PS 9 venom i maratony

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sadowskiwojciech
Posty: 30
Rejestracja: pn marca 19, 2012 7:13
Moje rolki: PS Phusion, Bont Z
Jeżdżę od: 02 sty 2007

Re: PS 9 venom i maratony

Post autor: sadowskiwojciech » śr sierpnia 29, 2012 12:47

Witam ponownie. Po najważniejszej imprezie sezonu (Maraton Sierpniowy) kilka uwag dotyczących PS 9. Ogólnie na zawodach jeździło mi się szybciej w porównaniu z imprezami zeszłorocznymi: na małej dylewskiej aż o 9 min., na sierpniowym uzyskałem czas identyczny jak w 2011 ale wtedy dystans był krótszy a z międzyczasów wychodzi mi przynajmniej 6 min. szybciej. Wydaje się to sporo i jestem zadowolony z postępów. Buty i szyna trzymają się dobrze po przejechaniu 2000km. Dzisiaj zdjąłem jednak kółka 110 i założyłem 100. Waga pokazuje 3200g tzn. 600g mniej niż w oryginalnym zestawie co wydaje się znaczące. Pojeżdżę z tydzień to się rozpatrzę czy pojadę szybciej i/lub jak to wpłynie na zmęczenie. Na razie pozdrawiam wszystkich samotnych długodystansowców, w szczególności Doody'ego, który dziwnym trafem na Dylewskiej był jedno miejsce przede mną a na Sierpniowym jedno za mną. Musimy się kiedyś umówić na trening w Toruniu bo mieszkam niedaleko.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PS 9 venom i maratony

Post autor: Toudi » śr sierpnia 29, 2012 1:08

sadowskiwojciech pisze:Witam ponownie. Po najważniejszej imprezie sezonu (Maraton Sierpniowy) kilka uwag dotyczących PS 9. Ogólnie na zawodach jeździło mi się szybciej w porównaniu z imprezami zeszłorocznymi: na małej dylewskiej aż o 9 min., na sierpniowym uzyskałem czas identyczny jak w 2011 ale wtedy dystans był krótszy a z międzyczasów wychodzi mi przynajmniej 6 min. szybciej. Wydaje się to sporo i jestem zadowolony z postępów. Buty i szyna trzymają się dobrze po przejechaniu 2000km. Dzisiaj zdjąłem jednak kółka 110 i założyłem 100. Waga pokazuje 3200g tzn. 600g mniej niż w oryginalnym zestawie co wydaje się znaczące. Pojeżdżę z tydzień to się rozpatrzę czy pojadę szybciej i/lub jak to wpłynie na zmęczenie. Na razie pozdrawiam wszystkich samotnych długodystansowców, w szczególności Doody'ego, który dziwnym trafem na Dylewskiej był jedno miejsce przede mną a na Sierpniowym jedno za mną. Musimy się kiedyś umówić na trening w Toruniu bo mieszkam niedaleko.
No to jest chyba właśnie ta różnica pomiędzy 110 i 100.
Na . Dylewskiej były górki (kiedy oni wreszcie zniwelują te wzniesienia?) i musiałeś dźwigać te 600 g a w Gdańsku trasa była płaska, choć kręta, więc też za bardzo nie skorzystałeś z bezwładności 110. Pewnie na płaskiej i prostej trasie poszłoby Ci jeszcze lepiej. Ale 110, szczególnie 4 x 110 wymaga techniki i siły, no i ma sens dopiero przy średnich prędkościach bliżej
niż km/h.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: PS 9 venom i maratony

Post autor: Doody » śr sierpnia 29, 2012 2:17

sadowskiwojciech pisze: Na razie pozdrawiam wszystkich samotnych długodystansowców, w szczególności Doody'ego, który dziwnym trafem na Dylewskiej był jedno miejsce przede mną a na Sierpniowym jedno za mną. Musimy się kiedyś umówić na trening w Toruniu bo mieszkam niedaleko.
hehe :D ... bardzo chętnie wyskoczę na jakiś wspólny trening ... tylko kiedy i gdzie? A może z czasem się uda częściej treningi zorganizować.

PS A żeby trzymać się tematu, to co do treningu pisz w wątku: http://wrotkarstwo.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=6510
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”