Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: zico » wt listopada 08, 2011 9:54

Herb pisze:Sprawa jest prosta. Szyny nie muszą być najlepsze by osiągać dobre wyniki, ale muszą być wystarczająco dobre. Najwyraźniej, szyny RB są na tyle dobre, by na nich szybko pojechać.
Są za wysokie i to jest ich największa wada. Szyna, którą ma Roger Schneider to model sprzed kilku lat i na pewno była ona sztywniejsza od tej w powyższym teście. Kosztowała też około 190 euro. I jeszcze dochodzi wytrzymałość. A z tym w Rollerblade jest różnie, bo wiele szyn po prostu pękało jak zapałki.
Wytrzymałość materiałów, a szczególnie aluminium to nie marketing. Mydlenie oczu liczbami typu 6061, 7000, 7050 już tak, bo wyższa liczba nie zawsze znaczy lepsze aluminium. Warto pogłębiać swoją wiedzę na temat wytrzymałości materiałów jak i procesów związanych z ich poprawieniem.

Z drugiej strony sprawa jest prosta. Są szyny produkowane pod kolekcję swojego sprzętu jak np. Rollerblade czy Powerslide (jedna szyna do kilku modeli), a są producenci specjalizujący się w szynach jak np. Schankel, EO Skates, Luigino, którzy starają się zrobić jak najlepsze (najniższe) szyny.

Jedni kupują sprzęt w całości, jedni dobierają, bo się na tym już znają.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: Herb » wt listopada 08, 2011 11:31

No ale jak widać i producentom nastawionym na produkcję szyn "udaje" się zrobić szyny wysokie (Fighter) czy o sztywności podobnej do tych RB. Konkluzja: szyny stockowe (tam, gdzie nie ma wyboru podwozia - Tempest, Racemachine, niższe modele Powerslide) są nie tak zaawansowane jak te specjalistyczne, bo te zestawy nie są przeznaczone dla "specjalistycznych" ścigantów, lecz dla początkujących/góra średnio-zaawansowanych (warto zwrócić uwagę że Racemachine Pro, są sprzedawane bez szyny). To mnie wcale nie dziwi - gdzieś te koszta się tnie. Ale i przy wyborze szyny od producenta specjalizującego się w szynach, należy uważać. A przede wszystkim, jak zwykle, należy brać pod uwagę swoje indywidualne potrzeby a nie to co kolega powiedział (jak ktoś ma stopę 47 czy większą to może się śmiać z rozwodzenia się nad różnicami długości rzędu 2-3mm).

Jeszcze padł temat "długowieczności" szyn. Te z włókien węglowych mogą w istocie być bardziej żywotne od aluminiowych. W kolarstwie ramy aluminiowe "żyją" najkrócej i te wykonane z włókien węglowych je biją na głowę, bo ich właściwości nie zmieniają się z wiekiem (cecha którą mają jeszcze tylko ramy z tytanu (sic!)). Ale technologia w przemyśle rowerowym jest niewątpliwie na dalszym etapie zaawansowania niż w rolkach - ale przyjdzie dzień, kiedy to się wyrówna, bez wątpienia. By jednoznacznie stwierdzić jak to jest, potrzebne są testy wytrzymałościowe, z użyciem odpowiedniej aparatury, ale to już wymaga sporych nakładów finansowych.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: zico » śr listopada 09, 2011 8:33

Kolejny raz napiszę, już ostatni, najważniejsza sprawa doboru szyn dla każdego - czy początkującego, czy mocno zaawansowanego:

Wybierać jak najniższe szyny!.

Kto nie rozumie, niech lepiej zmieni dyscyplinę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: krzysztofbr » śr listopada 09, 2011 8:47

Zico,

akurat tutaj nikt nie polemizował. ja cały czas poruszałem TYLKO sztywność szyny która dla 99% nie ma żadnego znaczenia. bo po prostu jesteśmy za słabi!!! blaszanej szyny za 200 zł to nie powygina nawet Mariusz Pudzianowski.

pozdrawiam serdecznie
kbaran

ps. artykuł naprawdę dobry i to nie jest tak, że nie doceniam twojej pracy Zico.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: zico » śr listopada 09, 2011 9:10

Krzysztofie, ale chodzi Tobie o wytrzymałość szyn czy o ich sztywność? Bo są to dwie odmienne sprawy...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: krzysztofbr » śr listopada 09, 2011 10:45

wklejam to co napisalem na fb.


