RB Crossfire czy coś innego?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

murdoc
Posty: 1
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 5:09
Jeżdżę od: 02 sty 1998

RB Crossfire czy coś innego?

Post autor: murdoc » sob kwietnia 14, 2012 5:16

Witam,

Na rolkach przejeździłem już kilka lat, ale miałem kolejne kilka lat przerwy Teraz chciałbym wrócić do tego hobby i muszę kupić nowe rolki.

Moje wymiary:
183cm wzrostu,
80kg wagi,
45 rozmiar stopy (girę mam dosyć szeroką).

Jak jeżdżę:
Zazwyczaj "bujam" się po mieście. Zwykła rekreacyjna jazda, chociaż lubię i szybciej pojechać. Nie w głowie mi rampy i poręcze bo już raz łapę połamałem przez takie hasanie ;)

Od rolek oczekuję wygody, wytrzymałości i bezpieczeństwa. Czasem trzeba pojechać chodnikiem, kostką bauma, a wiem, że kółka tego za bardzo nie lubią. But musi być też solidny. Jak mierzyłem marketowe rolki to już na pierwszy rzut oka plastiki wyglądały słabo i tandetnie.

Pod uwagę biorę głownie firmy Rollerblade i K2, chociaż jestem otwarty na propozycje. Do tej pory najbardziej spodobały mi się RB Crossfire 90 z sezonu 2011. Mogę je kupić za 700zł. Czy to dobra cena za ten model? Czym się różni od tych z 2012? Ewentualnie prosiłbym o alternatywy. Gdyby udało się znaleźć coś dobrego w niższej cenie to by było miło. ;)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RB Crossfire czy coś innego?

Post autor: zico » sob kwietnia 14, 2012 8:58

Crossfire nie lubi chodników. Szukaj typowych rolek miejskich. W tej cenie masz Seba FRX na 84mm.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”