Bont opinie

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bont opinie

Post autor: Mirek_83 » czw maja 24, 2012 8:12

pz34 pisze:Może i ładnie pojechali ale szału też nie ma bo np. w Gorlicach jechał z nimi kilka okrążeń jakiś koleś w Racemachine. Druga sprawa to średnie prędkości. Ciekawe co pokażą w Osiecznicy. Wydaje mi się, żę Eoskates, PS i inne podobne marki inwestujące ostatnio w zespoły i promocję obalają koncepcję że to buty jadą. Ja sam w ostatniej 70-tce przyjechałem 4 min po Kustrze w Racemachine.
skoro jechał na pierwsze to co się miał pompować?? a na 40km w Maratonie Sierpniowym przyjechał ponad 10min przed nami Łukaszu, więc nie widzę związku :) Robert to świetny zawodnik i przy tym bardzo sympatyczny człowiek.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont opinie

Post autor: zico » czw maja 24, 2012 8:18

Zawodnik sponsorowany ma jeździć na tym sprzęcie, co mu dadzą do promowania. I ma promować. Jednak rzeczywiste opinie prosto od serca na temat sprzętu, są zupełnie inne niż by się wydawało. Oczywiście jeśli dana osoba ma porównanie różnych marek :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Bont opinie

Post autor: pz34 » czw maja 24, 2012 3:20

Mirek_83 pisze:
pz34 pisze:Może i ładnie pojechali ale szału też nie ma bo np. w Gorlicach jechał z nimi kilka okrążeń jakiś koleś w Racemachine. Druga sprawa to średnie prędkości. Ciekawe co pokażą w Osiecznicy. Wydaje mi się, żę Eoskates, PS i inne podobne marki inwestujące ostatnio w zespoły i promocję obalają koncepcję że to buty jadą. Ja sam w ostatniej 70-tce przyjechałem 4 min po Kustrze w Racemachine.
skoro jechał na pierwsze to co się miał pompować?? a na 40km w Maratonie Sierpniowym przyjechał ponad 10min przed nami Łukaszu, więc nie widzę związku :) Robert to świetny zawodnik i przy tym bardzo sympatyczny człowiek.

Pewnie: dwa razy się odepchnął i dojechał :D Taka lajtowa jazda na 1 miejsce przez 70km.....trzymajcie mnie bo zemdleję .......
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont opinie

Post autor: Toudi » czw maja 24, 2012 3:35

Wiadomo, że buty same nie jeżdżą i że się zmęczył na Orłach ale nie jechał z celem wygrania z jak największą przewagą nad pozostałymi tylko z celem samego wygrania i Mirek chciał chyba powiedzieć, że gdyby był zmuszony do pojechania na 5 min lepszy czas to by pojechał ale tego się nie dowiemy, bo nie był zmuszony.
Pozdrawiam
Piotr

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Bont opinie

Post autor: pz34 » czw maja 24, 2012 4:27

Spoko, po prostu chodziło o punkty i koszulkę.
Pozdrawiam
Łukasz

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bont opinie

Post autor: Mirek_83 » pt maja 25, 2012 8:09

Toudi pisze:Wiadomo, że buty same nie jeżdżą i że się zmęczył na Orłach ale nie jechał z celem wygrania z jak największą przewagą nad pozostałymi tylko z celem samego wygrania i Mirek chciał chyba powiedzieć, że gdyby był zmuszony do pojechania na 5 min lepszy czas to by pojechał ale tego się nie dowiemy, bo nie był zmuszony.
dokładnie to chciałem powiedzieć Piotrze :)

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Bont opinie

Post autor: wasyl » pt maja 25, 2012 10:48

zico pisze:Zawodnik sponsorowany ma jeździć na tym sprzęcie, co mu dadzą do promowania. I ma promować. Jednak rzeczywiste opinie prosto od serca na temat sprzętu, są zupełnie inne niż by się wydawało. Oczywiście jeśli dana osoba ma porównanie różnych marek :)
Domyślam się, że żaden z nas (amatorów) by nie narzekał jeżdżąc na takim sponsorowanym sprzęcie ;).
Adam Małysz jeżdżąc Audi Q7 chyba tez nie marudził ;)

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Bont opinie

Post autor: pz34 » pt maja 25, 2012 4:00

Ja w sumie dopiero 2 rok jeżdżę na zawody więc Wy na pewno lepiej się na tym znacie dlatego muszę przyznać Wam rację. Natomiast może mi ktoś powie jak to jest, że jedzie 10- osobowa grupa i zamiast pracować na zmiany, gonić na max to puszczą jakiegoś dziadka na początek lub ktoś ambitniejszy prowadzi większość trasy, co jakiś czas któryś na chwilę zerwie (hu wie po co?!), a najlepsze to że tył grupy jedzie na niewymuszonym oddechu.., jak na majówce po parku?????
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont opinie

Post autor: Toudi » pt maja 25, 2012 4:19

W ten sposób rozliczają się ze sponsorami.
Pokazują, że ten dziadek z przodu musi się tyle napocić a oni mają rolki, dzięki którym - prawie się nie odpychając - jadą swobodnie za nim a stroje, kaski, okulary i maszynki do golenia nóg mają takie parametry, że pozawalają wykorzystywać zawirowania powietrza za tym ciągnącym do dalszego minimalizowania wysiłku wkładanego w jazdę.