Kuba, chodzi mi o sztywność. po prostu w moim odczuciu szyna nie musi byc nie wiem jak sztywna. na pewno na naszym poziomie. przy odpychaniu koła mam na mysli hub, sie również poddaje. no i zakładam, że mamy dopasowanego idealnie buta. bo patrzać na przeważającą wiekszość, duzy luz w kostce. Mi najzwyczajniej w swiecie nie chce sie wierzyć, że potrzebujemy czegoś lepszego niż zwykła szyna. Ja bym raczej skłaniał się za argumentem kupuję dobrą szynę ze względu na wagę. akurat jestem na takim etapie, że składam po prostu lekki sprzet. bo w moim odczuciu waga zestawu ma duze znaczenie.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: zico » śr listopada 09, 2011 10:57

Ok, rozumiem. W moim przypadku (ważę niecałe 80kg) - choć to też nie jest wyznacznikiem - olbrzymie znaczenie ma waga sprzętu. Im lżejszy jedzie mi się dużo lepiej i łatwiej. Co do szyny - posiadam dobrze pracującą, nie jest ona najwyższej sztywności. Jest też długą szyną 13,2" patrząc na rozmiar mojej nogi 41/42. Jednak na tym połączeniu jeździ mi się wyśmienicie. Oczywiście but jest idealnie dopasowany, nie musiałem nawet go formować. Nie jest to custom. Waga jednej pół pary to niecałe 1200 gram. I razem ma to ogromne znaczenie: dobry, sztywny i lekki but, niska, dobrze pracująca szyna oraz bardzo dobrze amortyzujące kółka (dbam bardziej o kolana, niż o wynik) - całość daje mi pełną radość oraz zdrowie. Dla mnie to są najważniejsze rzeczy i życzę każdemu, żeby nie miał żadnych problemów ze zdrowiem, a wyniki były po tej szczęśliwej drodze :) (skopiowane z fb).

Również zauważyłeś, że wiele osób ma luzy w kostce - po prostu źle dobrane buty. Nie można ich dobrze związać, bo zaraz tną po kostkach albo po prostu nie da się dobrze ich założyć. Niestety wiele osób myśli, że jak ma obojętnie jaki niski but to zaraz szybko pojedzie. Co prawda to już inny temat, ale lepiej pisać "na sygnale", żeby wiedza jeżdżących i szczególnie tych, co zaczynają była rzetelna i klarowna. Wtedy będzie łatwiej, bo nie będzie trzeba tłumaczyć jak krowie na rowie, że to i to są najważniejsze sprawy, a tamto i inne rzeczy mniej ważne. Jak się rozumie zasady przekazu i transferu siły, co daje obniżony środek ciężkości, że nogi mniej się męczą pod wpływem lekkości sprzętu i inne ważne cechy, to wtedy można dyskutować o szerszych czy nowych sprawach, co można jeszcze usprawnić.
A jak przychodzi taki, co nogi krzywi, raz przejechał dłuższy dystans albo w ogóle, naczytał się w internecie i próbuje narzucać nowe słowo i nowe technologie, to :dj:
I jeszcze jak przypadkiem kogoś strzepał na tym jednym wyścigu, co miał sprzęt za kilka tysięcy i opiera się na tym, że był szybszy na bamboszach, to już w ogóle nie wytłumaczysz. Są przecież talenty i "talenty" :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: WFH » śr listopada 09, 2011 7:38

xlukim pisze: Joey, który jak większość zawodników rolkarskich był poza kontrolą antydopingową do 2011 roku bił rekord za rekordem. Z niewielkiego chłopca zmienił się, w krótkim okresie czasu w monstrum. Od 2011 postanowił wsiąść na łyżwy. Celem przygotowań do olimpiady. Tu kontrole są o każdej porze dnia i nocy. I w 2011 nagły spadek formy. Ale ok. Załóżmy, że to insynuacja. Ale dziwny zbieg okoliczności.
WFH pisze:Niestety Roger Schnaider do chwili obecnej nie osiągnął żadnych znaczących wyników na łyżwach, więc informacja o tym podana jest nieprawdziwa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Schneider

Jednak coś tam osiągnął. A pisząc o nim wcale nie miałem zamaru pomniejszyć wielkość Joey'a. Jest wielki. Ale wykazałem tylko, że na przykładzie Berlina nie sztywność, jakość szyny ma wpływ na wyniki.

Nie szyna jedzie. I nie ona ma wpływ na wynik. Cała reszta to marketing.

