K2 Mach 90 - pytanie o kółka

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

salvamea
Posty: 9
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 3:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010

K2 Mach 90 - pytanie o kółka

Post autor: salvamea » ndz czerwca 13, 2010 11:23

Witam wszystkich zapalonych rolkarzy :) Zacznę od tego iż w tym roku rozpocząłem jazdę na marketowych rolkach, po czym zauważyłem że mnie to wciąga. Kupiłem K2 Mach 90, super wygodne, wydaje mi się że szybkie. Mam je ok tydzień, zrobiłem na nich 200 km i już trzeba zamieniać kółka bo pierwsze są wytarte i stąd mój post. Czy to jest normalne? Szczerze wydając 800 zł na rolki nie przypuszczałem że po tygodniu już będę widział zmęczenie sprzętu :? Z pewnością jest to też przełożenie tego że nie jeżdżę idealnie technicznie, ale tydzień? Ważę 82 kg a moje rolki to dokładnie te: <nie podajemy linków>/item1068883112_rolki_ ... nr_45.html wie ktoś co to są za kółka? Póki co będę przekładał jednak chciałem przy okazji zapytać jakie na przyszłość polecacie. Moja jazda to tylko i wyłącznie asfalt dość chropowaty, raczej się nastawiam na prędkość. Przy okazji mogę jeszcze powiedzieć że bardzo chciałem kupić rollerblady crossfire, jednak K2 lepiej siedziały na mojej nodze i trochę się wystraszyłem tej drobnej klamry w crossfire jak ją na oczy zobaczyłem i kilka razy zapiąłem. No nic poczekam na Wasze zdanie odnośnie zużycia moich kółek i porady jakie będą dobre dla mnie na teren po którym się poruszam. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
citrina
Posty: 27
Rejestracja: sob marca 27, 2010 9:46
Moje rolki: Activa XT
Jeżdżę od: 28 mar 2003
Lokalizacja: Poznań

Re: K2 Mach 90 - pytanie o kółka

Post autor: citrina » pn czerwca 14, 2010 4:11

Mogę jedynie powiedzieć, że to stanowczo nie jest normalne. Rolki K2 to już jakaś klasa i wedle mnie takie rzeczy rzeczy się dziać nie powinny. Tym bardziej, że kółka mają twardość 83A (czyli twarde), więc powinny wytrzymać na dłużej. Nie jestem specjalistką, więc być może się mylę ale kółka nie powinny nadawać się do wymiany po 200 km!
Nasze punkty widzenia pokrywają się. Idzie tylko o to, który który pokrywa. [Stanisław Jerzy Lec]

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: K2 Mach 90 - pytanie o kółka

Post autor: zico » pn czerwca 14, 2010 4:30

To co jest opisane na kółkach mija się z prawdą, szczególnie w kółkach, które są produkowane tylko i wyłącznie do rolek w zestawach. Kółka produkowane oddzielnie przez Hyper, Matter i innych producentów (kół, nie rolek) z reguły mają opisaną wartość prawidłową.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

salvamea
Posty: 9
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 3:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: K2 Mach 90 - pytanie o kółka

Post autor: salvamea » pn czerwca 14, 2010 5:12

Dzięki za wypowiedzi, czyli rozumiem po Twojej wypowiedzi Zico że raczej to normalne zużycie jest? że w zestawie dostajemy raczej średniej jakości koła i trzeba się na to nastawić żeby je niebawem zmienić? Trochę mnie to drażni przyznam bo przecież nie ścigam się o puchar Polski tylko w wolnej chwili sobie jeżdżę, zainwestowałem sporo pieniędzy a pomału trzeba myśleć o kołach, dodatkowo jedno kółko zaczęło tyrkotać pod wpływem nacisku :? Poza kołami bardzo polecam te rolki.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: K2 Mach 90 - pytanie o kółka

Post autor: Toudi » pn czerwca 14, 2010 5:24

No ale to też zależy od nawierzchni, techniki jazdy.
No i w niesprzyjających warunkach wyszło 200 km.
Spróbuj pozamieniać kółka miejscami, to jeszcze trochę na nich pojeździsz.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: K2 Mach 90 - pytanie o kółka

Post autor: zico » pn czerwca 14, 2010 5:32

salvamea pisze:Dzięki za wypowiedzi, czyli rozumiem po Twojej wypowiedzi Zico że raczej to normalne zużycie jest? że w zestawie dostajemy raczej średniej jakości koła i trzeba się na to nastawić żeby je niebawem zmienić?