Ci niesponsorowani, jak np Ty, to chyba robią to ze złośliwości, żebym przy drugim dublu na Błoniach żałował, że zapłaciłem tyle za paliwo do Krakowa :D Jeśli jadą w racemachine, jak Ty, to jeszcze drażnią dodatkowo mnie i bank, który udzielił kredytu na moje rolki. :evil:
Pozdrawiam
Piotr

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Bont opinie

Post autor: wasyl » pt maja 25, 2012 8:23

Toudi trafiłeś w sedno.
Myślę, że każdy po prostu się uczy.
Może zamiast poradników jaki wybrać sprzęt powinien być jak jeździć na maratonach ;).
Ponadto domyślam się że cześć robi tzw. życiówkę własnie w ten sposób " A tych wagonów jest ze czterdzieści ... J.Brzechwa"
Jak masz team to masz łatwiej a jak jesteś singlem to cóż.

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Bont opinie

Post autor: pz34 » pt maja 25, 2012 9:03

Zawsze było tak, że w zespole można było osiągnąć więcej i to nie tylko w sporcie ale przede wszystkim w życiu np własny biznes. Może oni po prostu nie chcą się z nikim dogadywać i rzeczywiście robią sobie te swoje życiówki, a szkoda bo np w Gorlicach jechaliśmy we dwóch i nie wiele brakowało dogonić drugą grupę. To niewiele to 1, max 2 zawodników chętnych do pracy na zmiany.

Toudi, który miałeś numer ostatnio na Błoniach?
Pozdrawiam
Łukasz

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Bont opinie

Post autor: wasyl » pt maja 25, 2012 11:20

zico pisze:
Piotr_15 pisze:Grzanie w piekarniku tego sprzętu jest jak najbardziej prawidłowe - ważne żeby zrobić to zgodnie z zaleceniem producenta a przede wszystkim
nie przekraczać zalecanej temperatury.
Z tym się nie zgodzę. Włókno węglowe ŁATWIEJ rozszerzyć, niż żeby wróciło do pierwotnej postaci. Jeśli wkładamy do piekarnika i zakładamy na nogę, to nie jesteśmy w stanie tak dopasować buta, aby przylegał IDEALNIE do stopy. Dlaczego? Wynika to z konstrukcji materiału. Włókno węglowe, żeby powróciło do pierwotnej postaci, a dokładniej - do pierwotnego profilu, trzeba giąć mocniej niż wypada. Żeby ŁATWIEJ zobrazować jak to działa wystarczy wziąć do ręki np. pręt stalowy i spróbować go ugiąć do kształtu jakiego chcemy. ZAWSZE trzeba będzie użyć większego kąta gięcia, ponieważ zginając nie zostanie on w pozycji docelowej.

Dziwię się firmie Bont, że zaleca piekarnik. Inne firmy go nie zalecają i proponują nagrzewanie punktowe, bo to ma sens i nie robi "bambosza" z butów.
Na strone bonta
http://www.bont.com/inline/items/suppor ... lding.html

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont opinie

Post autor: zico » pt maja 25, 2012 11:44

Na stronie NIEZALEŻNYCH: http://www.rollerenligne.com/articles.php?id=2219
Nie chodzi o "bambosza", możesz sobie kupić klapki i zamontować szyny, ale chodzi o takie wymodelowanie, żeby nie było luzów w bucie, a i była wygoda.
Teraz rozumiesz?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Bont opinie

Post autor: wasyl » pt maja 25, 2012 11:48

Tak to widziałem - do każdych butów sciski stolarskie gratis ;)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont opinie

Post autor: zico » pt maja 25, 2012 11:53

wasyl pisze:Tak to widziałem - do każdych butów sciski stolarskie gratis ;)
Kup sobie bambosze, efekt będziesz mieć ten sam - brak wsparcia, krzywienie nóg w kostkach, mniejsze osiągi. Proste jak drut. Fizyki nie oszukasz.

W wielu sportach "wyścigowych" jest marketingowa papka dla ludu oraz część "poza sklepowa" dla tych, co chcą mieć osiągi.
W narciarstwie masz mnóstwo marketingu w sklepach oraz poza ofertą dla ludu narty komórkowe (zawodnicze) dla prawdziwych wyjadaczy, którzy chcą mieć jak najlepsze wyniki.
Buty narciarskie w sklepach kończą się na flex index 110, a w narciarstwie zawodniczym zaczynają się od tej liczby i górę (sztywność).
Analogicznie masz we wrotkarstwie: ładne buty, technologie termoformowania "powietrzem i wodą", a w zawodniczym customy.
Tutaj jednak jest coś jeszcze: da się dopasować czy wymodelować SZTYWNY but z półki, ale trzeba to robić umiejętnie, a nie tj. marketingowa papka wręcz wbija wszystkim do głowy swoje "wymysły" formowania CAŁEGO buta.

Chcesz jeździć szybko i w zdrowiu? Sztywni i zarazem dopasowany but.
Chcesz jeździć w zdrowiu? Miękki bambosz, dopasowany, ale bez osiągów.

Jak sam nie poczujesz różnicy, to się nie dowiesz. Ciesz się, że wiele osób o tym wie i CHCE się dzielić tą wiedzą. Tyle w temacie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”