:D
We wrotkarstwie są kontrole antydopingowe, nie tak częste jak w innych dyscyplinach ale są. A na łyżwach Joey już zaczął sobie bardzo dobrze radzić. Co osiągnął R.Schneider na łyżwach? 23 miejsce na ME i tytuł mistrza Szwajcarii ( bodajże 4 startujących) to chyba nie są wielkie wyniki.
Płozy same nie jeżdżą, wpływ na wyniki mają, kwestią dyskusji jest jak duży.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: Herb » śr listopada 09, 2011 7:57

Zico, mam wrażenie że nieco demonizujesz wysokość. Niski balans jest ważny, ale przecież są i szyny 4x110mm, wyższe niż te opisywane tutaj - i co, nie nadają się do jazdy? Ktoś kto jeździ na takim zestawie nie da sobie rady na "wysokiej" 3x110 1x100? A jeżeli by się okazało, że z pośród wszystkich 4x100 najniższe są Fila (podobny test by się przydał dla rozmiarów 4x100 i 4x110), to z automatu każdy powinien kupować te szyny, bo są najniższe? Sam piszesz, że zależy Ci na niskiej wadze, plus to zdanie o wysokości - czyli mam rozumieć, że teraz jeździsz na szynach EOSkates, bo niskie i najlżejsze?
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: zico » śr listopada 09, 2011 8:09

Herb pisze:Zico, mam wrażenie że nieco demonizujesz wysokość. Niski balans jest ważny, ale przecież są i szyny 4x110mm, wyższe niż te opisywane tutaj - i co, nie nadają się do jazdy? Ktoś kto jeździ na takim zestawie nie da sobie rady na "wysokiej" 3x110 1x100? A jeżeli by się okazało, że z pośród wszystkich 4x100 najniższe są Fila (podobny test by się przydał dla rozmiarów 4x100 i 4x110), to z automatu każdy powinien kupować te szyny, bo są najniższe? Sam piszesz, że zależy Ci na niskiej wadze, plus to zdanie o wysokości - czyli mam rozumieć, że teraz jeździsz na szynach EOSkates, bo niskie i najlżejsze?
Herb - proszę Ciebie... To jest KLUCZOWA sprawa we wrotkarstwie szybkim jeśli chodzi o szyny!
Czy Ty w ogóle kiedykolwiek jeździłeś na rolkach do jazdy szybkiej? Jeździłeś na rolkach do jazdy szybkiej na konfiguracjach z kółkami 80mm, 84mm, 90mm, 100mm, 110mm? Czy masz pojęcie o czym piszesz? Ręce opadają...

Nie jeżdżę na szynach EO Skates, bo mam również niskie LiteMaxy, na których jeżdżę od dłuższego czasu. To nie jest kolejna para rękawiczek jak właśnie Ty rozumiesz, że można zmieniać i zmieniać. Wrotkarstwo szybkie to konsekwencja, treningi, wyrzeczenia, jeżdżenie na dobrze spasowanym sprzęcie.
Tego nie zrozumiesz dopóki sam nie zaczniesz jeździć i trenować.

Mam porównanie do szyn (z tych, co pamiętam), które przejechały na WIELU wyścigach:

Tecnica 5x 80mm'
Mogema 5x 80mm
Tecnica 5x 84mm
Mogema 5x 84mm
Rollerblade 4x 90mm
Powerslide Venon 3x 100mm 1x90mm
Fila 4x 100mm
Rollerblade Pro Fuel 4x 100mm
Rollerblade Fly czarny 4x 100mm
Rollerblade Fly czerwony 4x 100mm
Roces Vanquish 4x 100mm
Salomon 4x 100mm
Powerslide Venom 4x 100mm
Schankel LiteMax 3x 110mm 1x 100mm
Rollerblade Racemachine 4x 110mm

Sądzę, że na temat właśnie wysokości mogę coś powiedzieć i w sumie już nie chodzi o to marne doświadczenie, ale jest to wrotkarski dogmat, że nisko osadzony środek ciężkości to klucz do sukcesu, a właśnie przede wszystkim to szyna o tym stanowi.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: Mirek_83 » śr listopada 09, 2011 8:52

zico pisze:
krzysztofbr pisze:Panowie, dla 99% z nas wystarczy zwykla blaszana szyna w sensie sztywności. jezeli ktoś nie jezdzi 1.10/42km i mniej,to niech lepiej zainwestuje w dobre jedzenie i sen. Będzie szybszy. Po prostu nie wierze, ze cos nam sie wygina..
Szyny pracują pod naszym ciężarem i odepchnięciem - fizyka Panie się kłania. Poza tym piszę kolejny raz: sztywność jest sprawą poboczną, NAJWAŻNIEJSZĄ sprawą jest wysokość! Każdy mm wysokości jest bardzo ważny. Gdyby biorący udział w tym temacie zrozumieli to, to dyskusja potoczyłaby się zupełnie innym torem.
Jeśli podczas biegu, gdy stawiamy krok nasze stawy przyjmują obciążenie równe (mniej więcej) pięciokrotności wagi naszego ciała, to myślisz, że podczas mocnego odepchnięcia np. podczas przyspieszania, nie jesteśmy w stanie działać na szyny z taką siłą by się lekko wyginały ("pracowały")?? no tak Krzychu facet w klapkach biegnie maraton, listonosz ściga się z pro kolarzami na TdF. Żarty żartami, ale sprzęt zmieniasz na nowy, więc chyba jednak warto szukać dla siebie "złotego środka" :)
Pozdrawiam Mirek

