowania 6szt tylko caly komplet!
Dla jednego kolegi z Warszawy co pije sok z buraków 6 szt. to komplet. :lol: A najgorsze ze tenże kolega pojechał po mnie w Gdańsku jak chciał :dj: :dj: :dj:

dziob.p
Posty: 16
Rejestracja: wt stycznia 19, 2010 8:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Am-Wing Jets 100mm vs. Hyper Stripe 104mm

Post autor: dziob.p » śr kwietnia 28, 2010 2:36

w zasadzie nie bede kupowal 6 szt tylko 4 szt (na komplet obecnie nei moge sobie pozwolic)
wstawie je na samym koncu plozy, z przodu zostana RB spiral.
mysle ze takie ustawienie ma sens gdyz w czasie jazdy ciezar mam glownie na tyle rolki po mimo pochylonej pozycji.

co zrobic z tym koslawieniem lewej rolki ? przesunac ploze na maxa do srodka/osi ciala ? zostalo jeszcze jakies 2-3 mm do mozliwego przesuniecia.
z prawa noga nie mam tego problemu.
Zico napisal zebym obnizyl srodek ciezkosci, rozumie ze chodzi o to bym jechal na bardziej ugietych nogach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”