Spark 84 problem

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kwaplak
Posty: 11
Rejestracja: sob czerwca 04, 2011 6:07
Moje rolki: Spark 84
Jeżdżę od: 02 cze 2011

Spark 84 problem

Post autor: kwaplak » wt czerwca 21, 2011 1:30

Witam, zmieniłem oryginalne kolka 84a/84 na mniejsze 80a/72 pierwsza jazda i bum, cos mi sie wpakowalo w przednie kolko lewej rolki. Wyjalem jakis kamyczek ale kolo mi zblokowalo na poczatku i wiadomo co - podloga. Chcę odkrecic a tu lipa, pokażę na zdjęciach, kręcą się takie nie wiem jak to nazwać, wkładki? podkładki? które są wmontowane w otwory płozy, mają takie wypustki dla osi, żeby się nie kręciła. Niestety odpadło mi to, albo raczej zaczęło się kręcić, przez co nie mozna odkrecic/wkrecic oski. Jakos mi się udało to rozebrać. Wygląda to tak.

Sama płoza bez tych śrubek/gwintow:
Obrazek

Płoza z tymi śrubkami/gwintami:
Obrazek

Śrubki/gwinty jak widać ściachane trochę coś się odłupało, jeden ślad od wykręcania jest mój:
Obrazek

A tu kółko sąsiednie i jak to wyglądało na początku, sztywna konstrukcja odkręcasz bez problemu zmieniasz kółka czyścisz ośki, bajki:
Obrazek

Nie wiem co teraz, nie wkręcę tego porządnie ani nie wykręcę, mogę jedynie pokombinować z dłuższą ośką od hamulca, tam mam takie podobne wkładki, tyle ze jak to będzie wyglądało hamulec z przodu :D. A może to jest poprostu część ośki a nie płozy i wymiana ośki mogłaby mi pomóc? widziałem u kolegi w rolkach ośki z otworami z dwóch stron i bez tych wstawek. Druga opcja wpadłem na pomysł, żeby ośkę z przeciwnej strony delikatnie naciąć wystarczająco aby śrubokrętem ją skontrować, wydaje mi się to bardziej realne i tańsze. Proszę o pomoc, sory ze tak dlugo, mam nadzieję ze przedstawilem problem dosyc klarownie. Dzięki za fatygę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”