Bont opinie

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Bont opinie

Post autor: pz34 » sob maja 26, 2012 5:56

Ja swoje Simmonsy formowałem przy użyciu opalarki może 7 razy.. i to zawsze oddzielnie każdą stronę. Nie wyobrażam sobie wkładać butów do piekarnika. Gdyby ten materiał zachowywał się jak rurki termokurczliwe to i owszem, miało by to sens. Kupiłbym sobie 2 rozmiary wieksze i już;)
Natomiast sporo zabawy miałem żeby rozepchnąć je w okolicach palców. Robiłem nawet odlewy stóp po to by z częścią takiego odlewu poprawić but. Szkoda, że nie ma specjalistycznych ścisków i rozpieraków do tej operacji (moze gdzieś są:).

Wracając do butów Bont to moim zdaniem termoformowanie w piekarniku to marketing ale wyniki zawodników którzy na tym jeżdżą to fakty!
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Bont opinie

Post autor: Andrzej » śr maja 30, 2012 3:43

pz34 pisze:Ja w sumie dopiero 2 rok jeżdżę na zawody więc Wy na pewno lepiej się na tym znacie dlatego muszę przyznać Wam rację. Natomiast może mi ktoś powie jak to jest, że jedzie 10- osobowa grupa i zamiast pracować na zmiany, gonić na max to puszczą jakiegoś dziadka na początek lub ktoś ambitniejszy prowadzi większość trasy, co jakiś czas któryś na chwilę zerwie (hu wie po co?!), a najlepsze to że tył grupy jedzie na niewymuszonym oddechu.., jak na majówce po parku?????
Zapraszam na warsztaty wrotkarskie do Poznania :arrow: 30.06.2012 Park Jana Pawła II. http://www.facebook.com/#!/events/363485437038345/ Opowiem więcej dlaczego tak sie dzieje.

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Bont opinie

Post autor: julek1967 » śr maja 30, 2012 6:00

Andrzej pisze:
pz34 pisze:Ja w sumie dopiero 2 rok jeżdżę na zawody więc Wy na pewno lepiej się na tym znacie dlatego muszę przyznać Wam rację. Natomiast może mi ktoś powie jak to jest, że jedzie 10- osobowa grupa i zamiast pracować na zmiany, gonić na max to puszczą jakiegoś dziadka na początek lub ktoś ambitniejszy prowadzi większość trasy, co jakiś czas któryś na chwilę zerwie (hu wie po co?!), a najlepsze to że tył grupy jedzie na niewymuszonym oddechu.., jak na majówce po parku?????
Zapraszam na warsztaty wrotkarskie do Poznania :arrow: 30.06.2012 Park Jana Pawła II. http://www.facebook.com/#!/events/363485437038345/ Opowiem więcej dlaczego tak sie dzieje.
temat zszedł nieco na inne tory ,ale odpowiem:Prawda jest oczywista-każdy trenuje sam lub w bardzo niewielkich grupach ,jak jest trzech na treningu to już tłok -ale nawet wtedy nie trenuje się tego rodzaju jazdy.Już to gdzieś pisałem ale wspomne tutaj zeszłoroczny "maraton sierpniowy" jak czwórka szwajcarów odjeżdza a duża grupa nie może dogonic ! Pomijając inne sprawy ,które teraz przychodzą mi na myśl jedno jest pewne -jeszcze nie umiemy zmieniac prowadzenia ,jak to robią kolarze.może kiedyś jak sport ten stanie się bardziej popularny to może potrenują dzieciaczki jazde w grupie, w klubach.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Bont opinie

Post autor: Andrzej » czw maja 31, 2012 8:04

julek1967 pisze:
Andrzej pisze:
pz34 pisze:Ja w sumie dopiero 2 rok jeżdżę na zawody więc Wy na pewno lepiej się na tym znacie dlatego muszę przyznać Wam rację. Natomiast może mi ktoś powie jak to jest, że jedzie 10- osobowa grupa i zamiast pracować na zmiany, gonić na max to puszczą jakiegoś dziadka na początek lub ktoś ambitniejszy prowadzi większość trasy, co jakiś czas któryś na chwilę zerwie (hu wie po co?!), a najlepsze to że tył grupy jedzie na niewymuszonym oddechu.., jak na majówce po parku?????
Zapraszam na warsztaty wrotkarskie do Poznania :arrow: 30.06.2012 Park Jana Pawła II. http://www.facebook.com/#!/events/363485437038345/ Opowiem więcej dlaczego tak sie dzieje.
.... Pomijając inne sprawy ,które teraz przychodzą mi na myśl jedno jest pewne -jeszcze nie umiemy zmieniac prowadzenia ,jak to robią kolarze.może kiedyś jak sport ten stanie się bardziej popularny to może potrenują dzieciaczki jazde w grupie, w klubach.
Julek - jak sadzę jest własnie odwrotnie niż piszesz. Nasi zawodnicy i dużo potrafią i "mają nogę" i potrafią zmieniać, ale w to wszystko wchodzi bardzo dużo POZASPORTOWYCH spraw i wygląda jak wyglada. A jeśli chodzi o zeszły rok, Maraton Sierpniowy i Szwajcarów to istotnie zeszły sezon mieli baaaaaaaardzo mocny i robili co chcieli. Ten rok już pokazał ze znowu stawka się wyrównała i Szwajcarzy szału nie robią
Sorry za off topa
A teraz w temacie - Bont robi fajne buty, także kolarskie ale sie marszczą. Niestety jedyne co moge powiedzieć o Bontach które miałem w ręce (i dlatego niestety bo nie jeździłem tylko miałem w ręce) to byłem zaskoczony jakie te buty są ? CIĘŻKIE. Ale wizualnie fajne

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Bont opinie

Post autor: Piotr B » czw maja 31, 2012 12:39

Cieżkie???? - bo to pewnie były buty na zjazdy :D

Piotr_15
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 22, 2012 5:31
Moje rolki: Vaypor 3PT
Jeżdżę od: 01 sty 1986

Re: Bont opinie

Post autor: Piotr_15 » pt czerwca 08, 2012 5:17

Zico tak jak napisałeś wcześniej jeśli nie ma potrzeby wygrzewania butów w całości to nie trzeba tego robić. Jeśli jednak dopasowanie do stopy wymaga wygrzania całego buta to Bont daje taką możliwość i wielokrotnie się przekonałem, że warto to zrobić. Oczywiście w ten sposób nie zrobimy z buta o rozmiarze 41 rozm. 42 jednak straszenie "bamboszami" w przypadku tego producenta nie ma sensu. Każdy sprzęt można zniszczyć, jednak na rynku jest niewielu producentów, którzy robią buty równie wytrzymałe i nie zmienia tego fakt że można je grzać w całości w piekarniku.
Co do wagi to buty z mocowaniem 3 punktowym i 3PF są nieco cięższe od 2 punktowych jednak rekompensują to z nawiązką lżejsze szyny 3 punktowe (np magnezowa S-frame 12,8" 4x100 ok. 115 gram) i wyższy współczynnik sztywności do masy i przekazania mocy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”