Doradźcie co kupić

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

tanec
Posty: 5
Rejestracja: śr czerwca 01, 2011 10:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Doradźcie co kupić

Post autor: tanec » śr czerwca 01, 2011 10:45

Witam, prośba o poradę jakie rolki kupić. Jestem mega początkujący :D
Trochę info o mie:
41 lat
186 cm
90 kg
lekkie problemy z kolanami po przygodach z innymi sportami.
Posiadam sprzęt ale kupiony na szybko pod wpływem impulsu, czyli zupełnie bez głowy.

Fila Primo XT
Kółka 84mm/83A
ABEC 7
Szyna 282

Nie jestem z nich zadowolony, bo zupełnie nie radzę sobie w tym sprzęcie z manewrami.
Potrzebuję rolek do nauki, a docelowo do slalomu i śmigania po mieście.
Oczywiście mam swoje typy, a właściwie jednego zdecydowanego faworyta ale go nie zdradzę bo chciałbym usłyszeć Wasze opinie.
Jeśli chodzi o cenę to chciałbym się zamknąć w 1000

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Doradźcie co kupić

Post autor: Herb » czw czerwca 02, 2011 12:55

Tylko zdecyduj na czym Ci bardziej zależy: slalomie czy śmiganiu po mieście ;)

Jak po równo do tego i do tego to Fila NRK, Twister(+lepsze koła!), Seba FR1, które wolisz, nie ma sensu się rozdrabniać z FR2, Metro czy ASP przy takim budżecie.

Jak slalom to FR1, NRK Road, ewentualnie NRK.

Jeżeli priorytetem jest freeride, a slalom ma być dodatkiem, to nie będę ściemniać, powyższe modele będą ok, ale moim faworytem są Rollerblade Fusion 84 ze względu na soulplate, UFS, absorber, szynę 255mm i rozmiar kół. Ale o trudniejszych trikach w slalomie zapomnij w tych rolkach, to sprzęt nie na balety.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

tanec
Posty: 5
Rejestracja: śr czerwca 01, 2011 10:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Doradźcie co kupić

Post autor: tanec » czw czerwca 02, 2011 1:10

Dzięki za odpowiedź, tak naprawdę nie jestem jeszcze do końca zdecydowany. Złapałem bakcyla na maksa i teraz myślę tylko kiedy bedę mógł jeździć....usypiam z tą myślą i budzę się z nią :lol: To wspaniały sport i chcę liznąć wszystkiego, szczególnie gdy widzę jak jeździ ekipa z pól mokotowskich. Ta lekkość, jazdy, tricki i uśmiechnięte twarze, teraz rozumiem że to nie tylko sport ale przede wszystkim styl życia.

Jeśli mam być szczery to myślałem o Rollerblade Twister 80, pewnie z jakimiś modyfikacjami .... :?:

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Doradźcie co kupić

Post autor: worrmss » czw czerwca 02, 2011 2:15

Kupiłem wspomniane przez Ciebie Twistery w tym roku, nowy model. Także nie byłem zdecydowany, jestem zadowolony. Modyfikację sprowadziłbym do założenia flata Hyper Concret, albo bana także z tych kółeczek jeżeli waga przechyli się na stronę slalomu. Na oryginalnych pojeździsz niewiele, wiec od razu przy zakupie musisz się liczyć z tym wypadkiem.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Doradźcie co kupić

Post autor: Herb » czw czerwca 02, 2011 2:37

Twistery dadzą radę w slalomie ale szyna jest do niego mniej optymalna niż w FR1, NRK, NRK Road. Z kolei tamte rolki mają jeszcze wiązany liner, niższe cholewki. NRK Road ma natomiast sztywniejszą niż pozostałe, bazaltową skorupę. Twister to dobre rolki freestyle, ale bardziej do freeride niż slalomu. Ale żałować zakupu nie będziesz na pewno.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

tanec
Posty: 5
Rejestracja: śr czerwca 01, 2011 10:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Doradźcie co kupić

Post autor: tanec » ndz czerwca 12, 2011 2:49

Dzięki wielkie za porady, zamówiłem ostatecznie Seby FR1, będą na początku lipca. Jak pośmigam to coś naskrobię :twisted:

skaj124
Posty: 1
Rejestracja: pn czerwca 13, 2011 7:26
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Doradźcie co kupić

Post autor: skaj124 » pn czerwca 13, 2011 7:32

Witam.
Nie chce zakładać nowego wątku bo jest już wiele podobnych, dlatego podpinam się tutaj. Które rolki według was lepiej wybrać:
rollerblade spark tr alu czy może
k2 freedom w 4025821
Są w takiej samej cenie (promocja 400zł)
Wiem że w sparkach jest wyjmowana skarpeta i możliwość zmiany kółek na 84mm. W K2 niestety nie ma ani jednego ani drugiego, dlatego bardziej skłaniam się ku pierwszym, ale chce zapytać, które według was są lepsze? :)
Ostatnio zmieniony wt czerwca 14, 2011 12:27 przez skaj124, łącznie zmieniany 1 raz.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Doradźcie co kupić

Post autor: Herb » wt czerwca 14, 2011 12:14

Spark bez dwóch zdań.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”