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: Mirek_83 » śr listopada 09, 2011 9:02

Herb pisze:Sprawa jest prosta. Szyny nie muszą być najlepsze by osiągać dobre wyniki, ale muszą być wystarczająco dobre. Najwyraźniej, szyny RB są na tyle dobre, by na nich szybko pojechać. Pewnie wymaga to większych umiejętności i lepszej techniki (wyższy balans), ale jak ktoś jeździ na nich nie powinien zwalać winy za niepowodzenia wyłącznie na szyny. Panowie, o ile można poprawić wynik zmianą szyny z takiej ok na taką super, a o ile lepszą techniką, bądź adekwatnym treningiem wytrzymałościowym?

Trzeba mówić prawdę o sprzęcie. Szyny RB to jest masówka. Jeżeli wykonanie stoi na odpowiednim poziomie, "masówka" to żadna ujma dla sprzętu. To nie jest tak, że wszystko co pospolite, to be. RB nie daje plamy i trzyma solidny poziom wykonania za dość niską cenę - to się też dla niektórych liczy. To nie jest Tempish, gdzie szyny są robione na bazie starych projektów Powerslide nie wiadomo jak i z czego.
A skąd wiemy, że te szyny Schneidera to "masówka"?? Kilka lat temu team RB (z m.in Diego Rosero) jeździli, wydawać by się mogło, w półkowych race machine'ach. Na potrzeby marketingu zrobiono im odlewy wyglądające jak RM. Rollerblade nie robi super odlewów, jeśli wcale je robi (pewnie nie, tylko zleca innym). Poprawcie mnie jeśli się mylę z tym RB...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: zico » śr listopada 09, 2011 9:07

Mariani maczał w tym palce. Mariani w logówkach Rollerblade.
But najważniejszy, później wysokość szyny. (to chyba napiszę w swoim podpisie, żeby wbić niektórym do głowy, o ile w ogóle się da).
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: zico » śr listopada 09, 2011 9:22

Update postu - dopisałem w głównym poście tą informację:

"Szkoda, że wszystkie szyny pokazane w zestawieniu są produkowane z mocowaniem, które umożliwia ich regulację tylko na boki. Wyjątek jednak stanowią buty, które mogą posiadać możliwość regulacji przód - tył poprzez:

- wielokrotną ilość mocowań szyny jak np. Roces Vanquish, buty dMb, Flyke Racing czy każdy but Schankela oraz Simmons Racing
- mocowanie do szyny wzdłużne, jak np. niektóre modele butów Powerslide
- nowa technologia Luigino SHIFT, która umożliwia montaż szyny na różnym rozstawie 165mm czy 195mm oraz na różnej pozycji przód tył
- na ten moment żaden but Rollerblade tej możliwości nie posiada
"
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: witomazur » czw listopada 10, 2011 1:18

Mirek_83 pisze: A skąd wiemy, że te szyny Schneidera to "masówka"?? Kilka lat temu team RB (z m.in Diego Rosero) jeździli, wydawać by się mogło, w półkowych race machine'ach. Na potrzeby marketingu zrobiono im odlewy wyglądające jak RM. Rollerblade nie robi super odlewów, jeśli wcale je robi (pewnie nie, tylko zleca innym). Poprawcie mnie jeśli się mylę z tym RB...
Wreszcie głos rozsądku na pustyni... :D Te buty to prawie na pewno custom z jakiejś manufaktury.Przy najbliższej okazji zapytam z jakiej - choć z doświadczenia wiem,że duży procent rynku tzw."custom a na wierzchu skórka sponsora" trzyma Mariani :wink:. Zresztą robi też buty standard,które są lepsze od wiekszości customów. Co do szyny - nie dramatyzował bym. Facet ma ponad 2m wzrostu i stopę rozmiar 46 i to czy stoi 112mm czy 110 mm nad ziemią ma mniejsze znaczenie. Problem wysokości szyny o wiele bardziej dotyka niższych i posiadających małe stopy zawodników. Poza tym dyskusja jest chyba o hybrydach 3x110,1x100 więc przykład Rogera,który raczej jeździ na 4x110 jest nietrafiony.
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”