Niestety tak jest w większości przypadków. Dlatego jak ktoś waży powyżej 80kg, niech zapomni o kółkach miększych niż 84a (oczywiście to porównanie nie dotyczy Ciebie ;) ). Choć i tak takie wartości nie są równe, przykład: kółka Hyper Concrete przy opisanej twardości 84a zachowują się tak, jakby miały twardość nawet 85a, są zdecydowanie lepsze niż kółka Rollerblade o twardości 84a - oczywiście chodzi o ścieralność, bo jakby porównywać inne cechy to już by to nie było na miejscu. Z reguły dobre kółka są montowane w rolkach do specjalizacji: szybka (kiedyś MPC w Rollerblade teraz Hyper, Powerslide - Matter), slalom i urban skating (np. Roces - Hyper, Seba - Gyro) i hokej (np. Mission - Rats, czasami Hyper).
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

salvamea
Posty: 9
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 3:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: K2 Mach 90 - pytanie o kółka

Post autor: salvamea » wt grudnia 14, 2010 8:59

Witam
Odgrzeje kotleta żeby nie zakładać kolejnego tematu :) Mamy zimę, rolki odpoczywają w kartonie a ja się zastanawiam jakie kółka zakupić do nich na przyszły sezon. Nie ma pośpiechu bo kilka miesięcy jest, no chyba że kolega Zico zaproponuje jakąś promocje zimową :) W innym temacie Zico polecałeś koła Am-Wing pisząc że nawet sam się na nie przestawiłeś ze względu na lepszą amortyzacje. Obecnie moja jazda to czysta przyjemność z jazdy bez bicia czasów (może ktoś zna trasę w Gliwicach wzdłuż autostrady A4, tylko tam jeżdżę) Przez jakiś czas doskwierał mi dyskomfort z nierówności asfaltu ale jak zakupiłem skarpetki typowo do rolek problem zniknął więc myślę że mogą być dość twarde żeby były też trwałe. Obecnie moja waga wynosi 79 kg. Jakie koła koledzy polecacie w rozmiarze 90mm i jaka twardość będzie dla mnie najlepsza?
Pozdrawiam Michał

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: K2 Mach 90 - pytanie o kółka

Post autor: zico » wt grudnia 14, 2010 9:03

Twardsze AM-Wingi :D Purpura i łatwo się nie zajadą.
Mogą też być Mattery Juice, ale cena...
Mogą też być Hypery, ale wolniejsze są niż Mattery i AM-Wingi, ale za to trwałe.

A co do promocji - to nie tutaj, pisz na e-mail ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

salvamea
Posty: 9
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 3:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: K2 Mach 90 - pytanie o kółka

Post autor: salvamea » wt grudnia 14, 2010 9:41

Szybka i rzeczowa odpowiedź :) Powiedz mi jeszcze proszę jaką ja odczuję różnicę między kołami Am-Wing o twardości np 84 a 87? Szczerze jakoś spodobały mi się te Am-Wingi. Moje łożyska są odpowiednie do tych kółek? No i jak jest z ich trwałością? Po standardowych kółkach mam uraz do szybko zużywających się. Czasem lepiej wyznawać zasadę "nie stać mnie kupować dwa razy"
Pozdrawiam Michał

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: K2 Mach 90 - pytanie o kółka

Post autor: zico » wt grudnia 14, 2010 9:49

Purpurowe starczą na długo tym bardziej jak się porównuje do standardowych, łożyska będą pasować, tulejki są jednak ważniejsze - muszą być do AM-Wing - mam takie. Co do twardszych AM-Wingów poczekaj na głosy, osób, które ważą ponad 100kg i jeżdżą dalej na nich ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: K2 Mach 90 - pytanie o kółka

Post autor: Andrzej » śr grudnia 15, 2010 9:44

zico pisze:... poczekaj na głosy, osób, które ważą ponad 100kg i jeżdżą dalej na nich ;)
Zico - jak mi się uda Cię złapać na sali to Cię ....
Całkiem poważnie To koła Am- Wing są dobrym wyborem. Proponuję wejść na http://www.sswmalta.pl/?p=393 i trochę poczytać o kołach w dziale sprzęt.
tam są opisane inne kolory ale i tak bajka

salvamea
Posty: 9
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 3:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: K2 Mach 90 - pytanie o kółka

Post autor: salvamea » śr grudnia 15, 2010 3:31

Klamka zapadła, Am Wing 90mm 87a zamówione. Przy okazji muszę pochwalić Zico za bardzo dobry kontakt i pełny profesjonalizm :) Już się nie mogę doczekać paczki...oraz oczywiście bardziej sprzyjającej temperatury ;)



Muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony z zakupów, kolega Zico ma świetne podejście. Kupowałem już przez internet lecz nigdy w tak szybkim czasie nie miałem przesyłki w domu (nie minęła nawet doba). Także nie ma co się zastanawiać nad kupowaniem w innym miejscu, Polecam !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”